Favori Kuzey Lordları ve özellikleri

Merhaba sevgili ASOIAF evreni… ne diyeyim üyeleri :slight_smile:
bugün cevabını merak ettiğim bir soruyu soruyorum size.
George rr Martinin en fazla üstünde durduğu topraklar olan kuzey topraklarının lordları hakkında bir soru yönelteceğim.
sizce gerek sayısal gerek yapısal anlamda ordusuyla üyeleri ile en fazla ilginizi çeken
kuzey hanesi hangisidir. Anketlerden cevaplarsanız ve sebebini belirtirseniz çok makbule geçer :slight_smile: teşekkürler.

• Bolton
  • Karstark
  • Glover
  • Tallhart
  • Manderly
  • Cassel
  • Umber
  • Reed
  • Mormont
  • Blackwood
  • Cerwyn
  • Forrester

0 oylayanlar

Blackwood Nehir Toprakları’ndaydı.

Hayattan şu kuzeyli lordların hepsinin 'The King in The Northh" derken aldıkları kadar zevk alsam yeter be.

2 Beğeni

2 sıkıntı var
1-stark yok
2-blackwood nehir topraklari hanesi. Eskiden kuzeydeydi.

Umber, sadıklar, fiziksel olarak güçlü yapıları var ve üyeleri de büyük savaşçılar. Sancakları da hoşuma gidiyor.

Glover hanesi.Robett ve Galbart Glover adamın hasıdır.Sadık ve iyi insanlar.Dizide bu hane rezil edildi.

1 Beğeni

Herkes Stark sancaklarını indirmişken Mormontlar indirmemişti. Küçücük kız Stannis’e posta koyuyordu bizim tek kralımız Starklardır diye. Niye kimse oy vermedi acaba

1 Beğeni

İnançları farklı olsa da sadakatleri tektir Manderyl’ler

Karstark’ların abartılı kinciliği hoşuma gitmişti… stannis’in bile kuyusunu kazmaya çalıştı adamlar

Dustin olsaydı keşke… Roderick Dustin’in kemikleri sızlıyor.

Başka Dustin’ler de olmalı. Dustin soyunun bittiğini sanmıyorum

Forrester hanesi. Rodrik ve Asher Forrester. Askerleri olmasa bile onurlarını ezdirmemişler ve Bolton’lara meydan okumuşlardır. Kitapta olmasa da ankete bu haneye eklemeniz güzeldi.

Sadece oyunda geçiyordu sanki

Evet sadece oyunda olan bir hane.

Hangi hanenin ne kadar ordusu var bilmediğim için yorum yapmak güç geliyor ama Manderly filo çıkartacak kadar zengin olduğundan, en çok adamı olan onlar olabilir.

Benim favorim Cerwyn tâbi ki ama Manderly bölgeye etki yapabilecek bir ağırlığa sahip.

Kitabın bir yerinde geçiyor diye biliyorum sadece oyunda daha detaylı anlatmışlar.

Eleştirmek için söylemiyorum da Cerwynler hakkında çok az şey biliyoruz ve çok az Cerwyn tanıyoruz seni Cerwyn sevmeye iten ne?

Kışyarı Kurdu Cregan Stark’ın en iyi arkadaşının bir Cerwyn olması bile yeter :ok_hand:t3:

Şaka bir yana seninle aynı düşüncedeyim.

Cerwyn hanesinin öncelikle armasını seviyorum. (Çift ağızlı balta- Labrys) anadoluya ait kadim bir sembol.
Bolton Piçi, Winterfell i demiradalılardan kurtarmak üzere gelen orduyu katlettiğini bilirsiniz. İşte o ordunun önemli kısmı ve Starklarla yakın akrabalığı olan en sadık sancaktarı.
Sevmek için bir sebep düşünmedim. Tercih meselesi. Manderly, reed vb… hanelerden çok da eksik olduğunu sizi düşündüren ne.

2 Beğeni