Forumdaki Catelyn Nefreti

Yav soylu derken

Şimdi bir kurtbalığa sadece kuzey ve nehir king der.
Ancak bir kurtejderhaya, sınır yok.

Kaldı ki o açıdan baksak bile Tully Targlar gelmeden önce asla kral olamamış, Targların aferin len demesiyle Azam lordu olmuş bir aile. Gene de yüksek Yani :smiley:

Sansa çocuk olduğu için affedilebilir konusuna katılmıyorum kız baya aptallık yaptı bunu kabul edelim arya mesala niye cersie gitmedi cunku aklilli kiz kime guvenemeyecegini biliyor sansa kurdunu öldürtmesine rağmen yine ona güvenecek kadar akılsız davrandı

Bu Arya’nın akıllı olmasıyla ilgili. Ben 12 yaşında olsam öyle bir salaklık yapabilirdim ki o kadar da salak bir insan olduğum söylenemez bence dkkddk. Herkes yapabilirdi.

Ama burada suç biraz da Eddard Stark’ın. Kızı Güney konusunda asla tam olarak eğitmedi. Masaya geçirip eğri oturup doğru konuşmadı. Tek bildiği yakışıklı ve cesur şövalyeler, güzel kraliçeler oldu.

“Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır” kraliçe ona kralın şehrinde çok iyi davranmıştı bu sayede gğvenini kazandı

Biri benim yıllarca kuzeyde görülmemiş ulukurtumu öldürse ona asla güvenmezdim yani bir arkadaşını öldürüyorlar ve sonra seni tatlı dille güvenini sağlıyor. :grinning::grinning::grinning::grinning::grinning::grinning:

Aslında bir yandan doğru söylüyorsun birisi benim ulukurtuma değil köpeğime hoşt dese o yaşta ömür boyu güvenmem heralde :joy::joy::joy::joy:

Keşke onun yerinde sen olsaydın bilinci yerinde değilken,çocuğu ölümle boğuşurken bir sinirle Jona söylediği cümle. Jon o dediğini bu kadar kafaya takmamıştı yav :d. Canım catelyn bu kadar nefreti hak etmiyor

Seviyorsan git konuş.

Sansa konsey den kralın öldürme kararı verdiğini sandı Cersie nin orada olduğunu bilse bile kurdun öldürme kararı kraldan çıkmış olduğunu sandı zatende öyleydi, uygulayan babasıydı Cersie ısrarcıydı o kadar
o mahkeme görüşme her neyse onu sorgulayacak, araştıracak, ona böyle böyle oldu cersie böyle yaptı diyecek kimse yoktu

Ben de sevmiyorum Catelyn’i ama nefret de etmiyorum, ondan önce nefret edilecek birçok karakter var.
Benim sevmeme sebebim daha çok karaktere isinamamam ile alakali, en basindan beri antipatik geldi. Ayni seyi Stannis’e karsi da hissediyorum.
Tabi Jon’a karsi tavrinin da elbettte etkisi var. Ama mesela yaptigi hatalarin öyle çok fazla etkisi yok, bunlar hiçbir zaman benim Cat’i sevmiyor olmamin baslica sebebi olmadi, bu en fazla ona karsi hissettigim antipatiyi saglamlastirmistir. Hata yapan her karakteri sevmeseydik, ohooo :smile:

İşte altına imz atacağım ve şak şak yapacağım bir yorum; hepcine katılıyorum. Çok MANTIKLI çıkarımlar yaptın bak. :slight_smile:

Ve Symmachus haklı; Tully binlerce yıllık bir aile olsa da asla kral olabilmiş bir aile değildi; Demir Doğumluların vassalı konumunda yaşayan el etek öpen lord ailesi idi… Jon’da ise Stark krallarının(İlk İnsanlar) ve Targaryen krallarının(Valirya) kanı var; adamın kanını al, müzeye koy, öyle bir şey. Her şekilde daha asil ve soylu… Yani değneğin iki ucu da altın… :stuck_out_tongue:

Eddar kızna öğretse idi olayına gelirsek… Allah aşkına kendi çok biliyordu da ondan öldü, demi? :smiley:

Teşekkürler efenim, pek çok konuda anlaşamasak da en azından Jon reyiz konusunda birleşebiliyoruz :smiley:

İşte kendi de bilmiyordu, kızına da öğretemedi. Her türlü kıx bu tür şeyleri öğrenmek için iyi olmayan bir ortamda doğdu.

Annesi Güneyli, o öğretsin. Kızlar genelde analarını rol model beller ve onlarla daha yakın olup, ondan öğrenirler.

Bende anlamıyorum bu nefreti. Bu dünyadaki herkes hata yapıyor halbuki. Ama Catelyn’nin yaptığı tamamen iyi niyet ve evlat sevgisi

Bir laf vardır, Cehenneme giden yol, iyi niyet taşlarıyla döşelidir.

Cevap veremeyeceğim herhalde. Ama ben yine de nefret etmiyorum bu kadından

Sen etme kardeş, zaten zorla et diyen yok. :smiley: İlla herkesin sevdiği sevmediği ve nefret ettiği bir karakter vardır. Yani aslında benimki de nefret mi bilemiyorum çok ağır bir kelime çünkü ama hiç ama hiç sevmiyorum, orası kesin. Benim için başat sebep Jon’a karşı tavırları.

Güneyli olunca otomatikman çakal olunmuyor :(.Catelyn de saflık açısından Starklardan fazla farklı değil. Petyr’ın lafına kanıp Tyrion’u tutuklaması, Jamie’yi serbest bırakması bunun en büyük örneği.

Starklardan farkı kim kimin yengesi, teyzesi onu daha iyi bilmesidir sadece.

Catelyn’e her şeyi diyin ama çakal demeyin bare. Hem hatası çok diyip hem çakal diyemezsiniz. Çakalların hatası çok olmaz. Kadın aksine çok saf hatta salaklık derecesine gelmiş fazla iyi olmaktan.