Fırtına Hayaleti

Günlerden Pazartesiydi.Henüz kar yağmamıştı.Ama herkes yağıcağını biliyordu.Köylüsünden tutun Lorduna kadar herkes ölümü bekliyordu.Akgezenler gelecek ve insanları
kendilerine çevirecek.Herkes korkuyordu ama yapıcak hiç birşey yoktu.Surun koruyucuları kaçmıştı.Sur bomboştu.Eğer Akgezenler suru kırmayı başarırsa onlara karşı koyucak
hiçbirşey yoktu.Gece gözcülerinden sadece 24 adam kalmıştı.8 tanesi tepede,ucunu ateşle tutuşturdukları oklarıyla birlikte bekliyorlardı.16 Gece Gözcüsü diyarı korumak
için kalmıştı.Küçük Harly’nin korkudan elleri titriyordu.Yada soğuktan.Hangisi olduğu önemli değil çünkü ikiside insanı öldürmeye yeter.Herkes birbirine '‘Sakın Uyuma’'
diye emir veriyordu.Çünkü iki günden beri ölümü bekliyorlardı.Yardım bekliyorlardı.Robert Baratheon yardıma gelmemişti.Çünkü Akgezenlerin onlara kadar gelmiyeceğini düşünüyordu.
Kuzeyi unutmuştu artık.Kuzey’i gözden çıkarmıştı.Tepeden bir ses geldi.Titrek ve kısık bir sesle bağırmaya çalıştı.Sesini kimse duymuyordu.Kendini zorluyordu ama bağıracak gücü
toplıyamıyordu.Zaten bağırmaya gerek yoktu.Surdan çatırdamalar gelmeye başlamıştı bile.Okçular oklarını hazırladı ve atışa başladı.Akgezenler sura yükleniyor.Suru delmeye çalısıyorlardı.
Açılacak bir delik bile sonlarını hazırlamaya yeterdi.Ama sur direnmeye başlamıştı.Sur kendini koruyordu.Ama ne zamana kadar bunu devam edebilecekti.Küçük Harly,cesaretini topladı ve
kapıya doğru yöneldi.Kapı kilitlenmis ve önüne birşeyler konmuştu.Eğer akgezenler kapıya yüklenmeyi akıl edebilselerdi çoktan içeri girebilmiş olurlardı.Ama küçük Harly hiçbir ses duymuyordu.
Ne bir yüklenme ne bir ses.Ama emin olmalıydı.Kapıya doğru yöneldi ve kulağını kapıya dayandı.Bir kaç adım duyduğunu sandı.Ama ayak sesleri kesildi.Küçük Harly,korku içinde geri dönmeye hazırlanırken
kapının öbür tarafından giren kılıç Küçük Harly’nin kafasını darmadağan etti.Olduğu gibi yere yığıldı.Ve kapıdan tekmeleme sesleri geldi.Bu olaylara şahit olan kimse yoktu.Herkes surda açılacak bir deliği
bekliyordu.Ama kimse akgezenlerin kapıyı kırabilmeyi akıl edeceklerini bilmiyordu.Biri hariç . Jon Snow . Aklına kapı geldi Jon’un . Arkadaşları söyleyebilirdi ama bu sadece korkuya neden olurdu.Kendi gitmeye
karar verdi.Belkide bir planı vardı kendi kafasında . Yanda duran meşaleyi kaptı ve kapıya doğru gitmek için hareketlendi . (İlk Hikayem arkadaşlar beğenilirse devam ettiririm .Olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum )

-yağıcağını değil yağacağını olacaktı. böyle hatarı elinden eldiğince düzeltmeye bak.

biraz betimleme ekle. ayrıca diyalogları ayrı bir paragraf gibi cümleden bağımsız yaz.

Devam et.Giris bolumu oldugu icin daha tasvir ve olayı anlattıgın icin diyalog yoktu.Biraz diyalog ekle ve uzun yaz :wink:

İmla ve paragraf kurallarına dikkat edersen daha akıcı okuyabiliriz. Fena olmamış, yazmaya devam et yazdıkça geliştireceksin kendini :slight_smile:

çok aralıksız yazmışsın. arada paragraf başları kullan. hem daha uzun gözükür hemde okuyucu biraz nefes alır fakat konun iyi devam et.

decam ettirmek çok önemli

Peki,çalısacagım.Bu daha ilk denemem oldugu için öyle oldu heralde :slight_smile:

İlk denemen harika olacak diye birşey yok.Mesela ben 9 yaşımdan beri hikaye yazıyorum 2,5-3 yıldırda kendi kitabımı yazıyorum ama hala tutturamadığım yerler oluyor.Unutma ,yazarlığın %60-70 'i sabırdır.Ha daha kendini geliştirmen gereken çok yer var ama şimdi onları yazsam da konuyu baltalamış gibi olurum.Eğer istersen benim ve sevdiğim, saygı duyduğum birkaç yazarın yazmak ile ilgili tavsiyelerini sana ö.mden atabilirim.

İyi olur :slight_smile:

İyi o zaman yazıp yollarım .

Güzel olmuş, devamını bekliyoruz :slight_smile:

Düzenlenmiş bir şekilde,tekrar yazacağım .

Sancaksız fişne lordu olalım oldum