Euron'un Akıbeti

Euron Greyjoy, nam-ı diğer Kargagözü. Kendisinin Asshai’den Valyria’ya kadar kötü bir ünü olduğunu biliyoruz. Abisi Kral Balon’un ölümünden sonra Demir Adalarına Valyria’dan bir ganimetle geri dönen Euron daha sonra Demir Adalılar’ın desteğini kolayca safına çekerek Gri Kraldan bu yana Euron III Greyjoy olarak anılmaya başlandı kendisi, daha yaygın adıyla Kargagozü. Kendisinin ne kadar sadist bir dünyasının olduğunu biliyoruz ama zeki biri aynı zamanda çok zeki hemde.
Sizce Euron Kargagozünün akıbeti ne olacak, nasıl bir yol izleyecek ve hikayesinin sonunda ne var?

ben 6. kitapta ölmesini en kötü düşüşe geçmesini bekliyorum

Bence dany nin taht savaşının önünde duran en büyük engellerden biri

Gizemli ve öngörülemez karakterlerden. Baya büyük zararlar verip, millete ter döktürecek ve 7. kitap sonlarına doğru ölecek diye tahmin ediyorum. Hatta kendisinin Ötekiler tarafından yer aldığını da düşünüyorum ama bakalım.

Onun sahip olduğu ejderha borusu gerçek mi yoksa kral şurasında koz elde etmek için söylediği bir yalan mı

Borunun büyülü olduğu ve kan ile sahibine bağladığı bir gerçek ama etkisi söylediği gibi mi bilemiyoruz; Victarion boruyu kendine bağladı sanırım, şimdi de boruyu kullanacak meeren savaşında 6. Kitabından yayınlanan bölümlerinde gördük

Akıbeti belli tanrı olacak.

Hayalini kurduğu şey aslında tam da bu ama onun istediğine kavuşması serinin bitter-sweet sonuna uygun olmuyor işte :smiley:

Sweet kısmı savaşların bitip ülkenin başında güçlü bir kral olması.
Bitter kısmı Euron’un kral olması.

Okuyucunun çoğu bu görüşte mi olur sence? :smiley:

Okuyucunun görüşü Martin’in umurunda mı acaba

Serinin Deccali bu manyak.Asıl görevi Azor Ahainin dönmesini engellemek.

Victarion ejderhaları emrine geçirip bunu ateşle kavursun.