Final Teorisi

G.M seri ölümler gerçekleşecek diyor.Atıyorum Stannis ölür Shrien Davos tarafından mücadeleyi devam ettirir.Cercei veya Jamiden birini de uğurlarız.Tommen var kızkardeşi var.Rob hariç Stark çocukları yaşıyor onlardan da kayıplar olur bir şekilde.Lannisterler zaten kan kaybediyor, Tyrellere de sıra gelir.Greyjonlar’da biraz kalabalık.Şu anki Westeros kültür,din,tarih,otoriter sistemi devam edemez bence.Ben özellikle Ötekiler üzerine teoriler okuma taraftarıyım.Bu yüzden Yaşlı Kadın’ın (emin değilim) Bran’a anlattığı hikayeleri okumak lazım.

Yani şu doğrudur bu doğrudur demeyelim.Serinin kitaplarının birisi öncekinden 5 yıl sonrayı anlatacak diye duymuştum.Seri ölümler ve zaman sıçraması.

Ama şu kafama biraz yatıyor.3 Ejderha biraz fazla.Birisi savaşta kurban gider.Zaten Dany’nin şu tarih itibariyler sadece Drogon’u var.Diğerleri Baristan Hizadar’ı yakalayacakken kaçmıyor mu?

3 ejderhanın fazlalığına ben de katılıyorum. ölmese bile ejderhalardan birini kaybedecek dany. mesele victarion, kaçan ejderhalardan birini ele geçirebilir. diğerinin binicisinide nedense tyrion olduğunu düşünüyorum. tyrionun ilk kitaptan beri süregelen ejderha sevgisi ve meerene gelme sebebi bu olsa gerek. tüm bilgiye sahip ejderhalar hakkında tyrion. neden kaçıp piramitlerden birine yuva kuran ejderhayı denetim altına alıp binicisi olmasın?

öte yandan dany nin drogonu var ve içime doğan bir hisle, 5. kitabın sonunda danynin karşılaştığı khal ve khalasarının, dany nin ordusuna katılacağını düşünüyorum.

kitabın sonu hakkında kim ölür kim kalır tahmin etmek zor ama şuana kadar emin olmaya yakın olduğum teoriler sadece: surun yıkılıp ötekilerin westerosa dağılması ve kışın gelmesi. bir de R+L:J teorisini umuyorum. onun dışında seri sonunu tahmin etmek çok zor

korkunç kışın gelmesi, surun dehşetli bir şekilde yıkılması ve ötekilerin tüm vahşetleriyle westerosu istilası…
şöyle bir düşününce… hakikaten tüyler ürperten bir final olur @Yarımadam :slight_smile:

1. kitap “kış rüzgarları” adeta bu konuyu çağrıştırıyor. kings landinge ve dorne a bile kar yağacak, kış gelecek ve ötekiler… şimdiden çok heyecanlandım

Belki de son olur ve eddarf veya seri karakterlerinden birisinin rüyası olabilir

Leyla ile mecnun,un finali gibi olur ama hiç ama hiç istemem serinin böyle bitmesini

Doğru çıkıyormuş bi de adhusafhsg Brynden Tully Ned’in odasındaki japon balığı falanmış aslında lol

Bak bu çok iyiydi

Başka bulabilirseniz yzın o zaman

Ser ılyn Payne,de Melül çıkıyormuş

dany bir şekilde son bölümde ölecek, hatta arya’nın öldüreceğini düşünüyorum.

ya abi ben şunu merak ediyorum neden sürekli aynı teorileri yazıp kalabalık yapıyorsunuz. tamam anladık “kızıl kadın cön sinovu diriltecek”, “bence cön sinov rhegarla lyannanın oğlu”. abi bıkmadınız mı aynı şeyleri milyon kere yazmaktan? ya zaten sizin dediğiniz gibiyse bu teoriler seveyim bu dizinin senaristini yapımcısını gına geldi jon snowunuzdan. adamın diziye kattığı hiçbirşey yok en sıkıcı sahneler bu adamın sahneleri gebersin gitsin. alın benden size sağlam kaynaklı teorier;

azor ahai jaime lannisterdir. cersei yi öldürecek
kuzeyin lordu rickon stark olacak. brann kuzgun dayının açtığı yoldan gidecek.
batı topraklarının lordu tyrion olacak karısı da sansa olacak. sansa tyriona aşık değil lakin onun nezaketini sevecek aynı cateleynin eddardı sevdiği misali
brynden tully freyleri yenecek edmure ölecek
arryn hanesi sağlam bir patlama yapacak 7. sezonda büyük bir orduyla kings ladinge yürüyecek (lord bealish önderliğinde)
tyrell hanesi her devrin adamı misali kim gelirse ona biat edecek
dorne hanesi yiyip içip sevişmeye devam edecek savaştan ziyade entrikalar çevirecek. kitapta da entrikaları var ama diziye ne kadarını yansıtırlar bilmiyorum
fırtına toprakları gendry nin olacak.

gelelim demir tahta. bunu tam olarak bilmemekle yüksek ihtimal daenrys gibi duruyor. peki kiminle evlenecek derseniz euron greyjoyla sağlam bir ittifakı olacak onu söyleyebilirim. çünkü euron ejderha borusuna sahip.e artık dany ejderhaları kontrol edemiyor ama euronun yardımıyla westerosu talan edebilirler. jorah momant dany için savaşırken ölecek. dizinin özellike “final sahesi” tyrion un sansadan olma oğlunu kılıç taliminde eğitilirken yanına gelip oğluna “kılıcını düşürmemelisin” dedikten sonra tywinin kendisine dediği gibi o da oğluna “çünkü sen bir lannistersin” diyecek ve (arka fonda artık mhysa mı yoksa castamere mi çalar bilmiyorum ama) dizi bitecek.

jon snow dediğinizi duyar gibiyim. lan oğlum jon snowun hiçbir vasfı yok tamam rhegarla lyannanın oğlu lakin en fazla yabanlılarla güneyliler arasında arabuluculuk yapabilir adama başka rol çıkmıyor zaten. jon snow olayı tamamen senaristlerin sizlerini dikkatini oraya çekmeniz ve asıl olacakları hiç kestiremeyin diyeydi. mesela arryn hanesinin nasıl bir patlama yapacağını tahmin edemeyin diye hep bir ağızdan “jön sinov jön sinov” diyorsunuz sonra izlerken de “ayyy şok oldum, hiç beklemiyodum yhaaaa :(” gibi tepkiler veriyorsunuz

Finalde aynı sekiz bin yıl önceki gibi bir “Uzun Gece” olacak ve her şey yok olacak. Ardından kışın sonu gelecek ve insanlar kıştan önceki her şeyi unutacak, tarih yeniden başlayacak.

Dediklerini cidden mantıklı buldum tutturmuşu bi Jon Snow bi de özelde bana kaynağını atarsan sevinirim

• Jon Snow, Melisandre tarafından diriltilecek ve Jon, Yabanılların da yardımıyla Kuzeyde bir isyan başlatıp Bolton’ların soyunu kurutacak.
  • Daha sonra Euron sayesinde ortalık çok karışacak ama Theon aracılığıyla Jon Euron’u durdurmayı başaracak.
  • Kuzey’in ve Yabanıllarında desteğiyle Jon iyice güçlenecek ve Ötekiler geldiği zaman onun aslında bir Targaryen olduğu ve Meera diye bir ikiz kız kardeşi olduğu ortaya çıkacak.
  • Bu sırada Daenerys Westeros’a gelecek ama beklenildiğinin aksine Kral’ın Şehrine değil Kuzey’e Jon’a yardım etmeye gelecek.
  • Daenerys’in de desteğiyle Jon Ötekileri durdurmayı başaracak ama Daenerys gelmeden Ötekilere karşı çok fazla etkili zaferler kazanamayacak.
  • Bütün bu olaylardan sonra bütün kuvvetkeriyle güneye Kral’ın Şehrine ilerleyecekler diriltilen taştan ejderhalarla savaşmak zorunda kalacaklar ve Saray büyük oranda yıkılacak.
  • Daha sonra Jon ile Daenerys evlenecek ve diyara kral ve kraliçe olacaklar. Ama Jon, Meera ile de evlenecek ve diyarın ikinci bir Kraliçesi daha olacak.
  • Bu sırada Tyrion’un, Daenerys’in üvey erkek kardeşi olduğu ortaya çıkacak ve “Tepe” soyadını alıp resmi kraliyet piçi olacak ve yeniden Kral’ın sağ eli olma şerefine erişecek. Ömrünün sonuna kadar da öyle kalacak.
  • Samwell Tarly ise Küçük Konsey’de önemli bir görev alacak. Büyük ihtimal Büyük Üstat olacak veya Tyrion’un ömrünün sonuna kadar yada kendi ömrünün sonuna kadar aynı görevde kalacak. Herkes kralın sağ eli olarak Tyrion’u bilirken gerçekte sağ elin Samwell olduğunu düşünecek. Ama bu durum herhangi bir siyasi soruna neden olmayacak.
  • Theon’un anısına Jon, Greyjoy’lara dokunmayacak. Onlardan güvendiği birine Demir Adalar’ı verecek. Keza Lannister’larda aynı sona ulaşacak.
  • Daenerys büyük ihtimal kısa süre sonra babası gibi delirecek yada ölecek ve Yedi Krallık, Jon ile Meera’ya kalacak.

kıçımdan uydurdum

Klavyene sağlık kardeş teorilerinde katılmadığı yerler olsada Jon konusunda sana kesinlikle katılıyorum jon overrated bir karakter ve serideki şimdiye kadarki tek işlevi surdaki olayları anlatmak zaten insanların bu karaktere bu kadar bağlanmalarının nedeni karakterin şimdiye kadarki yaptıkları değil onlara göre ileride yapacakları yok jon aa yok jon buz ve atesteki buz yok jon ilerde Westeros’a kral olacak herkes bu karakteri abarttıkça abartıyorlar Oysaki Martin denilen adam klişe kullanmaktan ve okuyucuların yazdığı şeyleri tahmin etmesinden nefret eden birisi şimdi böyle bir adam jon karakteri için herkesin tahmin edebileceği şeyleri neden yazsın ki?

Jaime ve Dany’nin aşık olup savaşırken öleceklerini

Jon ve Sansa’nın evlenip, Jon’un savaşta öleceğini (ölmeyebilir de)

Bran ve Sansa’nın kışyarından kalacaklarını

Arya’nın Littlefinger’i öldüreceğini ve yine savaşta öleceğini

Bir çok hanenin yok olacağını, soyluluk ve kölelik gibi kavramların büyük savaştan sonra ortadan kalkacağı yeni bir düzen geleceğini

Sonuç olarak Tyrion’un Missandei ile evlenip tahta (ya da artık geriye ne kalırsa) oturacağını bir ben mi düşünüyorum acaba? :confused:

Pembe diziye çevirmişim resmen. Ahah.

Bence Azor Ahai konusunda en büyük ters köşe başından beri Azor Ahai olmadığını düşündüğümüz Stannis’in Azor Ahai çıkması olur. Veya mesela Jorah’ın AA çıkması da bence çoğu okuyucuyu derinden şaşırtır.
Martin’e güveniyorum umarım umutlarımızı boş çıkarmaz haliyle kitapları bu kadar uzun süre arayla yayınlarsa, teoriler o kadar artar okuyucu-izleyiciler gerçeğe o kadar çabuk ulaşır.

Ya Stannis yeniden doğup kılıcını melis* in yüreğinde söndürürse [emoji1] [emoji1]

Craster tarafından Oğluyla gönderildi.