En yetenekli savaşcı ?(ANKET)

Geçmişi gözönüne almak nekadar doğru peki? Barristan eskisi gibi değil yaşlandı artık.Suan drogoyla karsılassalar drogo alır herturlu buda var dostum.Zamanı bitmiş artık.Mesela Robertte tam savascıymıs ama kacyasındaydı.

Sözü geçen replikde Eddard Stark’ın bahsettiği kişi Arthur Dayne-Barristan değil-
Ama Barristan’ı kendinden güçlü gösterdiği replikden birisi ;
Savaşlarda seninle karşılaşmadığım için kendi mi,aile mi v şanslı görüyorum(gibi birşeyler söylemişti.)

Benim favorim eskilerden Arthur Dayne
Arthur’dan sonra Barristan Selmy

Oyumu Ned’den yana kullandım. Neden küçümsenmiş anlamadım. Robert ve Ned güçlü savaşçılardı. Gerçi Selmy de iyidir.

…dorne tepelerindeki “zevk” kulesinden eddard stark ve 6 yoldaşının kingsguard’dan üç şövalyeyi öldürmesi ile (eddard’ın arkadaşlarından sadece howland reed hayatta kalır) kurtarılabilir… (ekşisözlük)

Bundan dolayı. Arthur Dayne, Oswell Whent ve Gerold Hightower’a karşı Eddard Stark ve 6 arkadaşı ve sonuç olarak sadece Eddard Stark ve Howland Reed hayatta kalabiliyor.

Ama burada durum başka. Sonuçta Westeros’ta “yalnız kurt” gibi bir şeydi, oradaki Lannister’lara, Altın Pelerinli adamlara karşı ne kadar güçlü olabilirdi ki? 6 kişiye karşı yüzlerce adam düşünün ki burada bir eşitsizlik varken yeteneğini nasıl ölçebilirsiniz?

Katılıyorum sinister kardeşime…Mütevazılık gösterebilir insanlar.Savaşta kimin ne olacağı belli olmaz.:slight_smile:

Kesinlikle Arthur Dayne.Bana göre yedi krallığın gördüğü en yetenekli savaşçı

Arthur Dayne yetenekli bir savaşçı ama üstadı Gerold Hightower ı da unutmamak gerek. Ayrıca Ejderha Şövalyesi Aemon Targaryen de var

Arthur Dayne’i Ned öldürdü ve Barristan hepsinden daha iyi savaşcı

aslında yetenek diyince aklıma direk Jaqen geldi ama o savaşçı değil yeteneklerini biraz farklı kullanıyor,savaşçı deyince barristan a oy verdim.

evet jaqen savaşcı degil süikastci savaş meydanında işler farklılaşır

bence jon varsa theon da olmalıydı kitabı okursanız onunda en az jon kadar iyi bir savaşçı olduğunu anlayabilirsiniz

jon ile drogo arasında kaldım ama jon diyorurum :smiley:

Barristan varken nasıl olurda 2 şık arasında kalırsınız

Barristan Selmy

sandor cleage i yavana atıyolar kimle olursa olsun teke tekte alır o adamın karsısında güç mü dayanır

Şu an Barristan Selmy ama genç haliyle ele alırsak Robert Baratheon

en iyisi arthur daynedir geri kalanlarda bunlar
-selmy amcamız-adam tek kelimeyle harika
-drago-çevik,hızlı,vahşi
-loras-yetenekli,hızlı

-jamie-yekenekli,hızlı,güçlü
-dog-vahşi,hızlı,güçlü
jon-hızlı,yetenekli sonuçda demir emmett i ve bir sürü korucuyu madara etti

Bunların hepsi Drogo tek.

Selmy reyiz… Tabi gençlik halinde daha da iyiymiş

Sandor clegane… adam bildiğin hayvan :smiley: Bron’da iyi. Açıkçası 2sinin karşılaşmasını isterdim. Sandor daha güçlü, bron daha çevik… ne olur kestirmesi güç…

Robert Baratheon… gençlik yılları <3 :smiley:

Neyse oyum sandor’a gidiyor. Çünkü dizide izlediğim ve kitaplarda ilerleyebildiğim kısımlarıyla en azından neler yapabildiğini gördük yani hikaye ya da şöyle oldu böyle oldu havasında değil.