En yetenekli savaşcı ?(ANKET)

İri Jonu neden koymamışsın anlayamadım?

Tamam adam dizide savaş sahnelerinde gözükmüyor ama kitapta Jamie Lannisterin bile kendinden güçlü saydığı bir adam.
Ayrıca ikizler de silahsız ve aşırı sarhoş olmasına rağmen 8 kişiyi etkisiz hale getiriyor.Birininde kulağını koparıyor.

Yine kısadan şunu söyleyi vereyim;
Koskoca Robert Baratheonın aldığı oy sayısı Brienne ile eşit.Oda ayrı bir garip olmuş.

kesinlikle Ser Barristan

Aynen robert zamanında usta savasçıydı bende anlamadım oy veren yok adama

Herkes duygusal hareket etmiş. Koskoca Jaime Lannister’a 2 oy çıkmış. Jon Snow’la aynı. Jaime Lannister bu kadar düşecek adam mıydı? Vah vah…

Abskalkajajskak adam haklı :smiley:

Düelloda kim alırdı fln olsaydı değil mi başlık yoksa en yetenekli savaşçılar belish varsy cercei flndır :slight_smile:

en yeteneklisi barristan diye düşünüyorum ve sadık

Duygusallık önplanda.

Brienne’yi kadın diye hafife almışsın o da garip olmuş.

Ordan , burdan element uydurmayın!
Brienne ister kadın ister white walker olsun.Benim için önemli değil.

Zaten ankette saçmalık bol.Ben ilk gözüme çarpanı yazdım.

Targaryenlardan Baratheonlara, Baratheonlar’dan Lannisterlara ve ardından tekrar Targaryenlara hizmet eden birisine sadık demek pek doğru olmaz. Daha doğrusu Westeros genelinde sadık olmak zaten pek olağan birşey değil.

Düzenleme: Ankette Tazı’ya Dog denmiş, ingilizce de Dog değil Hound diye geçiyor.

Başka bir adam olsa, Targaryen’in kral muhafızını da hanesiyle beraber yok eder. Çünkü o adam kralı korumaya yemin etmiştir. Barristan tüm umutsuzluğa rağmen bu yeminini bozmadığı için Robert tarafından King’s Guard yapıldı yine.

Robert’a da sadık bir şekilde hizmet etti. Joffrey’i de Baratheon zannediyordu ve Robert’tan sonra hizmet etmesi gereken kişinin o olduğunu düşünüyordu. Olmadı…

Barristan’ın o kadar haneye hizmet edip, hiçbirinin öldürmeme sebebi sadık olması zaten.

Broon du galiba.Tazı’ya bile kafa tuttu:))

Tazı yukardakilerin yanında bir hiç gibi kalır dostum :slight_smile: drogo, barristan,ned stark, jaime…vs tazıyı sadece seven varsa diye koydum :smiley:

Deli kral döneminde bulunan kral muhafızlarıda baya bir övülmekte aslında

Özellikle Arthur dayne ve onun Şafak Kılıcı hatta Jaime şuan kılıçların fırtınasında bulunan kral muhafızlarına şöyle bir söyleyişi yapıyor ;

sağ elini işemek için kullanırken beşinizi birden sol eliyle öldürür

İşte duygusallık önplanda bir oylama oldu.Çünki robert ned öyle basit adamlar değiller aldıkları oy a bak.Gerçi Robert neyse hadi de ned in seveni bukadar azmıymıs.s

bence khal drogo arkadaşlar 1.93 boy hayvan gibi cüsse ona rağmen çok çevik ama eksisi zırh yok ama yinede westerostaki şövalyeler bir kılıç isabet ettirebilirlerse şanslılar 8.bölümde vssini gördük

Seveni bu kadar azmıymış diyip bir de duygusallık önplanda oldu diye yakınıyorsun, bu ironi değil de nedir şimdi? En çok oy alan kişi Barristan olmuş, ki doğrusu da bu. Eddard Stark dememiş miydi beni öldürebilicek biriydi diye. Jamie beni yenebilicek 2-3 kılıç ustasından biri Barristan demişti.

Bunu söylerken bakış açımıda anlaman gerekirdi.Yani bu ikisi büyükdü oradaki birçok kişiden savaş yeteneklerinin yanında ned sevilen biri oldugu halde oy almamıs demek istedim.3 ü başa baş gitmeliydi ned drogo barristan. Barristan kazanmalı elbette

En iyisi iddia edilen kişilerin kendilerini yenebilicek, kendilerinden güçlü biri olduğunu iddia etmeleri dayanak değil de nedir? Sonuçta üçüncü bir kişi bu bunu yener aslında demiyor, kendileri şu kişi benden daha güçlü diyor. Hatta Eddard Stark’ın repliği aklıma geldi, bilmemne kişisi beni kurtarmasaydı beni öldürücekti diyordu.