En sevilen kral ve kraliçe çifti;

Arkadaşlar şimdi sadece serideki (artı adı çok geçtiği için deli kral) kral-kraliçe çiftlerinden en sevdiğimizi seçeceğiz. Serideki kendini kral veya kraliçe ilan eden herkes bu oylamada olacak. Lütfen o sayılmaz şu olmaz filan demeyin. Ona oy vermeyip geçin;

• Kral 2. Aerys Targaryen ve Kraliçe Rhaella Targaryen
  • Kral Robert Baratheon ve Kraliçe Cersei Lannister
  • Kral Viserys Targaryen ve ?
  • Kraliçe Daenerys Targaryen ve Khal Drogo
  • Kraliçe Daenerys Targaryen ve Kral Hizdahr zo Loraq
  • Kral Mance Rayder ve Kraliçe Dalla
  • Kral Balon Greyjoy ve Kraliçe Alannys Harlaw
  • Kral Euron Greyjoy ve ?
  • Kral Robb Stark ve Kraliçe Jeyne Westerling
  • Kral Renly Baratheon ve Kraliçe Margaery Tyrell
  • Kral Joffrey Baratheon ve Kraliçe Margaery Tyrell
  • Kral Tommen Baratheon ve Kraliçe Margaery Tyrell
  • Kral Stannis Baratheon ve Kraliçe Selyse Florent
  • Kraliçe Myrcella Baratheon ve Kral Trystane Martell
  • Kral 6. Aegon Targaryen ve ?

0 oylayanlar

Benim en sevdiğim ve birbirine yakıştırdığım çift Renly ve Margaery idi yalan yok.

Hiçbiri, şahsen sevmiyorum hiçbirini

1 Like

Bence eksik anket olmuş. Kraliçe Alysanne Targargaryen Jaehaerys Targaryen çifti yok, Rheanyrea Targaryen Daemon Targaryen çifti yok. Hiçbir şey yok.

5 Likes

Serideki yazdım zaten?

Bu söylediğim çiftler seride bahsi geçenler zaten. Ama günceli kast ediyorsan belirtmeliydin.

2 Likes

Ben de bu ikisini aradım zaten.

1 Like

Benim de gözlerim Jae ve Alysanne’yi aradı.

1 Like

Jae ve Alys biraz pembiş :D. Asıl ilginç olanı Daemon ve Rheanyrea. Jon ile Dany arasında bir gönül ilişkisi olursa Rheanyrea ve Daemon gibi olurlar bence.

Jon Daemon kadar karanlık biri değil (Gerçi olabilir, ölen ve dirilen insanlar zalimleşiyor (Bkz. Lady Stoneheart))

Dizi sezonunda Jon’un Dany’nin düşüşünden sonra tahttan vazgeçtiği ve kendi başına gittiği bir son yapabilirlerdi. Böyle yapsalardı bu final bu kadar eleştiri almazdı. Ama inatla küfürlük ve trajik bir son yaptılar. DD’nin “aman kimse bilemesin, tahmin edemesin” takıntısının bir rolü vardır belki bu durumda ama ben bu ısrarın sebebinin kitap sonunun da buna paralel olmasında olduğuna da ihtimal vermekteyim.

Her neyse ne alaka bunlarla bizim konuştuğumuz konu dersen, Jon’un dizideki sonu karakter gelişimine yakışmayan ve gerçek anlamda Jon’un hak etmediği bir sondu. Ancak kitapta da Jon’un sonu benzer olacaksa eğer dizinin aksine böyle bir sonu daha fazla hak eden daha karanlık bir Jon okuyabiliriz.

Zaten kitapta Jon hırsları olan birisi. Stannis’in teklifi hakkında düşünürkenki povlarına göz atın. Kendisi ölüp dirildiği zaman dizideki pamuk Jon imajının tersine “I am the king!” kafalarında dolaşan bir Jon (ya da ona yakın veya benzer bir şeyler) okuyabiliriz bence.

1 Like

Stannis ve Davos
Renly ve Loras :sparkling_heart:

Benimde başlığı görünce aklıma bu ikisi geldi. Zaten seride en sevdiğim iki çift.Onları yazarım diye giriyordum ki ankettekileri okuyunca gözlerim kanadı :unamused:

Ek olarak bence de Loras ve Renly aşkı güzeldi :smirk:

Stannis Davos mu :face_with_symbols_over_mouth::sob::scream::scream::scream:

Aslında dizinin aksine kitapta hiçbir şey görmedik ki. Sadece Loras’ın “huu” dediğimiz bir iki sözü var ölümü sonrası. Haliyle çok güzel yorumu yapacak bir sahneden yoksun olduğumuzu düşünüyorum.

Şahsen dizide de güzel hiçbir yönü yoktu, olay tamamen cinsellik üzerindeydi, sonrasında da çabuk atlatmış görünüyordu Loras, kitapların aksine.

1 Like

Seviye atlayıp

DAVOS VE STANNIS diyorum

:blush::blush::blush::grinning::grinning::grinning::grinning::grinning:

:rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

020200202020202020202

Kitapta çok birşey görmesekte belli edildi aşkları bana yeterliydi o ikisini shiplemem için :))

Dizideki cinselliğe diyecek çok sözüm yok benim için o sahneler olmasada olur. Sonrasında Loras’ın hemen atlatmasına gıcık olmuştum zaten.

1 Like

Loras’ın karakteri genel olaral iyi yansıtılmadı zaten. Bu çocuk Jaime’nin Tyrell versiyonu gibi bir şeydi. Ama dizide bu izlenimin i’si yok .s

Kral Robb Stark ve Kraliçe Jeyne Westerling.

Onurla başlayan ilişki sevgiyle bitti, Jeyne’nin sadakati bile daha devam ediyor. Ne diyebilirim ki hazin bir şekilde bitmiş kral kraliçe çifti.
Benim favorim bu ikisi.

Robb’un etkisi de çok fazla.:crazy_face::stuck_out_tongue_winking_eye:

@Symmachus Zaten Loras sevdiğim bir Tyrell değildir. Willas varken Lorası seçmem :d