Final bölümünden beklentileriniz nelerdir ? (Dikkat Spoiler içerir !)

Şu Brandon’un tahta oturduğu senaryo yu saymazsak.“Got’un final sezonu hayal kırıklığıydı ama final de bir nebze olsun toparladı” diyebileceğiniz şeyler var mı ? başka bir deyişle ; Final bölümünde gerçekleşmesini istediğiniz şeyler nelerdir ?

Varys önceki bölümde mektup yazıyordu. Daenerys lordları diz çökmeleri için çağırsa, onlar da diz çökmeye geldik ama gerçek hükümdara deseler oradan Starklar bir atak yapsa gayet güzel olur alldlfşfisg

Drogon’un kontrolünü Bran alır, Dany’i de Arya öldürür.

Dany zafer konuşması yaptıktan sonra akgezenler şehre akın etmeye başlar da herkesi öldüren Night King tahta oturursa bu sezon affedilebilir benim için tabi bu imkansız :smiley:
Bunun dışında da geriye kalan seçeneklerin hiçbirisi beni tatmin etmeyecek ama acı tatlı sonu hissedebilmem için Jon tam Dany’yi öldürecekken Drogon tarafından yakılması güzel olabilir, Dany sonra gidip kuzeyde de Sansayı diz çöktürse bi nevi tarih tekerrür etse, son sahnelere doğru da KL’in yeniden inşasını görsek benim açımdan güzel sonlanabilir… Tabi sızıntılar bu yönde değil ama sızıntılara inanmak istemiyorum nedense :frowning: olur da Dany ölürse Jon tahtı almazsa tahta Sansanın geçmesini istiyorum, Sansa geçerse en azından bu kızın bunca sinsiliği dizinin başından beri istediği kraliçelik için yaptığını görürüz bi anlamı olur…
Bu arada bunlar benim kişisel beklentilerim, yorumumu eleştirmek için cevaplamazsanız sevinirim :smiley: herkes aynı şeyleri görmek istemeyebilir

İki şey beni tatmin eder; jon bu boşvermişlikle nights watchı yeniçeri ocağı kıvamında yeniden toplayıp pirlere niyaz ederiz deyip saza vuracak, adam ermiş o yüzden malda gözü yok diyerek olaylarını sindiricem
Tyrion şöyle duygusal duygusal ölecek ben de cersei sahnesinde dökemediğim gözyaşlarını bünyeden atıcam. Ekstra olarak da aryanın grisolucanı kesip o suretle danye yanaşmasını ve muvaffak olamamasını diliyorum mümkünse bran drogonu warglamaya çalışırken yanlışlıkla kendini yaksın. Dizi benim için bitmiştir sevgiler :heart:
Ciddi anlamda sevineceğim tek olay bobin kafanın bahsettiği danynin brienne tarafından öldürülmesi olayı o da zaten mümkün değil dolayısıyla bitirmiş olalım diye izliyorum sıfır beklenti

2 Likes

Jon hayatta kalıp, kral olsa yeter bana; güzel bir son kabul ederim ama DD kime ne istediğini verdi ki bu sezon?

1 Like

Aynen, öyle bir son yapalım ki kimse memnun olmasın tadında çekilmiş resmen.

Nk fanları, o kadar gaza getirdiker kış geliyor diye, Nk kazanamasa da en azından adam gibi savaş ve büyük yıkım bekliyorlardı. Ama Kuzeyi ilgilendiren bir sorun olmaktan öteye geçmedi, tek bölümde harcandı

Dany fanları: En kötü durumda olanlar. O kadar sezon kurtarıcı olarak görüp, Dany delirecek diyenlere gülüp bir bölümde kızın kafayı yemesi… Yani bu delilik değil öfke sonucu ortaya çıkmış bie şey olsa daha kötü bence :joy:. Öncekindr en azından napalım genler işte elinde değil derdik.

Lannistrr fanları: Yani hem Jaime’nin hak yol hikayesi bok yoluna gitti.

Hem güçlü ve kararlı duruşuyla feminist hype’u yspan ve bazılarının güçlü duruşundan sevdiği Cersei kurtar beni Jaime ühüüüü diyerek öldü.

Tyrion zaten kaç sezondur salak

Geyik lobisi: .ddd onlar için değişen bşf şey yok

Greyjoycular: Euron’un ejder indirmrsi iyiydi ama sonrasında rakip bile olamadı. Herif ejder öldğrmesine rağmen kaybettiği dövüşü yendim diyip Jaime’yi kestim diye ölecek kadar vizyonsx çıktı

Stargaryenler(Joncular): Yıllarca Jon’un ejder sürmesini bekledik. Ejder sürecek milley kafayı kıracak falan. Ama koca ejdere dolmuş muamelesi yaptılar. Üstelik herifi ileri düzey sümsük çıktı. Şimdi finalde de meczup olup giderse o kadar kendi kendimizi hypeladığımız kimlik meselesi anlamsız bir yere gitmiş olacak

Starkçılar: Nispeten en mutlu olanlar bunlar olacak gibi geliyor. Ama gene de onlrın da çığu Jon’u kabullenmişti ve Brandon pek çığı için itivi bir figür oldu. Gene de tahta starklsr geçecekse onlar sevinebilirler sanırsam.

Sonuçta tahmin edilemez olalım diye kimseyi memnun etmeyen bir sezon izledik.

1 Like

Mutlu olmamın tek yolu Jon’un tahta geçmesi. O da kitaplara umut olsun diye. Geri kalan hiçbir karakter umrumda değil. Hepsi ölebilir.

1 Like

Hatta Jon da umrumda değil benim. Bu Jon kim tanımıyorum. Ama geröek Jonla bu vasat taklitçinin sonu aynı olacakmış diyolla :joy:

1 Like

Gendry çekiç ile Dany’i öldürsün, Fırtına Burnu Lordu olsun, Jon tahta geçsin!!! Tarih tekerrür etsin işte!!! Tahtta Targaryen, en yakını Baratheon Jon da Sansa ile evlendimi!!! alın size Fatih Aegon dönemi. Misssss gibi iş

2 Likes

Kitaplarda aynı olak diye istiyoruz zaten :joy:

Tüy dikmesini bekliyorum.

Olm sen gene Starkçısın. Jon hükmedemese de Starklar yönetecekler.

Ama benim desteklediğim hane muzlanacak :///

Neyse CK2 Game of Thrones modu oynayım bari. Jon’u öyle kral yaptırayım. Val ile evleneyim :heart_eyes:

1 Like

Beklentim Drogon’un hepsini yemesi hatta mümkünse D&D’yi de.

Bitse de gitsek modundayım

Yav Jon’un olmadığı Starkları ne yapayım ben. Sevdiğim tüm Starklar hakkın rahmetine kavuştu. Hepsine uyuz oluyorum bu ara :joy::joy:

Bu bir kısaltma mı? :flushed::crazy_face::joy:

Ya Starkçı bile olunsa son, güzel bir son kabul edilemez bence Bran vs. tahta geçse. En azından kendi açımdan böyle. Arya bile geçse kabul edemem. Jon olacak yoksa olmaz, kabul etmiyorum hayırrrrr ama ben hala dizi sonu ile kitap sonun hayatta kaldı kalmadı şeklinde bir benzerlik içerdiğini düşünüyor, umut ediyor, temenni ediyorum. :grin:

Bence yapma bunu gerçekleri kabullenmek daha iyi. Yoksa boş umutlarla bir 10 sene sonra gene aynı şey olur.

Brandon’un kral olması gerçekten yüksek ihtimal. Kitaplarda da bu durum böyle. Sizin söylediğiniz “ama robot oldu” meselesi tam aksine bence avantaj. İnsani hislerden arınmış bir bilgin mis gibi. Tyrion da onun eli olur falan.

Jon’un hikayesinin anlamı olmalı ama bu “savaştı, diyarı birleştirdi, efsane oldu” şeklinde son bulabilir. Zaten AA kral olmadı bildiğim kadarıyla. Ha dizide saçmasapan olacak ama kitapta sadece bu kadarını umabiliriz bence.

Bran’ın kitaplarda ölme olasılığı yüksek ihtimal… Bu gidişle geriye bir Jon ve Arya kalacak kitapta(şu tatlı) meselesi. Sakat birini kim hükümdar yapar?

Lakin 7. sezondan beri “Ben Bran değilim, ben Lord olamam.” tarzı cümleleri söyleyen birinin lak diye tahta geçirilmesi? Hem de hiçbir işaret dahi verilmemişken bıraktım karakter gelişimi falan. Mantıklı mı? Bu durumda bir anda Gendry tahta oturabilir, o da en az Bran kadar yüksek ihtimal hatta başka bir karakter de… He elbette DD neyi mantıklı yaptı bu son iki senedir bilhassa bu sezon, diyebilirsiniz ve hak veririm. İşte o zaman da yukarıda söylediğim bu “son” meselesi hayatta kalma-ölme meselesi dışında bir benzerlik taşımıyor der, geçerim.

Jon AA bile olmadı ki. Buz ejderhasına karşı böğürdü sadece.

Herkes …'nın tahta geçmesini bekliyordu fakat bu bize doğru gelmedi.
Açıklama da bu olur kesin.

İ[quote=“YeniAy_Ottoman, post:17, topic:13411”]
Bran’ın kitaplarda ölme olasılığı yüksek ihtimal… Bu gidişle geriye bir Jon ve Arya kalacak kitapta(şu tatlı) meselesi.
[/quote]

O teoriyi tam olarak bilmiyorum ama işaretler güçlü olsa bile bu kötü şey illa ölüm anlamına gelmeyebilir. Brandon’ın Ramsay tarafından öldürüleceği kehaneti de vardı ne çıktı :grinning:.

Bir cüce :rofl:

Lakin bu çocuk sakat deyip geçmemek lazım.

Geçmişi ve geleceği görebiliyor.

Çok güçlü bir Warg, evet yürüyemiyor ama Hodor gibi adamların içine girip istediğini yapabilir.

Şimdiyi çok etkili şekilde görüyor. Kim ne düşünüyor kimler ne planlıyor.

Ki bunların hepsi daha başlangıç ve dizinin bize hürmet edip gösterdikleri. Daha kim bilir ne numaralar göreceğiz.

Yani evet Bran sakat ama görünüşe göre pek çok sağlam insandan daha işlevsel.

Evet işte ne dedi Varys? Düzgün hükümdar, olmak istemeyendir. Bran çol daha üst bir versiyon

Ayrıca DD’nin ima edip tam tersini yapalım millet şaşırsın ehuehehe mantığıyla dizi çektiğini unutma.

Teknik olarak evet. Olabilir. Yeterince iyi bie kral olacağı düşünülseydi.

Ancak Starklar Martin’in en önem verdiği hanelerden birisi. Zaten olayların çoğu bunların etrafında dönüyor. Ben ateşle buzu birleştirir diyordum ancak tercihini buzdan yana kullanmış da olabilir.

Öte yandan soy açısından da Bran’ın kral ilan edilmesi çok mantıksız değil. Her ne kadar Asoiafta Cersei hariç örneğini görmesek de ortaçağ mantığında kral öldüğünde varis yoksa kralın annesinşn ailesinin tahta çöktüpü olabiliyor. Benzeri mantığı dizide kullandılsr ve Jon üzerinden tekrar kullanabilirler.

Bran’ın kitaplarda karaktee gelişimi bile belli değilken neden buna ihtimal vermiyorsun?

Ben kitap kurgusundan bahsettim. Yani kitaplarda böyle olabilexrğinden. Ama DD bunu düzgün uyarlayamadı

Dany’nin yeniden Essos’a döneceği ve Jon’a tahtı bırakacağı bir son beni mutlu eder. Zira son iki bölümde Dany beni burda sevmiyor deyip duruyor. Essos da hala sevilen birisi.Bana kalırsa valerya ya geri dönsün orada medeniyet kursun.
Ama Dany nin çocuk snow tarafından ki film boyunca gerçekten hiç bir karakter ilerlemesi bence sağlamadı, öldürüleceği bir son beni mutsuz edecek.
Aynı zamanda Ejderha’nın Arya tarafından öldürüleceği bir son da hüznüme keder katacak.
Son bölümde Arya nın bir şekilde öleceğini düşünüyorum.Forshadowing olarak bunu verdiler, geri dönmeyeceğim dedirttiler.

Bran bence kitapta da ölmeyecek. Yıkımın Westereos a geldiği açık. Dizi de Dany getirdi.Kitapta Nİght King muhtemelen.
Yıkılanı inşa edecek birisi lazım. Tarihteki tüm bilgiye sahip tek ibne Bran. Dizi de tyrion ile arasındaki muhabbet bu yüzden verildi bence. Oturduğu tekerlekli sandalyeyi sorduğunda 150 yıl önce şu targeryanın öğluna yaptığı ile aynı dedi. Yİne de got bu …

Brienne hamile :slight_smile: intikam alacak biri daha var