Euron Greyjoy

Sam boruyu Dar Deniz’de Westeros’la Basamaktaşı’nın arasında üflüyor. Ve söylenenlere göre o bölgede deniz canavarları ortaya çıkmış.

Benim kanaatim Joramunun borusunun Suru yıkacağı sadece bir efsane. Borunun bazı özel güçleri var mesela Devleri uyandırma, diğer canlıları kontrol etme vs. Ama Suru yıkamaz, yoksa Joramun kendisi ikinci defa üfleyip yıkradı Suru diye düşünüyorum. Bu efsaneyi ben aynı Thormundun isimlerinin hikayelerine benzetiyorum. Bazı olaylar olmuş ama sonra kulakdan kulağa hikayeler değişerek çok farklı bir boyut kazanmış.

Öz ağabeyini köprüden aşağı attırıp yengeçlere yem eden,başka kardeşinin karısına tecavüz edip öldürülmesine neden olan,diğer erkek kardeşlerine küçükken defalarca tecavüz eden sapık,psikopat şerefsiz bir zalim manyak.

Seride daha önce boy gösteren zalimler Joffrey ve Ramsay bunun yanında solda sıfır kalır.

Öte yandan hem dizide hem kitaplarda Daenerys ve ejderhalarını durdurup yok edecek tek kişi bu.

ben eurondan çok birşey beklemiyorum açıkcası balon gibi şişti biranda patlacak gibime geliyor

Dizide ben de pek bir şey beklemiyorum. Türk dizilerindeki aşık sevgilileri ayırmaya çalışan kötü adam rolü gibi bir rolü olacak kesin. Kitapta olan o gizemli, çok tehlikeli havasını göreceğimizi sanmıyorum. Ama kitaptaki gibi yansıtırlarsa mükemmel olur çünkü ne kadar iğrenç olsa da çok dikkat çekici bir karakter. Ve bayağı güzel senaryoları çıkar
Bir de ne kadar zerre benzemese de ben dizideki Euron’u da beğendim. Oyuncu hoşuma gitti yani ilginç bir şekilde :d

Ejderha borusuna üfleyene ejderhalar hizmet edecekse euron boruyu niye victarion’a verdi büyük ihtimal ondan kurtulmak istiyor

herkes üfleyemiyor boruyu üfleyende ölüyor victorian çok akıllık etti 3 ayrı adama üfleterek boruyu ama bence orda da emir vereni vuracak borunun büyüsü. Zaten kızıl rahibin görüsüde öyleydi

Bu kadar iddialı olmasına rağmen karada şansının ne kadar olduğunu düşünüyorum bu adam hakkında.

Dostum bu adam diğer demir doğumlular gibi değil kartları açık oynamıyor, planları olan gizemli bir tip. Aeron bölümünde menzildekilerle savaşıyordu, arkasında büyü gücüde var. Ben karada da güçlü duracağını düşünüyorum

Yüzsüz adamların lideri gibi birşey çıkabilir reis adamın her büyülü teşkilatta parmağı var. Jaqen H’ghar onun adamı olabilir. Jaqen Oldtown’da ejderhalarla alakalı bir kitabın peşinde büyük ihtimalle Euron ejderhaları ele geçirip sonra da o kitaptaki bilgilerle nasıl kullanacağını öğrenebilir Daenerys Dracarys’ten başka komut bilmiyor bu kitap ejderhaların nasıl kontrol edildiğini anlatıyor olabilir.

Jaqen emiri bundan almış olabilir bende öyle düşündüm. Ya da great other’a hizmet ediyor Ejderhaları nasıl kontrol edeceğini , onları yok etmenin yolunu arıyacak eğer great other’a hizmet ediyorsa

Euronun birine hizmet ede bileceğini düşünmüyorum. Sadece ama sadece çok çok güçlü biri olmalı ki Euron ona biat etsin. Great Other o kadar güçlü mü ki?

Euron bence Great Other’ın bizzat kendisi olduğunu düşünüyor.

Ejderha borusu varken ejderhaları yok etmek istemez kullanacaktır belki de öldürdükten sonra kullanır ama onlardan vazgeçmez.

Aeronun POVunda, içirilen şarap etkisinde gördüğü rüyalar:

1. denizde yanmakta olan ironborn gemileri
  2. her dinin tanrıları, euron tarafından öldürülmüş great other varmıydı hatırlamıyorum (ayrıca bunların rahiplerini kurban ediyor)
  3. euron’un gelini (white walker gibi duruyor)
  4. tüm bu büyük resmin ardında kahkaha atmakta olan euron
    Daha öncede yazdım sur kuzeyden değil euron sayesinde güneyden yıkılacak. Bide bu adam sürgün edildikten bir süre sonra ötekiler görünmeye başlıyor, Westerosa gelincede kış geliyor bu kadar tesadüf olabilirmi bilmiyorum

Edit: Melisandre ateşlerin içine bakarken rhllorun şampiyonu(azor ahai) olduğu gibi great otherinde şampiyonunun olması gerektiğini düşünüyor. Great otherin şampiyonu euron olabilir

Demir tahtın önünde dans eden cüceler. Bence Tyrion ve Penny.
Beyaz gelin( ben dany zannediyordum) white Walker mış :open_mouth:
Ensest ve eşcinsellikten sonra Nefrofili de göreceğiz demek.

Gece Kralı’da White Walkerla evlenmişti ayrıca nekrofili değil çünkü white walkerlar ölü değil büyüyle dönüştürülmüş insanlar.

Yaratığın yüzündeki et sarkmış hala canlı olduğunu idda ediyorsunuz.
O sapık pislikten herşeyi beklerim ben.
Ölü sevici Euron.

sevebilir yani aşk kutsaldır :d

Euron kardeşimiz hayat şartlarından dolayı böyle hafhdsf sapık falan ama en sevdiğim karakterlerde ilk 3 kesin :slight_smile:

Seride tarafını tuttuğum Kral şahıs. Yıllardır yobazların biz Ateist’lere çektirdiklerinin intikamını alacak herif. Ateş ve kanla.