Fıkralarla Game of Thrones

Güzel şeyler çıkabilir bence bu konu altında. Bekliyorum sizden bir şeyler. Şunlar benimkiler;

Dany sevişmeden önce Khal Drogo’ya ne demiş?
Sen kaldırago ben geliyom.

Dany: "Jorah, çocuğum olmuyor…"
Jorah: “Daenerys Targaryen :):)”

1 Like

Şu ikinci yazdığını bir türlü anlayamadım. Açıklayabilir misin acaba?

Sent from my iPhone using Tapatalk

deneriz targaryen

Birgün bir gemide Lannisterlar, Tyrelller ve Starklar varmış. Gemi bir buzdağına çarpıp batmaya başlamış. Kaptan gemidekilere gemiyi boşaltmalarını, denize atlamalarını söylemiş ama kimse takmamış. O da gidip durumu yardımcı kaptana anlatıp yardım istemiş. 10 dk sonra bakmış ki gemide kimse yok. Kaptan da denize atladıktan sonra yardımcı kaptanı bulup gemiyi nasıl boşalttığını sormuş. Yardımcı kaptan da:
“Lannisterlar’a ‘sizler asil soylu bir hanesiniz, böyle eski bir gemide ölmemelisiniz’ dedim hepsi denize atladı”
-Peki Tyrelller?
"‘sizler çok temiz bir hanesiniz böyle pis bir gemide ölmemelisiniz’ dedim onlar da denize atladı"
-Peki ya Starklar?
“Denize girmek yasaktır dedim hepsi denize atladı”

5 Likes

Seksist espriler yapmazsanız memnun olurum. Bu forumda kadın üyeler de var. Testesteronlarınıza hakim olun lütfen, uyarmak istedim.

Obeyndir oberyn milletimindir ancak.

3 Likes

Yapılan espriler ataerkil bir değer taşımıyor. Hiçbir cinsiyeti de aşağılamıyor.

Gümrük kapısından bir Tyrell, bir Lanister, bir de Dorne’lu geçmek için bekliyorlarmış. Gümrük görevlileri valizlerini kontrol etmeye başlamış. Önce Tyrell’ın valizine bakmışlar. İçinden 7 adet don çıkmış. “Niye 7 tane?” diye Tyrell’a sormuşlar. O da “Haftanın yedi gün var. Hepsi için bir tane. Pazartesi, Salı, Çarşamba…” demiş. “Vay be! Helal olsun medeniyete, temizliğe bak adamlardaki.” Sıra Lannister’ın valizine gelmiş. açmışlar bakmışlar 8 tane don. “7’yi anladık da niye 8?” diye sormuşlar. Lannister “Pazartesi, Salı, Çarşamba… Hergün için bir tane, bir tane de ne olur ne olmaz diye yedek aldım” demiş. “Vay be! Adamlardaki temizliğe medeniyete bak!” demiş görevliler. Sıra Dorne’luya gelince açmışlar bakmışlar tam 12 adet don. “Vay be! Ne varsa bizim Nymeria’nın torunlarında var. Şu medeniyete, şu temizliğe bak!” Sormuşlar “Neden 12 adet?” Dorne’lu cevap vermiş “Ocak, Şubat, Mart,…”

2 Likes

Baelor Septinde günah çıkarma ayini vardır.

Margaery Tyrell "Yüce Serçe, dün ben Osmund Karakazan’ ın kılıcını sağ elime aldım."der.

Septon:

-Merak etme kızım elini kutsal suya batır, baba günahlarını affedecektir der.

Kuzen Alla Tyrell

“Yüce Seçe, dün ben Ser Osney Karakazanın’ ın kılıcını sol elime aldım.” der.

Septon:

-Üzülme evladım, sen de elini kutsal suya batır hiçbir günah kalmaz. Yaşlı Kadın bize yol gösterecektir der.

O esnada Loras Tyrell ve Renly Baratheon kavga etmektedir.

Renly zorlukla kendini Yüce Serçe’ nin önüne atar ve:

“Sayın Septon, Loras kıçını kutsal su ile yıkamadan önce ben bi gargara yapsam???”…

2 Likes

For additinal details contact Tyrion funny stories in the last season.

bir gün bir lannister, frey ve tully bara bira içmeye gitmişler.

frey içkisini bitirince bardağı çöpe atıp:
“bizim memlekette bardaklar o kadar ucuzdur ki biz aynı bardakla iki kere içmeyiz.” demiş.

sonra lannister içkisini bitirince bardağı havaya fırlatmış, kılıcını çekip parçalamış:
“bizde de para o kadar boldur ki aynı bardakla iki kere içmeyiz.” demiş.

bunun üzerine tully de soğukkanlılıkla içkisini bitirmiş, bardağı havaya fırlatmış, okunu çekip frey ve lannisterı öldürmüş ve:
“bizim memlekette de bu frey ve lannister’dan o kadar çok var ki, biz aynı adamlarla iki kere içmeyiz.” demiş.

5 Likes

Bir gün bir dothraki daimi kış topraklarında…

Yok bu olmadı boşverin…

KUZEY , VADİ ve NEHİR KRALI KUZGUN KULLANARAK GÖNDERDİ

bazılarına cidden güldüm :smiley: devamı gelir inşallah .

Bir Greyjoy Bir Lannister Bir de Stark Banka Soygunundan Yargılanıyormuş. İdam kararı çıkmış suçluların 3 ölüm çeşidinden birini seçme hakkı varmış (Elektrikli Sandalye, Asılmak ve Giyotin)

Greyjoya Sormuşlar
Demişki:
Elektrikli sandalye Can Çekişirim Asılmakta da Ölüm uzun sürer Siz Beni En İyisi Giyotinle Öldürün Demiş

Götürmüşler Giyotine Kolu Çekmişler Düşmemiş Bunda Yedinin Hikmeti Var demekki Diye Serbest Bırakmışlar.

Bunu Gören Kurnaz Lannister da Giyotin demiş onda da aynısı olmuş

Sonra Starka Sormuşlar
Stark: Elektrikli Sandalyede Can Çekişirim Giyotininizde Bozuktur Siz Beni En iyisi Asın

Bir Lannisterla Bir Dorne’lu Asılıcakmış Son İsteklerini Sormuşlar
Dorne’lu Annemi Görmek İstiyorum Demiş

Lannistera sormuşlar demişki
Şu Dorne’lu anasını Görmesin

8 Likes

Gerçi fıkra değil ama

Bir gün Robb Stark’ın taraftarlarının yoğun olduğu Winterfall’den, Kuzeyli bir şövalye , King’s Landing’e gelmiş. King’s Landing sokaklarında dolaşırken biri ona yanaşmış:

• Ver o dişi atı bana! demiş. tartışma büyümüş, Winterfall’den gelen adam, “bu at benimdir, üstelik dişi değil, erkektir” diye itiraz etmişse de anlaşamamışlar. konu Cersei’ye yansımış.
    halk meydanda toplanmış… Cersei, Winterfall’den gelenle King’s Landing’de ata sahip çıkan yerliyi dinledikten sonra, kararını açıklamış:
  • Bu dişi at King’s Landinglinindir!
    sonra toplananlara dönmüş ve sormuş:
  • ey halk, bu dişi at kimindir?
    Halk hep birlikte bağırmış:
  • King’s Landinglinindir!
    Kuzeyli şaşkın bir vaziyette atının ardından bakakalırken, Cersei onu yanına çağırmış:
  • Ey Kuzeyli, dinle! sen de ben de biliyoruz ki, bu at senindir ve dişi değil, erkektir. ama sen Winterfall’e dönünce gördüklerini Robb Stark’a anlat ve de ki: “ey Robb Stark, Cersei’nin, dişi erkeği erkekten ayırt edemeyen, o ne derse evet diyen 10 bin adamı var! ayağını denk al!”
3 Likes

Bu Ali ile Muaviye’ nin hikayesi, bunu ekşide yazdım yıllar önce :slight_smile:

Ben Recep Tayyip Erdoğan başlığındaki en beğenilen entryden copy paste yapıp uyarladım. Sizinki o mu yoksa :grin:. Pek çok yerde yazılmıştır gerçi.

S… of E… E… yazmışsa benimdir, dur başımızı belaya sokma da :slight_smile:

Değilmiş. Ama arıyoruz. Dedektiflik yanım gelişmiştir. Şimdiye dek forumda bulamadığım kimse yok merak edip de🤓

Linki bi atsana özelden bakayım benden önce kim yazmış.