Fire & Blood Kitabı Çevriliyor

Epsilon Yayınevi dün paylaştığı instagram gönderisi ile Ateş ve Kan kitabının 2019 baharında raflarda olacağını açıkladı. Valla bu kadar erken olacağını hiç beklemiyordum inşallah A Knight of the Seven Kingdoms kitabını da çevirirler.

9 Likes

Buz ve ateşin dünyasını kapsayan kitaplar hangisi, gerçi aşağılarda başlığı var ama burda yeniden, bilen bir kişi sıralı şekilde yazabilirse çok iyi olur sahsen

1 Like

Gerçekten benim beklediğimden de daha erken… hatta ben yıllar sürebilir yahut hiç çevirmezler diye de düşündüm diğer kitaplar gibi.

Erken ama yine de bekleyemem herhalde arada ingilizcesini bulur okurum :smiley:

Hiç acelem yok. :smiley: Yalnız böylece bir kitabı 3-4 ayda çevirdiklerini öğrenmiş olduk. Demek ki 6. kitap çıktıktan en erken 3-4 ay sonra okuyabileceğiz. İşte o zaman ben de bekleyemeyip, sağdan soldan araklama girişimlerinde bulunabilirim İngilizce olarak. :grin:

1 Like

Ben kitabın çevirisinin o kadar uzun süreceğini sanmıyorum. Satılsın diye diziyle yakın zamanda çıkartacaklardır ama Kış Rüzgarları o kadar sürebilir çünkü Ateş ve Kan’ın iki katı büyüklükte olacak eğer senin dediğin doğru gerçekten de 3-4 ay içinde Kan ve Ateş çevriliyorsa geçmiş olsun. Kış Rüzgarları 6 ayda falan çevrilir.

Çıksa bile D&R da falan bayağı pahalı olur bence öyle bir his var içimde.

1 Like

Ben şimdi baktım bendeki Taht Oyunları 2013 yılında basılmış etiket fiyatı 29₺ şuanki Taht Oyunları’nın etiket fiyatı 50₺. Basit bir hesap yaparsak Ateş ve Kan sayfa olarak daha az lakin resimli olduğu için ben Ateş ve Kan’ın etiket fiyatının en fazla 60₺ olacağını düşünüyorum.

Kanka öyle de insanın kitaba 60 tl veresi gelmiyor ya.

1 Like

Aslında o kadar kısa değil. Zaten kitabın ciddi kısmı eski kitaplardan alınmış şeyler. Bunun dışında Kış Rüzgarlarıyla kıyaslamak çok yanlış. Bu kitap ansiklopedi tarzıyken Kış Rüzgarlarımın edebi bir derinliği var. Kolay değil yani.

Hacı ben Kocaeli fuarına kadar almam giderim İzmit’e indirimli alırım ama ne kadar indirim yaparlar bilemiyorum.

Bartın’da öyle şeyler olmaz bilirsin küçük şehir.

1 Like

Dolar bahanesi ile kitaplara zam yapıldı ve popüler olması dolayısı ile daha da et süt sağma durumu var. Ucuz olmasını bekleyenimiz yoktur zaten.

Ucuz olmasını bekleme değil de insanın tek bir kitaba 45-50 lira veresi gelmiyor en azından benim öyle.

Biliyorum, hak veriyorum sonuna kadar. Bu yüzden Buz ve Ateşin Dünyasını almadım, aşırı pahalı. Ona para ayıramam ki… Sonra da neden korsan var? diyorlar. :unamused:

Harbi ya aşırı pahalı o kitap yanlış hatırlamıyorsam o kitabın parasına seriden 3 kitap falan alınıyordu. Test kitapları okuma kitapları dünyanın parası oluyor sonra ülkede ilerleme yok gençlik çok kötü diye laf yapılıyor çıldırıyorum resmen ya.

Ben Buz ve Ateşin Dünyası’nı kur artmadan önce almıştım iyi ki de almışım ben aldığımda etiket fiyatı 89₺ idi şimdi 125₺ indirimle 57₺’ye falan almıştım

:scream: :exploding_head::exploding_head:

kitabın boyutundan çok satışa çıkması, Abd deki yazar ve yayın evinden satış haklarının alınması, çevrilmesi matbaada basım ve dağıtımı ile ilgili bir durum
şuana kadar yayın hakları alınmış. Reklam ve çeviri başladı. Sonrası matbaa ve stokla ilgili
Dile hakim bir çevirmenin (genelde yeminli çevirmenler kullanıyorlar sanırım ) çevirisi uzun sürmez, birde bu kitapların yarısı resim olduğundan zaten Kış rüzgarları ile kıyas edilmez. 4 5 ay sürse vermişler bizde satışı için, bu da anca Abd de kitap yazıldı “kasımda çıkacak” denmiş yanılmıyorsam taa nisanda.Yani oradan hesap edelim

George R. R. Martin - Buz Ejderhası (Tanıtım)

Taht Oyunları’nın yazarı George R. R. Martin ve inanılmaz çizimleriyle Luis Royo’dan bambaşka, keskin soğuğun ortasında sıcacık bir hikâye.

Ejderhalar geri dönüyor…

Buz Ejderhası, Aralık ayında tüm kitapçılarda!
alın bir haber daha size

Tam tarihi bilen var mı okuyacak kitap yok şu anda Türkçesinin çıkmasını bekliyorum.