Football Manager 2013'ü orjinal almaya değer mi?

Oyun kasım ayında piyasaya çıktı. Elbette bütün seriyi korsan oynamış biri olarak oyunu almayacaktım ama bu sene sanırım skidrow ve reloaded gibi crackleri kıran scene gruplarını Sports Interactive bağlamış olacak ki doğru düzgün bir crack çıkmayınca oyunu gittim orjinal olarak aldım.

Ama nasıl kendimi kandırıyorum, oyun Türkçe’imiş helal olsun verdiğim paraya, bunca senedir bu oyunu oynuyorum bir kere de parasını vererek oynayayım şunu falan filan… Son olarak maç motorundaki komik hataları düzelttikleri söylenen 13.3 patchi çıktıktan sonra düzgün bir kariyere başlamak istedim bu hafta Fenerbahçe ile.

Hani oyunun Google Translate Türkçe versiyonu olmasını bir kenara bırakıyorum, maç motorununun rezalet olmasını da bir kenara bırakıyorum ama bana birşeyler lazım bu oyunun bir simülasyon olduğunu hatırlatan oyunu gerçekçi kılan, şu rezaletten sonra bir daha oyunu oynar mıyım bilmiyorum:

Soruma geliyorum Football Manager 2013 orjinal almaya değecek bir oyun mu? Serinin aşırı fanatiklerinden biri olarak benim cevabım; oyunu geliştirmeyi bırakıp berbatlaştırmayı başaran, sadece kadrolara ve temalara bir iki update yapıp pazarlayan Sports Interactive ve Sega bu işi bırakmadan oyunun hiçbir serisine bir daha para vermeyeceğim.

Oynamış veya almayı düşünen arkadaşlar varsa görüşlerini paylaşssınlar, konuşalım. Sorunun sadece bende olduğunu düşünmek istiyorum, ben büyütüyorumdur umarım.

Maç motoru çok kötü. Satın almaya değmez. Crackli 12 oynayın derim. Üstteki arkadaşın belirttiği gibi.

Meireles,Krasic falan yok olsa 12-14 olucakmış fm oynamayı 08 den sonra bıraktım.Tavsiyem cm05 efsane oyun :slight_smile:

Soruna yanıt veremiyorum ama eskiden CM oyunlarını oynardım. CM ayarları basitti. Daha sonra FM2011 oynadım. İyiydi ama çok vakit harcadığımı gördüm. Çünkü oyunu gerçekçi yapmak için bisürü ayar getirmişlerdi. Harcanan zamandan ve aşırı ayarlardan dolayı fena sıkıldım ve FM’i, dolayısıyla FM’den dolayı CM üretimde olmadığı içinde CM’i tamamen bıraktım…

İkisi de 6-7 aylık sakatlıklar yaşadı oynasalardı dediğin gibi olurdu sanırım. Cm serisi kesinlikle çok çok daha iyiydi, ben ise cm 01-02 derim. Şimdi sinirlendim zaten gidip yükleyeceğim tekrardan.

Almadan önce bir bilene danışsaydın keşke.FM 2013 buglarla dolu bir oyun,bir tarafı yapmaya çalışırken diğer tarafı mahvetmişler…Ha bu sorunlar giderilir mi? Kapsamlı bir patch ile giderilir.

Sadece 2013 üzerinden FM’yi kötülemen yanlış.Bu alanda CM 2002’den sonra en iyi platform FM’dir.
Çok iyi maç motoru istiyorsanız,fifa manager oynayın ancak FM’nin verdiği T.D zevkini vermez,görsellik sunar sadece.

Fifa Manager’da mevcut bilgisayarımda, çok iyi bir maç motoru istediğimden değil zaten adam gibi olsun sorunsuz olsun görsellik falan istemiyorum. Almadan önce çok fazla yorum okumuştum ama göz görmeyince gönül katlanıyor işte gidip aldım. Kapsamlı patch çıkar elbet ama biraz özen gösterseler şu oyun çıkmadan önce? Milyon dolarlar kazanıyorlar, oyunu sorunsuz çıkarsalar bir kere de. Hep bir patch ile düzeltme gayreti, alışkanlık oldu adamlarda.

Managerlik oyunları her sene güncellenmesi gereken bir yapıya sahip ve her sene yüzbinlerce oyuncu veritabanını güncellemek zorundalar.
Eh,haliyle bunun yanında oyuncuların isteği göz önüne alınarak yenilikte getirmeye çalışıyorlar…Ve yeni bir eklentinin ilk yayınlanmada sorunsuz çıkması ihtimali yok.Zamanla güncelleştirmelerle , oyuncuların denemesi ile sorunlar gideriliyor.Bu sene aşırı bug olmasının sebebi yepyeni bir sistem geliştirmeleri.

Bu sadece FM’ye özgü birşey değil.O yüzden ben FM serilerini her zaman bir adım geriden takip ediyorum.

Ben aldım, değer.

12’ye devam,alma.

İmkanın varsa al derim . Oyun hızı ve menü tasarımı bana fm12 den daha iyi geldi. Ama madem bu kadar dayandın biraz daha dayan bu sıralar crack çıkar belki .

Beyler yazmadan önce sadece konu başlığına bakmayın ne olur :frowning:

Başlığı doğru yaz o zaman .

tamam kardeşim haklısın =)

bence değer.al liverpool’u en az 10 sezon oyna

2012’yle yardırıyorum ben halen.Büyük hayal kırıklığı yarattı bende 13. Hele ki şu Chelsea maçı nedir ya? Vallahi bravo abi, her iki tarafa da aynı anda menajer olsam bile yapamazdım sanırsam.

düşünemezsin

Dostum bunu unutup konuya kilit vurulmasın diye sineye çekiyorum yalnız kişisel ve ahlak dışı birşeyler yazacaksan bir daha özel mesajdan yaz adam gibi halledelim.

FIFA’nın içinde bir “Manager Mode” var, ben onun hastasıydım. Football Manager’ı beğenmeyenler bir de onu denesin.

Evet, kesinlikle Fifa’nın manager moduyla da çok eğlenceli vakit geçirilebiliyor. Fazla detaylandırılmış olmasa da bence Fifa içindeki en iyi modlardan biri. Sanırım 07 idi öyle güzel soundtrackler eşliğinde müthiş kariyerler çıkıyordu, başından uzun süre kalkamadığımı hatırlıyorum…