En yetenekli savaşcı ?(ANKET)

Çocuğu bari al (Drogo) :smiley:

Drogo ve Barristan başbaşa :slight_smile: hadi drogo türk sayılırsın :):slight_smile:

kitapları okumayanlar drogo ve jaqen’e oy atmış jaqen bi savaşcı degil süikastcidir yöntemleri farklıdır.Drogo’da tamam büyük bi khal ve savaşcıdır fakat kılıç dövüşü bambaşka bi olaydır kısacası Kılıç dövüşünde Sör Barristan’ı yenecek adam anasının karnından dogmadı.

barristan iyi bir şovalyedir fakat adam yaşlı. kılıç savaşı da nedir.turnuvamı yapılıyor, khal zırhsız barristan ise heryeri zırh içinde khal onu bogar adam hayatında hiç yenilmemişki, görmedinmi ihanet eden adamını çıplak elleriyle öldürdü…barristan genç olsaydı kararsız kalabilirdim lakin onunla ilgili düşüncelerim sadece sözlerden ibaret bir savaşını görmedik…

Bence Drogoyu ankete koymayın Drogo mitolojide bi savaş tanrısı,Listedeki diğer adamlardan hikayelere bakılırsa Selmynin gençliği ama gördüğüm kadarıyla Dog şu anda yaşlı Selmyi keser skilsiz hemde :smiley:

Drogo çıplak haliyle neler yapıyor beyler adam hiç yenılmemiş sacı 1 metre olmus artık barristanı alır bence…

Hayali karekterler üzerinde çok fazla tartışılan bir konu uzadıkça uzadı :smiley:

Hepsine bir pencereden bakmak yerine başka yönlerinden eleştirmek-karşılaştırmak gerekir.

Örnek olarak;

Drogo ve Dağ’ı karşılaştıralım

Dağ ; yavaş,çok güçlü,iri yapılı,tabiri caizse kodum mu oturtan cinsden :d
Drogo ; çevik,hızlı,güçlü

Bu karşılaşma da dağ gerek kullandığı kılıçın büyüklüğünden gerek ise iri yapılı olmasından dolayı hamlelerini doğru yapamadığı taktirde-drogo’ hızlı olduğu için ve hamlelerden kolayca sıyrılabildiği için dağ’ın işi daha da zor- drogo dağ doğrulana kadar çevikliği sayesinde bir sürü hamle şansı yakalayabilecek,burada oyum drogo’dan yana olurdu.

Burada tutup Dağ’ı yavaş biriyle karşılaştırırsanız Dağ alır
Aynı şekilde Drogo’yu kılıç tekniği üst düzeyde-dengeli - rakibini iyi analiz eden biriyle(bu kriterlere uygun barristan’ı ve jamie’yi düşündüm :D) karşılaştırırsanız sonuç farklı olabilir.Çünkü gerek drogo’nun zırhsız olması gerekse orak’ın bloke olarak kullanamaması onu savunmasız bırakır,

bunun yanında şans da önemli-(Hatırlarsanız,Jorah mormont khalasarlardan biriyle dövüşüyordu.Khalasar hızlı ve çevikdi sürekli baskı altında tutuyordu jorah’ı ve baya yorulmuştu jorah mormont ama son hamlede orakh zırha takılınca khalasarın kellesi gitmişti)

Ve bir kişi olarak değil karşısında ki rakibin kriterlerini göz önünde bulundurmak lazım

diğer karekterleride karşılaştırmak isterdim fakat diğer karakterlerin dövüşlerini pek izlemedik o yüzden analiz etmemiz zor olurdu :smiley:

@Jaqen
Oberyn Martell ve Dağ dövüşü buna bir örnek olabilir.

Bana sorarsanız Cesur Barristan; Khal Drogo, Jaqen H’ghar ve diğerlerinden daha yetenekli bir savaşçıdır… Jaime Lannister’in de dediği gibi “Bir sanatçı. Sadece kırmızı rengi kullanan bir ressam.”

Jaqen bir suikastçi. Savaşçı değil. Ayrıca Jaime Lannister’ın neden bu kadar az oy aldığını anlayamadım. Objektif bakarsak Westeros’taki en yetenekli savaşçı. Kendisinin de dediği gibi ‘‘Westeros’ta beni zorlayabilecek üç kişi var.’’

Son derece dogru bir yorum. Ayrica Drogon’un arakh kulandigini unutmamak lazim. Yani capi bir uzun kilic kulanandan daha az. Aslinda arakh at uzerinde savas icin ideal bir silah ancak yaya olunca isler degisebilir. oberyn-gregor duellosunda onemli unsurlardan biri oberynin mizrak kullanmasi. yani gregorun ölümcül darbelerinden kacmasi ve hamle yapmasi icin tek cözüm

Hepiniz haklısınız ama oylamada başabaş oldugu için biraz favoriyede bakıyor bu işler :slight_smile: mesela benim drogo idealdır herzaman.Oyüzden biraz duygusal gidiyor oylama yada ciddi anlamda drogo ve barristan yanlıları var

Robert Baratheona oy veren tek kişi kimse çıksın rep vercem söz :smiley:

Ben jon a verdim tamamen duygusal :smiley: ama roberth de zamanında iyi savascıymıs barristanla omuz omuza az savasmamıslar :slight_smile:

O 3 kişi kim acaba birisi Barristan Selmy diğerleri kim?

forumda Robert Baratheon a oy verecek 1 kişi var, o da Sinister

yanİ sen :smiley: Aslında robert iyidir ama neden oy vermemişlerse.

teke tek ise Arthur Dayne,Barristan Selmy,Aero Hotah ve Jaime Lannister olabilir.

iş stratejik-taktik dehalığa gelince elbette stannis

Barristan Selmy diyorum.

En yeteneklisi Cercei