Forumdaki Catelyn Nefreti

Onun açısından Tyrion meselesi haksız değil aslında… Şimdi bir yandan çocukluğundan beri tanıdığın biri… O zaman ki LF ile şimdiki bir mi? Değil. Doğal olarak bir şey söylediği zaman arkadaşına güvendi. Lakin kafasının dikine gidip, kocasına bile söyleme gereği duymadan; olabilecekleri hesaplamadan bir anlık gazla Tyrion’u esir alması saçmalıktı elbette.

Sadece Tyrion değil, ayrıca Jaime’yi serbest bıraktırması da. Ayrıca aradan geçen onca şeye rağmen değişmediğini düşünmek de safça bir hareket. Bunu az da olsa düşünmesi gerekirdi.

Orası öyle belki ama “Ne kadar değişebilir ki?” diye de sorar insan kendine. Hala aşık olduğunu iddia eden birinden ihanet beklemek zor. Biz dışarıdan bakıyoruz ve olan biten bir çok şeye vakıf olduğumuz için kolaycana böyle yorum yapıyoruz ama o karakter yerinde biz olsak büyük ihtimal benzer saçmalıkları biz de yapacağız.

Ben şahsen Eddard Starktan daha saf bit insanım. Ancsk benim işim siyaset değil. Bu İşte duygusal köylüler gibi davranamazlar.

Ned saflıkta çığır açtı KL’de zaten… Sanırım Starklar, kendilerine gülümseyen herkese inanma eğiliminde; Jon ve Arya hariç… :slight_smile:

Forumda Catelyn nefretini bitireceğiz. Bir gün herkes anti jon team catelyn olacak

En sevdiğim Catelyn ölü Catelyn.

Bence serideki en güzel sahnelerden birisi Catelyn’in Tyrion’u esir almasıydı. Bir qnlık gazla yaptı ama havalı yaptı. Az değil bu kadın. Ben bundan çok büyük bir bomba bekliyorum yoksa canlanmazdı bu kadın.

Bence Jon da anlamıyor. Arkasından onca iş çevirdiler. Biz bile anladık. Melisandre bile uyardı ama anlamadı bu mal. Anladıysa bile bi şey yapmadı. Ama Arya öyle mi? Birisi ona iyilikle bir şey yapsa bile hemen reddediyor.

gazla yapmadı, mecbur kaldı.
onunla karşılaşmışken; nasılsın?, iyi misin?yolculuk nasıl gidiyor? iyi yolculuklar diyemezdi.
Tyrion onu görüp selam vermese o görmezden gelecekti. Ama koca handa herkes karşılaştıklarına şahit oldu.
siyasi açıdan düşün düşmanla karşılaşıyorsun dost gibi sohbet ediyorsun sonra o düşman diye cümle aleme ilan ediyorsun nasıl görünürsün
Cat ya onu suçlamaktan vazgeçecekti yada esir alacaktı. Esir almayı seçti mecburen ve katılıyorum dizide de, kitapta da da en güzel sahnelerden biriydi

kesinlikle canlanmasında var bir iş bakalım nasıl bir süpriz olacak

Ben Catelyn’in Brienne of Tarth tarafından öldürüleceğini düşünüyorum. Brienne ve Jaime’nin hikayesi paralel gidiyor zaten. Bunu devam ettirmek için Brienne’in Catelyn’i, yani koruyacağına yemin ettiği kişiyi öldürmesi lazım.

Brienne in Cat e verdiği yemin hala duruyor yani onu öldüremez. Brienne tekrar ölüp dirilmedikçe. Sadece Cat ölüp dirildiği için yeminden azat oldu

Catelyn Brienne’e zalim bir emir vermeli, hatırlarsan A Clash of Kings’de onurunu zedeleyen bir emir vermeyeceğine dair yemin etmişti Catelyn, buna karşılık olarak da Brienne Catelyn’i öldürmeli. Hatırlarsan Jaime’de Aerys’i öldürmeden önce bu şövalye olma konusunda çok hevesliydi, Brienne gibi. Yani hikaye paralel gidiyor dediğim gibi.

anlamadım onuru zedeleyen emir neydi ?
bağlantılarını hiç mi hiç anlamadım
benim tanıdığım okuduğum Brienne ve Jaime nin Cat i öldürmesi için sebebi yok hatta şu kadarını diyeyim Brienne taş kalpten kurtulduktan sonra Jaime ye gittti taş kalbin yaşadığını söyledi Jaimede kendi isteği ile Cat i bulmaya açıklamaya gitti bana göre
senin okuduğun Brienne ve Jaime nasıllar bilmiyorum ama benimkilerin Cat i öldürmesi için sebebi yok

Hayır, yanlış anladın dediğimi. Ben Lady Stoneheart zalimce bir emir verdi demedim. The Winds of Winter’da verecek ve bu, Brienne’in Cat’i öldürmesiyle sonuçlanacak dedim. Lady Stoneheart, Martin’in kafa yapısına ters bir karakter.

onuruın zedeleyecek emir verse bile Brienne en fazla o emri yerine getirmez Ben taşkalbi öldüreyim bana nasıl böyle bir emir verir diyecek biri değil Brienne, o daha yapıcı sakin biri
senin dediğin Brienne öfkeli ne yapacağı belirsiz karakterlerin yapacağı şey

buna hem katılıyor hem katılmıyorum kafa yapısına tamamen ters olsa bu karakteri yazmazdı yaratmazdı, senin dediğin gibi ise de en fazla pov vermez buna olur biter
seri sonunda ölür mü ölür taş kalp ama bu Martin’ in kafa yapısına ters olduğundan olmaz hikayesi bittiğinden olur

Ona bakarsan Dany’nin de povu olmaması lazım. Martin savaş karşıtı bir insan. Daenerys’de kazandığı her şeyi savaşlarla, katliamlarla, yalanlarla kazandı. Martin’in vermek istediği mesaj “savaş kötüdür, anlamsız katliamdır”. Lady Stoneheart ise tamamen intikam hırsıyla haraket eden bir karakter. Martin Lady Stoneheart’ı savaşın anlamsız olduğunu anlatmak ve Brienne’in karakter gelişimimi sağlamak için yarattı bence.

Ve birde tabii, Catelyn’in verdiği emir öyle böyle zalimce bir emir olmayacak. Lady Stoneheart, Aerys Targaryen kadar zalim bir karakter. Fark ettiysen sürekli Jaime Lannister ile Brienne of Tarth’ın hikayesinin ne kadar benzediğinden bahsediyorum. Jaime Lannister’da Aerys’i öldürmek istemezdi ama zorunda kaldı. Ve Brienne’de Catelyn’i öldürmek zorunda kalıcak. Gerçekten istediğinden değil. Bunu yapmak zorunda olduğundan.

Bi laf öğrenmişsiniz; Stoneheart George’un kafasına ters birisi. Ramsay, Joffrey değil mi? Ya da Jaime eli kesilene kadar şeytan değil miydi? Öyleyse Catelyn’de boğazı kesilene kadar melekti. Yeter artık. Yeniden öleceğini ben de biliyorum ama yok seride olamaz yok ters karakter, saçmalamayın yaa. Balon isyan başlatıyo boş yere, Jaime çocuğu itiyo boş yere, Tywin iki tane çocuğun ölüm emrini veriyo boş yere. Hepsi iyi. CATELYN’İN GÖZÜ ÖNÜNDE AİLESİNİ ÖLDÜRDÜLER OĞLUNU KESTİLER KADININ BOĞAZINI KESTİLER LAN AĞABEYİNİN DÜĞÜNÜNDE. Ama yoook, o ters insan. Ne yapıyorsa haklı bence. Keşke asmadan önce işkence etse tüm Freylere. Yeter artık bu kadar kötü karakter varken sırf fanı değiksiniz diye iyi karakterlere saldırmayın. Bu arada Brienne’in onu aşk için de olsa öldüreceğini sanmıyorum. Brienne öyle biri değil. Ama bir daha bu konuyu konuşmak istemiyorum. Çocukları bir bir kesilen/kaybolan/evlendirilen bir kadının, kocası öldürülen bir kadının, boş yere savaşa sürüklenen, haklı olduğu halde her yere yok onlar kurda dönüştü diye yalan söyleyenlere tutacaksanız tamam. Kadın hep iyiliği düşünüyor. Bu yüzden kaybediyor ama kanı böyle. Saf diye ondan befret etmeyin. Etseniz bile boş yere suç atmayın. Neymiş Eddard’ı zorla el yapmış. Robert hem Eddard’ın hem de Catelyn’in çok sevdiği arkadaşları ve tehlikenin içine yürüyor. Catelyn de onu kurtar diyor. Çünkü biliyor ki Robert ölecek ve Lannisterlar başa gelicek. Bu da onlar için zulüm. Ama siz gidin ailesini kurtarmaya çalışan Catelyn yerine, deriyüzen Ramsay’i tutun. Ona buna tecavü edip korsan olan Euron’u tutun. Tarihin en büyük katliamlarından birini yapmış Tywin’i tutun. Tutun tutun. Ben George’a inanıyorum. Catelyn’in iyi olduğunu o da biliyor. Sonuçta Catelyn bu kadar acımasız tüm kardeşlik de mi acımasız? İlla ki bir planları var. Şimdi diyeceksiniz ki Jon’a niye kötü davranıyor. Her insan gridir derim. Gördüğümüz tek kötülüğü bu ama sanki orduları zehirlemiş gibi davranıyorsunuz. Catelyn’i rahat bırakın artık.

Bu arada söyliyeyim Ramsay’i ben de seviyorum ama burada Catelyn’i o kadar kötülerken onu yükseltmeyin demek istedim. Ve biraz sinirle yazmış olabilirim.

@Afalinaemre tam aklımdan geçen cevabı yazmışsın bende saymayı düşünüyordum seride kimleri yazsamda bunlar mı Martinin kafa yapısına uygun diyordum
Jon dan tut Sansa Arya Jaime Cersei Craster Viserys LF hatta tüm karakterlerde Martin in kafa yapısına uymayan birşeyler vardır

işte yeni olaya yanlış baktığın yer Aerys zalim değildi deliydi. delilik ve zalimlik aynı şey değil
Cat de zalim değil ne yapsın yani kendini çocuğunu öldürenlere iyi yaptın deyip kenara mı çekilecekti.
tek zalimliği jona davranışlarıydı ki bence onuda kimliği ortaya çıkınca telafi edecek