Forumun Enleri

Euron severim ama Theon’u daha çok severim serserilik demek Greyjoy’luk demek değil ya da Euron. Euron serseri değil zalim ve tehlikeli biri Maegor’da öyleydi ama Maegor’a kimse serseri demiyor.

Aslında serserilik derken biraz daha genel anlamda söyledim.

Yani kast ettiğim şey işte denizcilik, yağma kültürü, biat etmeme, cesaret gibi şeylrr. Euronda bunlardan fazla fazla var. Sadece Euron biraz gaddar bir herif. Kızlara çıplak servis yaptırması, erkek kardeşlerine tecavüz etmesi falan. Ama barbarları sevenler mantık olarak bunları umursasalar bile vay pis herif diye Euron haterı haline gelmezler. Geliyorlarsa tezata düşüyorlar demektir.

Çoğu Türk Attila’yı sever değil mi ya da Mete Han’ı onlarda Euron’un yaptıklarını yapıyorlardı ama onları sevmekten vazgeçmiyoruz.

Öncelikle Greyjoylar veya Demir Adamlar yağmacılığı keyif olsun diye yapmıyorlar bu onların hayata kalmaları için gerekli birşey Adalarında pek birşey yok bu ilk Theon povunda belirtilen birşey Yanı bunu yapmak zorundalar. zalimce mi evet ama bunu her bölgenin insanları yapıyor dağ klanları kuzeyde birbirleri ile sürekli savaş halindeler, yabanıllar da öyle, Targeryanlar da öyle onlar da savaşıp insan öldürüyorlar. starklar, lanisterlar, Arrynler hepsi güç için savaşıyorlar hemde yıllar boyunca Targeryanlar diyarı Mahvetti binlerce adamı yaktılar. Güç için veya otoritelerini sağlamak için ben buna karşı değilim Targeryanların ejderhaları vardı yapacaklar tabi herkes elindeki gücü sonuna kadar kullanıyor. Targeryanlar Ejderhalarıyla güç kazanıyor. Tywin zenginliği ve korkulan birisi olması ile bebek prenslerin ve prenseslerin suratlarını duvarda parçalıyor. Hoster Tully kendi davasına katılmadı diye bir lordun ailesini öldürüyor. Ama biz Tully’leri, Targeryanları, Lannister’ları veya Starklar’ı bunları yaptığı için mi seviyoruz. Hayır her hanenin kendine özgün kültürleri ve zeki insanları var. Bizi Haneye bağlayan karakterler oluyor Dany, Jon, Tywin, Jamie, Arya, Baelor Kırıkmızrak, Daemon Blacfyre vs vs böyle karakterler var bunlar Greyjoyların içinde de var Victarion gibi düşmanını öldürdükten sonra karısını ve çocuklarını düşüneni de var Euron gibiside; yani symmachus yukarıda çok sığ bir yorum yaptın. Neyse benim Greyjoy sevmem “Ne güzel yağma ve tecavüz ediyorlar” değil Greyjoyların Andallara ve Targeryanlar a karşı kültürlerini korumuş olmaları. İçlerinden çıkan zeki adamlar vs vs bu örnekler çoğaltılabilir.

Greyjoylar sevilmez mi ya ben bile hala arada bir hane sembolümü krakene mi çevirsem diye düşünüyorum. What is dead may never die but rises again harder and stronger

Yalan konuşmayayım güldüm baya :smile: her şeyden teori çıkartmaya çalışınca öyle oluyo

Bir Starkçı olarak topraklarının yarısını yağmalayanları nasıl seversin. Şaka şaka karakter olarak Asha/Theon/Victarion filan severim ama biraz değişik ve barbar bir kavim. Kurbanlarını boğmaları, tuz karıları filan almaları. Victarion bir kere en güzel fahişeleri bir gemiyle denize gönderip yakmıştı gemiyi, öyle düşün…

Doğru ama adamların kültürleri bu. Hem diğer hanelerin de onlardan aşağı kalır yanı yok. Bir de adamların dinlerini kültürlerini andallara karşı koruyabilmiş olması hatta adalara gelen andalları bile asimile etmeleri hayranlık uyandırıcı. Tamamen ayrı bir kavim, aralarından bir tek Asha’yı sevmiyorum sanırsam.

Benim de aksine en sevdiğim Asha. Kendilerini abartıyolar. Hiçbir isyanları başarılı olmamış, zırt pırt isyan ediyolar. Euron bir şeyler yapar belki büyüyle ama o da anca büyüyle yani…

Dalton Greyjoy bir fahişe tarafından öldürülmeseydi başarılı olacaktı onu durdurabilecek kimse yoktu diyarda.

Öyle bir son cidden hiç yakışmadı ama Dalton’a

Kendimi en yüreklere korku salan üye ilan ediyorum :smile:
@Symmachus @Miro Duygusal diyebilirsiniz yani, duygusalim sonuçta :smile:

@Miro En fotobaslikli üye :smile: En cool üye de diyebilirim.

@Symmachus En muhabbet etmesi keyifli üye, en dertlestigim üye, en yakisikli üye, en kanimin kani yaaa! :blush:

@Cassiopeia En tatli, en sempatik üye :smiling_face_with_three_hearts:

Ve @ladyforlorn An itibariyle beni en sasirtmis üye… Naber yaa Çagatay? :grin:

İyiyim abla gerçekten anlamadın mı ben olduğumu :smiley:

Yoo valla anlamadim, insan söyler yaa :smile:

Bir kisi daha ekleyeyim bu arada…

@Muratkocak En daha fazla yorum yazmasi gereken üye :grin:

Kraliçem emrediyorsa bu öneriyi dikkate alacağımı bildireyim.

En iyi yazar @Optimus Prime ^^

Sağol Mirocuğum. O senin kafa dengiliğin.

hojj geldin.nerelerdeydin emmoglu ? ozlettin :):grin:

İşe başladım. İnternet bağımlılığını azaltma adına tüm forumlara ara verdim. İyi geldi. Son bir aydır Jaime babamızınkine benzer bir karakter gelişimi yaşadım.

Ooooo kimler gelmiş hemde Tully sancağı ile