Evrenin En Güzel Kadını

asoiaf

Asioaf evreninde guzelliyi en fazla konusulan surekli goze sokulan kadinin Val olmasi
ve şuan kitabda bahsi keçen en guzeller
Daenerys
Sansa Stark
Margaery Tyrell
Myrcella Baratheon
hep savaşçilari kapiştirdik meydan kadinlarin ))

0 Likes

Forumun boş işler müdürü benim kardeş.Bak şurda güzellik yarışması açmaşım ;

Dilersen oyunu kullanabilirsin.

1 Like

Seride bilinen kadınların en güzelinin Sheria Seastar olduğu söylenilir.

image

0 Likes

ama Val yok orda (( ve dizide geciyor karakterler diyilde aktorler arasi bir yarisma

0 Likes

niye actın demiyorum,seni oy kullanmaya davet ediyorum :grin:

0 Likes

abi guneşi mumlarla karşilaşdirma)) hemde yaşayan karakterleri baz aldim
bu kadinin neden kankuzgunu seçdiyini hiç anlamadim

0 Likes

Başlıkları doğru yere açtığımızdan emin olalım. Kankuzgun’u kırmızı gözlü, yüzünde kırmızı leke olan bi albino da olsa sonuçta yakışıklı bir erkektir(eğer tip olarak sorguluyor isen); Valyria kanına sahip neticede. Diğer yandan kişilik olarak daha olgun, akıllı ve güçlü biri. Hafif bir karanlık yönü de var; Seastar’ın da annesi gibi büyücü olduğu söylenir, kendisinin de karanlık bir yönü var gibi görünüyor yani; iki karanlık yönü olan büyücüler birbirine çekilmiştir herhalde.

Ashara Dayne döneminin en güzel kadını olduğu söylenir ama Seastar’ın gelmiş geçmiş en güzel kadın olduğu…

0 Likes

sanirim ikisde ölü bu forumda kimse yaşayanlardan bahs etmezmi?

0 Likes

“evrenin” dersen yaşayan ve ölü herkesi dahil edersin. Ben de ölüleri daha güzel buluyorum.

İlla yaşayan kim? dersen; Cersei için afet denebilir.

image

0 Likes

Myrcella Baretheonun güzelliği ne yazık ki, uğradığı suikast sonucu kalmadı. Margaery ve Sansa arasındakı güzellik farkını hiç anlayamadım. Gariptir ki, pov karakterlerden hiç kimse bu iki genç kızın güzeliklerini bir-biriyle kıyaslamadı hiç. Bu yüzden bir fikre sahip değilim. Kitapda Daenerys dünyadaki en güzel kadın olarak söz ediliyor ama pek güvenilir kaynaklar değil bunlar. Vall ise görenleri adeta büyülüyor. Bence burda en büyük kriter Melisandre olmalı. Melisandrenin çok etkileyici, ve güzel bir kadın olduğunu düşünüyorum ve Jonun povları sırasında Vall sözkonusu olduğu vakit Melisandrenin bile sönük kaldığını anlıyoruz. Bu yüzden Vall açık ara en güzel kadın canlı olanlardan. Daenerys ikinci olabilir elimizdeki verilere göre ama emin değilim.

1 Like

Güncelde muhtemelen Daenerys.

0 Likes

zamani kecmis
yaşlanmiş bir afet

0 Likes

Aslında bu “güzellik” meselesini bir yerde tartışmıştık. Genel manada kimlerin kim için neler söylediğine bakınca karakterlerin, kendi bakış açısından karşılarındakine güzellik tanımlaması yaptığı sonucuna ulaşmıştık.

Yani Selmy için Ashara dünyalara bedel. Jorah için Dany en güzel kadın iken Tyrion’a göre minik yapılı bir çocuk; Kevan için Cersei bir güneş, Lyanna ise vahşi bir güzelliğe sahip. Sansa ve annesi için Arya çirkin kabul edilebilir iken Nazik Adam, Jon ve Ned için gayet güzel biri. Yani her şey “zevk” meselesi. Bu yüzden karakterlerin bakış açılarını da mutlak kıstas gibi görmemek gerek. Ben de sen gibi onların bakış açısıyla en güzeli bulmaya çalışmıştım ama sonra bu sonuç daha doğru geldi. :slight_smile:

@Yasin_Mammadli hala 10 basıyor kimisine, tamamen bitik değil ama illa bitecek. :smiley:

0 Likes

Emin misin?

Jaime ve Cersei birbirine aşırı benziyorlar. Ancak Cersei’nin Rhaegar Jaime kıyasını biliyoruz.

Daenerys’in muhtemelen abisinin kopyası olduğunu varsayabiliriz.

0 Likes

Abine benziyorsun lafı, karakter olarak söylenmiştir. Anasına çekmiştir diye düşünmüştüm hep. Valyria erkekleri, kadınlardan daha güzeldir(6. kitapta Altın Mürettebattan Valyrialı olan erkek diyordu bunu sanırsam. Kadın gibi görünen kırma tipli istihbaratçı var ya).

Tyrion, onu güzel olarak tanımlamadı ama teknik olarak yüzünü de gördü denemez, peçe takıyordu galiba. Kaldı ki Dany elbette ki güzel bir kız. Benim anlatmak istediğim şey “zevk” meselesi muhabeti; her karakter kendi zevki sefasına göre kıyaslama yapıyor.

0 Likes

Val Jon acisindan diyil tum kara kale Stannisin şovalyeleri dahil gorunen her kes tarafindan çok guzel kabul ediliyor ve Jon hala Ygritte aşik hangi kitab hatirlamiyorum ama bir duşuncesinde Ygritte gulumserken çok guzel fakat Valin gulumsemeye bile ihtiyaci yok

abi şu bizim Cerseiye Jaime abiye asla aşik diyil irelide bir bolumde bu gerçek ortaya çikicak Rhaegari ilk gordukde Jamie çok sonuk kalmis sonra Roberti gordukde onu sevmis Robert zampara çikinca Jamieye donmus.Jamie tutsakken muhtemelen Ay oglanla bile yatmis planlarim var diye ))

0 Likes

Cersei-Jaime ilişkisi biraz karışık. Robert’a asla aşık olmadı(o dizide gereksiz bir ekleme idi). Cersei’nin “ondan daha güzel bir erkek dünyaya gelmemiştir” sözü vardır Rhaegar için. Onu gerçek manada bir erkek olarak görür ve dediğin gibi Jaime bile yanında çocuk kalmıştır, Cersei gözünde. Robert’ı onu öldürdüğü için asla affetmemiştir, aşık olduğu bariz.

Galiba Rhaegar için söylenenlere bakarsak serideki en yakışıklı karakterin o olduğu söylenebilir, itiraz çıkmadan. :smiley:

0 Likes

yari tanri Daemon Blackfyre )))

0 Likes

Jaime yanında çocuk gibi kalıyor çünkü 5-6 yaş küçük o yüzden doğal :joy:

1 Like

Bunu Cersei’ye söyle :slight_smile:

0 Likes