Forum Duyuru Panosu


#1

Forum sistemini tamamen değiştirdik. 10.000 üye, 10.000 konu ve 300.000’den fazla mesaj yeni sisteme aktarıldı. Eski sistemde kullanıcı adı içerisinde boşluk karakteri bulunan üyelerin nickleri şu şekilde değişti: “Kullanıcı Adı” --> “Kullanıcı_Adı”

Yeni sisteme giriş yaparken mail adresinizi ve şifrenizi kullanın. Eğer şifre hata verirse “Şifremi unuttum” seçeneğini kullanarak şifrenizi sıfırlayın.

Yeni özellikler zamanla eklenmeye devam edecek. Kullanım hakkında bir sıkıntı yaşarsanız Meta kategorisine konu açabilirsiniz.

Yeni sisteme geçişten sonraki ilk 24 saat içerisinde halen devam eden arkaplan işlemlerinden dolayı sistem biraz yavaş çalışabilir.

http://forum.gameofthronestr.com/c/meta

#2

Hayırlı olsun ama ben pek hoşlanmadım ya. Teması çok kötü ve kafa karıştırıcı. Fotomu nasıl değiştireceğim bir de merak ettim birden bu çıktı avatar olarak


#3

@YeniAy_Ottoman
"Tercihler" kısmından düzenleyebilirsin.

ss


#4

Teşekkürler. İlk baktığımda bir şey görememiştim de sonradan mı açıldı bilemedim, düzenledim avatarı. :slight_smile:


#5

Kalabalık, karışık ve göz yorucu. Sebep: Fazla kategori olması. Bir konu açılıyor konu ismi, kategori ismi vs.vs. derken detaylar can sıkıcı görünüyor ve ilk başta bunların karşımıza çıkması çok sıkıcı.
aSoIaF gibi bir serinin Türkiyedeki tek forumusunuz ve bu karmaşada konu paylaşımı olmaz ki burası Q-A Forumu gibi bir sisteme benziyor. Oysa sizin bir önceki sisteminizde her şey fazlasıyla tertipli ve düzenliydi.

Leonardo da Vinci çoğu eserini bitirememiştir. Bana kalırsa tatminsizliği yüzünden.
Bizim admin de çok tatminsiz. Yıllardır bir türlü içine sindiremedi forum işini.

  • İmza Kapat
  • Like butonu ekle / kaldır / ekle
  • Kullanıcı adı değiştirmeyi kaldır
  • Aman fazla sorgu gitmesin tadımız kaçmasın (2007 yılından beri duyduğum en garip olay)

Biraz keyfi ve kişisel tatmin, ama çoğunluğa kapılarınızı açma kararı aldıysanız malesef kişisellikten uzaklaşıp biraz daha genele odaklanmanız lazım. Tabi ben genel değilim ama anket genel.

Özet: Soru - Cevap sitesi gibi olmuş. Hayır gene olsun hatta baya iyi olurdu da forumu öylece bu hale getirmek bence başlangıçtaki konsepte aykırı.

Ya admin başa ya kuzgun leşe…


#6

Tasarım olarak önceki sistemden çok daha işlevsel bir sisteme geçtik. Belki ben sağdan soldan fışkıran resimler görmek istiyorum, o yüzden sevmedim diye eleştirsen hak verirdim ancak buna hak veremedim.

Önceki forumda 2 kat daha fazla kategori vardı. Bu sisteme geçerken kategorileri yarı yarıya düşürdük, bundan sonraki amacımız da gitgide düşürebildiğimiz kadar kategori sayısını düşürmek. Bu açıdan, eski sistemle karşılaştırma olarak bunu eleştirmen yersiz olmuş.

Keyfi ve kişisel tatmin yorumunu yanlış buluyorum, tanıdığın kişiler hakkında bu tarz değerlendirmeler yapman daha gerçekçi olur.

Özet: Soru - Cevap sitesi gibi olmuş. Hayır gene olsun hatta baya iyi olurdu da forumu öylece bu hale getirmek bence başlangıçtaki konsepte aykırı.

Jeff Atwood bu mesajı okuduktan sonra kalp krizi geçirerek vefat edebilir. :slight_smile: Soru - cevap sistemiyle hiçbir alakası yok. Ne geliştirilme amacı, ne de sistem olarak.

Daha az sorgu uğruna yapılan bir geçiş de değil, aksine sistem gereksinimleri çok daha fazla olan bir sisteme geçtik. Bu da yersiz ve yanlış bir benzetme.

İmza Kapat
Like butonu ekle / kaldır / ekle
Kullanıcı adı değiştirmeyi kaldır
Aman fazla sorgu gitmesin tadımız kaçmasın (2007 yılından beri duyduğum en garip olay)

Burada sıraladığın her madde -bu forumda zaman geçiren herkes için- birden çok yararlı işlevi olduğu için uygulandı. Bunların bazılarını farklı mecralarda bazı arkadaşlarla paylaştım. İmza kaldırmak, like butonu ekleyip kaldırmak, kullanıcı adı değiştirmek veya sunucudan daha az sorgu göndermek günün sonunda bana madalya kazandırmıyor, etkilenecek olan yine bu siteyi ziyaret edecek kullanıcılardır.

Ben daha gelişken ve birçok açıdan çağın gereklerine daha uygun bir sistem olduğu için bu sisteme geçtim. Buna geçmemek benim için daha basit bir karar olurdu ve buna harcadığım 1 ayı farklı şeylere harcayabilirdim. Bu çapta bir sistemi başka bir sisteme import etmek, dışarıdan tahmin edebileceğin gibi “keyfi” yapılacak bir iş değil, haftalarca üzerinde defalarca kez uğraşarak, onlarca sorunla karşılarak, çok çaba harcanarak, çok şey öğrenmek gerekerek yapılan bir şey. Bu yüzden uzman olmadığın teknik konularda ve arkaplanını bilmediğin kişisel mevzularda yorum yapmadan önce düşünmen gerek. Bence bu konu admin keyfi bahis edilecek bir mevzu değildi. Beğenmediğini açıklaman yeterli.


#7

İşinde çok iyi bir mimar tanıdığım vardı. İnanılmaz projeler çizip ödüller falan alıyordu ama asla satmıyordu; aksine yırtıp atıyordu bir takım detayları tam olarak sunamadığını düşünerek. Sonra tekrar çizmeye başlıyordu aylarca ve aylarca. Bittiğinde bir köşeye koyup üzerine zaman geçmesini bekliyor, sonrasında bir daha inceleyip kolayca “olmamış” diyerek yırtıp atabiliyordu.

Uzun ve uç bir örnek oldu ama evet, bazen insanlar denemek istedikleri şeyler uğruna vakit harcamaktan çekinmezler. Ben bir kullanıcı olarak görüşümü hala savunuyorum; kullanışlı değil, karmakarışık, tasarım demişsin ama tasarım yok, üzgünüm, bunlar benim görüşüm.

Bu arada,
Soru - Cevap sitesi “gibi” dedim. Bu sistem Soru - Cevap sistemi demedim. Hadi yine iyisin Jeff Atwood.

Sonuç: Ev sahibi sizsiniz, evet hepimizin sitesi ama son karar sizin olduğuna göre fazla diretmeyeceğim. Ben faydalanır teşekkür eder çıkarım. Bu kadar yorum yazıyorsam art niyetimden değil sahiplenici olduğumdan olabilir.

Yani bu iyi bir şey.


#8

Bekircim böyle güzel olmuş elinize sağlık ben Katkı skorları önericisi Sait :slight_smile:


#9