Final Teorisi

Ejdarhanın üç başından biri Daenerys Targaryen ikincisi Jon üçüncüsü Bran… Jon Daenerys ile evlenecek demir tahta oturacak, Kral eli Tyrion Lannister… tüm kitapları (ek kitaplar dahil) okumuş biri olarak teorilerim bunlar yada olmasını istediğim diyelim…

altaki yazıyı okuyunca bu teorimin olmayacağını anladım bu kadar basit bir son olamazdı zaten

Martin, Edinburgh Uluslararası Kitap Festivali’nde serinin geri kalan kitapları için üretilen fan teorileri ile ilgili sorulan sorulara cevap verdi. Martin hangi ana karakterlerin ölüp hangilerinin yaşayacağını şüphesiz ki biliyor ama söylediğine göre küçük karakterlerin kaderi konusunda biraz kararsız.

The Telegraph’a göre “İnternet üzerinden yapılan fan teorileri ile boğuşuyorum, çünkü okuyucularımı şaşırtmak istiyorum,” diyor
"Ben bir okuyucu olarak öngörülebilen kurgudan nefret ediyorum, öngörülebilen bir kurgu yazmak istemiyorum. Ben okuyucumu şaşırtmak ve hoşnut etmek istiyorum ve de nelerin geldiğini görmeyecekleri bir istikamete sokmak istiyorum. En az bir veya iki okuyucu zekice ve anlaşılmaz ipuçlarıyla planladığım kitapların geleceği hakkında doğru sonuçlara ulaştı. Peki bundan sonra ne yapmalıyım? Değiştirmeli miyim? Bu sorunla uğraşıyorum, ve bu değiştirmenin sonucunun felaket olacağını düşünüyorum çünkü ipuçları orada. Bunu yapamazsınız bu yüzden bu şekilde devam edeceğim. Bu teorileri okumayan bazı okuyucularım, ki şükürler olsunki onlardan yüzlercesi ve binlercesi mevcut, onlar hala şaşıracak ve diğer okuyucular ‘gördün mü, ben bunu dört yıl önce söyledim, sizden daha zekiyim beyler,’ diyecek."

Evet, Martin’in söyledikleri böyle. Sizce hangi teoriden bahsediyor olabilir?

Kaynak: Entertainment Weekly
Çeviri: @Elodin

Eğer bunlar olursa seriyi boşuna okuduğumu düşünürüm. Hatta Jon ve Dany evlenirse çıkan yan kitaplardan hiçbirini okumam. Yine de senin fikirlerin, saygı duymak gerek.

Bu olursa pembe dizi olur bi işe yaramaz

valla nolur bilmem de Dany ve Jon evlenirse kafayı yerim heralde

Dany-Jon evliliğini ve Jon’un Demir Taht’ta oturacağını beklemek boşa. Serinin sonunda bu evliliğin olup Westeros’un barış ve huzur içinde yönetilerek herkesin mutlu olduğu bir son teoriden ileriye geçemez.

ben böyle bir sey olmasını isterim ama yapmazlar bence final çok farklı olacak.
jon-dany birliktelliği olabilir ama sadece güçleri birlştirme anlamında.

Böyle bir teori, özellikle Dany+Jon+Westeros barış huzur vs, bu final dünyadaki asoiaf takipçilerinin neredeyse yüzde doksanına yakınının temennisi. Ama olmayacaktır. Daha doğrusu Jon ile Dany Akgezen saldırısında güç birlikteliği yapabilir, o zamana kada yolları ancak kesişir zaten. Ama evlilik ve birlikte yönetme durumu hayal bence. Daenerys Demir Taht’a çıkacak ama bu sırada Jon’la evlenme ihtimali de yok. Rickon Kışyarı Lordu olacaktır. Ama Dany’nin buna olumlu bakması için Barristan’ın yaşaması ve onu Starklara karşı yumuşatması lazım. Bence Dany Westeros’u aldığında bekar olacak ve aldıktan sonra çok süpriz bir evlilik yapacak aşk değil politik bir izdivaç :slight_smile: belki de hiç beklemediğimiz biri bile olabilir bu. Sonuçta hiç istemediği halde sırf barış yapmak için Hizdahr’ı da kabul etmek zorunda kalıyordu. Arada aşk olmasa bile.

Ayrıca Dany Jorah dan ve Viserys dan duyduklarından da etkilendi. Starklara ve Baratheon lara olumlu bir tutum beslemez bence

Daenerys e fazla ümit bağlamayın gençler.Bence %80 final sezonunda ya da bölümünde ölecek…

Dany’nin serinin son kitabında, son pov’unda öleceğini düşünüyorum. Dizide de son bölümde olacaktır muhtemelen. Tüm abd yapımlarında kahramanlar sona kadar gelir, misyonunu yerine getirir ve en sonunda da ölür.

Arya kral muhafızı?? asdfggdfs
Tabi ki de fikirlerine saygı duyarım ama Dany&Jon mevzusunu sadece diziyi izleyenler destekliyor sanırdım. Tüm kitapları (ek kitaplar dahil) okumuş birinin böyle düşünmesi beni şaşırttı :smiley:

Hayır benim değil Bütün targaryenlerin ölmesini istiyorum ve bence serinin fanları da tam olarak öyle istiyor

Dany’nin jonla evleneceğini hiç sanmıyorum ne de olsa onlar işgalcinin köpekleri :smiley: tyrion da dany’nin yanında harcanmasın

Bunlardan bi tanesi bile olmaz,adam her seferinde şaşırtmayı seviyorum diyor bu kadar tahmin edilmesi kolay şeyler gerçekleşmez asla.

sonu böyle bitsin çatıya çıkıp grrm bana çak diye bağırırım aga diyeceğim bu

+1

Hiç zannetmiyorum jon ile deanerys’in evleneceğini :slight_smile:

Martell ve Starkların krallık ayırımı

Demeye çalıştığım böyle bitmesi serinin yararına olmaz.

beş kitabı bitirmiş ve altıncı kitabı bekleyen biri olarak serinin fanı sayılmıyor muyum diye düşünmeme sebep oldun. targaryen sevenler ve dany sevenler seri fanı olamıyor mu?