En son hangi filmi izlediniz?

Başlıktan anlaşılıyordur bu konuyu nasıl kullanacağınız.

Parazit adlı Güney Kore yapımı filmi izledim. Öyle her sinemada bulunmuyor seansları falan çok az ama ne yapın edin bir şekilde izleyin. Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerdendi. Oturup düşündüğünüzde filmle alakalı bir sorun bulmak çok zor. Olayların gelişimi , filmin temposu ve hikayenin sonunda vardığı nokta o kadar tatlı ki. Baktığınızda sınıf ayrımı meselesiyle ilgili birçok film var evet ama bu film çok farklı bir boyut kazandırıyor bu konuya. Ters düz ediyor biraz benim gözlemlediğim kadarıyla ama çok dengeli bir şekilde.

Yeni film olduğundan spoiler vermeden anlatmak için can çekişiyorum o yüzden bu kadar yeterli ne yapın edin izleyin.

Not : Bu arada konumda recepivedik konuşulmasını yasaklıyorum. Evet tek kural bu.

Sen sorunca düşündüm, inan bana aklıma gelmiyor ne izledim diye. Ben bir hatırlamaya çalışayım diyeceğim ama hatırlamıyorum ya. Baya zaman olmuş demek ki. :smiley:

1 Beğeni

Pek izlemeyi de düşünmüyorsun sanırım :slightly_smiling_face:

Severim aslında ama uzun zamandır TV’de izlemiyorum, sinemaya da sevdiğim bir şey gelmiyor. Hmmm Kaptan Marvel idi galiba son izlediğim :thinking:

1 Beğeni

jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx

Hangi siteyi açsam hakkında bir şeyler gördüğüm Joker’i izledim.izlemek zorunda hissettim.Ne abartildigi kadar çok çokkk çokkkkk iyi bir film nede “balon” denecek kadar kötü bir film.
Joaquin Rafael Phoenix metot oyunculuğun dibine vurduğu hoş bir film izledim.Anladigim kadarıyla Konusuz,patlamalı çatlamalı Taytlı cgi pornoları (süper kahraman filmleri) bir kesmi o kadar bezdirmiş ki (bende o kesimdeyim!) Yeşil perde kullanılmayan,işin daha çok sanatsal yönüne odaklanan ve dram dan psikolojik gerilime atlayan bu film ilaç gibi gelmiş.Gündemden düşmeyeşini buna ve Nolan’ın Joker’ine bağlıyorum.Rahmetli (heath ledger) çıtayı biraz yukseltmisti.Joker karekterinin tutulmasinda payı buyuk.Öyle ki adamlar asıl oğlanın (Batman) olmadığı bu filmden 1 milyar dolar kaldırdı.Gercekten büyük başarı.

İpi kuşağına denk sinema eleştirmenleri gibi yorum yaptım haaa…“Joker’i izledim” deyip geçecektir,niye bu kadar uzattım ki :thinking: :grin:

Ben Elizabeth: Golden Age’i izledim. Yarısında sıkılıp kapattım.

Gerçek bir balon tarih o zaten. Böyle gazladı etti donanma geldi, bir iki tane yandı açıklarda ne oldu ben anlamadım geri gittiler, kazanmış oldular… Meğer işin gerçeği sonra ortaya çıktı. Birkaç sene evvel kendi arşivlerinden çıkan bir mektupla Osmanlı sayesinde totoşlarını kurtardıkları ortaya çıktı idi hatta küstah bazı İngiliz gazeteleri “ne yapalım Türkleri memnun etmek için tarih kitaplarını mı değiştirelim” gibi bir şeyler yazmıştı.

Görmüştüm de anlamamıştım; komedi mi bu? İsim absürt geldi çünkü ve yüzler de komedi havası veriyor.

Tarihi bir film. Başı komedi tadında sonunda ise basıyorlar dramı. Çanakkale Savaşı başladığı zamanlarda Avustralya’nın da İngilizlere destek için asker göndereceğini öğrenen 2 Türk’ün Avustralya’ya savaş açmasını anlatıyor. Biri Avustralya’da maraş dondurması satıyor geçinmek için. Film adını buradan alıyor.

Heee ben Avusturalya’daki iki Türk muhabbetini duymuştum. Zorlamışlar baya falan. Onlardan ilham almışlar demek. Dram şu sıralar uzak durduğum bir şey yoksa izlemek ilginç olurdu.

1 Beğeni

Joker. Fazla beğenmedim, overrated bir film. Başrol iyi iş çıkarmış o ayrı.

Ortalamanın üstünde bence süper kahraman filmi olarak. Yani shitfest Marvel filmlerine kıyasla bunu izlemeyi tercih ederim. Bir kesim anlamadığım bir şekilde filme tapıyor onu ilginç buluyorum ben de.

1 Beğeni

Marvel filmlerinden tabiki çok daha iyi. Ben Dc içindeki iyi filmlerle karşılaştırdım. Mesela Kara Şövalye, Watchmen

1 Beğeni

resim resim

Türk sinemasının zirvesi. Büyük usta Şener Şen.

Arada sırada tekrar tekrar izlerim.

1 Beğeni

762962775a8906aa120a52daadf0dc4e

Dediğin gibi ne balon film ne de abartılar kadar iyi. Ancak 8.8’lik (Imdb) ne vardı filmde anlamadım. O puanı alan diğer filmler gerçekten de insanoğlunun çıkardığı en iyi işler diyebiliriz.

Şu ana kadar öğrendiğim bir şey varsa kitap olsun film olsun bir şeyin reklamı haddinden fazla yapılıyorsa ki bu filmin yapıldı, içerik olarak öyle abartılacak bir şey sahip olmadığına en güzel işarettir.

O biraz Warner Bros. şirketi ile alakalı ya Joker filmi ekibiyle bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Warner Bros. çıkan her filmine aynı ilgiyi gösteriyor. Yere göğe sığdıramıyor reklam konusunda. Fragmana filmdeki tek tük aksiyon sahnelerini koymasından anlıyorsun zaten.

Ben hususi takip etmiyorum filmleri ama Joker filmi sık sık önüme çıktı; sinema siteleri, sayfaları vs. olsun, frp gibi sitelerde bile… Yani olay sadece tv vb. reklamlar değil, sanal alemde ciddi bir pohpohlama yapıldı. Çok takip etmeyen ben, bu kadar sık bu filme denk gelmiş isem ama diğerlerine gelmiyorsam Warner’ın genel olarak, Joker’e ayrı özel bir pohpohlama yapıldığını düşünürüm. Elbette öncesinde de bazı filmlere yapılmıştır ve sonrasında da yapılacak… Kısa sürede popüler olan, reklamı çok yapılmış, göze sokulmuş film/kitaplardır ve içeriği de genel olarak anlatıldığı gibi değildir. Sanırım bu kadar reklama beklenti yükseliyor ve tabii olarak karşılayamıyorlar. Zayıf noktası budur reklamların. :smiley:

1 Beğeni