Fantastik edebiyat türünde kitap önerisi

kitap
fantastik-edebiyat

Bu aralar şöyle sağlam bir seriye başlayasım var ancak fazla bilgim olmadığı için pek seçim yapamıyorum doğrusu. Bana önerebileceğiniz bir şeyler var mı?

İstediğim ve önem verdiğim şeyler şunlar

•Çok güzel bir kurgusu olsun mümkünse,
•Gizemcilik yüksek seviyede olsun, ters köşeler, oha diyebileceğimiz yerler fazla olsun.
•Duygular ön planda olsun, güzelce gaza gelebilelim
•Çok çocuksu olmasın.
•Mümkünse bitmiş olsun.

GoT serisi istiyorsun yani? :smiley:

Vampir Akademisini sevmiştim. Muhteşem Yaratıklar da fena değildi ama serinin bitmesine rağmen son kitabını çevirmediler, Türkiye’de istedikleri satış oranına ulaşamadılar sanırım.

İki Ruh- Diriliş diye garip bir kitap var, kafan çok karışıyor kim iyi kim kötü vs. diye, kurgu çok iyiydi, devamı da yazılmıştı ama maalesef basılmadı, yani bitmiş bir kitap değil.

zaman çarkını beğenmedin galiba 10. kitabın yarısındayım çok güzel gidiyor

ben Demir Druid Günlükleri serisini öneririm 8 kitap yayınlandı ve ben devam kitaplarını merak ediyorum
açlık oyunları okumadıysan yine önerim (bilim kurgu ama olsun yakın :smiley: )
aklıma geldikçe eklerim fantastiği dizi film olarak nadir severim ama kitapları hoşuma gitti bilim kurguda ise tam tersi gibi durum :smiley:

İlgilenirsen hakkında çok güzel yorumlar duyduğum -lakin bilim kurgu-ender’s game serisi var.Henüz okumadım ama fazla tutmadığı için ikincisi çekilmeyen filmi bile altyapı anlamında beni çok etkilemişti. Ben normalde bilim kurgu sevmem.fazla mekanik fazla duygusuz gelir.ama ender’s game in hikayesi çok farklı ilerliyor.içinde felsefesi olan bir seri. 11 yaşında bir çocuk serinin başrolü ama kesinlikle çocuk kitabı değil. Sanırım tamamen fantastik olmaması haricinde senin diğer şartlarını tamamıyla karşılıyor. Ekşi de bile yorumları gayet iyi.duygu bakımından çok yoğun bir kitap anladığım kadarıyla ve seri tamamlanmış.ilk kitap 1985 te mi ne yayınlanmış.film türkçeye uzay oyunları diye çevirilmiş. İlk kitabının adı da ender’in oyunu.
Şurada hakkında biraz bişeyler yazıyor:

Silmarillion, The Children of Hurin.

Okudum onları.

002010202

Biraz distopik bir seri olan Karanlık Zihinler var gayet güzel. Bir de Zaman Çarkı var tabii GoT’a göre daha karanlık bir fantastik seri.