Forumun hikayesi, geçmişi ve oluşumu

Bu forumda yeni katıldım ve çok beğendim, kaç yıllık olduğunu görünce forumun eskilerinden forumun hikayesini duymak isterim. Ek olarak soracağım başka bir soru ise neden geçmişe nazaran aktiflik azaldı?

Tehlikeli konu

Dizi yok kitap yok o zaman yapacak bir şey yok!

Neden tehlikeli bir konu?

Hemen hemen her forum kendi içinde bir Westerostur.

Dolayısıyla taht oyunları, entrikalar, kavgalar kaçınılmazdır.

Hocam forum en şaşalı günlerini 2012 2013 gibi yaşadı, binlerce üye ve her gun farklı konular açılıyordu. Özgürlük de vardı. Aslında GoT bile en şaşalı zamanlarını 2012 2013te yaşadı, paralel aslında. Neyse değişen şeyler kitap çıkmaması, dizinin gerçekten kötüye gitmesi, aslında son sezon iyiydi, birde modlarda artık para kazandılar iyi kötü siteden, hakları bu ayrıca bir sozelciyim ancak yazılım işleri vs zor işler yani hakları da var, neyse onlarda heveslerini aldı. Biraz da forumda aktivitenin azalmasının bir başka nedeni forumun demirbaşlarının banlanması

Vikiye git bak kardeşim. Konuların yüzde 70’i bana ait.

Çeviri bekleyenler biraz daha beklesin geliyoruzzzz

Forumun derdi saçma ve ciddiyetsiz insanlar. Olur olmaz yerlerden çıkıp şaka maka yapıyorlar. Gülmüyoruz kardeşim kes, bi git artık ya.

2014’te üye oldum ama 2013’teki forumu bilirim üye değildim ancak sık sık takip ediyordum. İnsanlar GoT’u yeni yeni tanıyorlardı ve bunu tartışacak bir platformu arz ediyorlardı. Konuşulacak çok çok fazla şey vardı. Şimdi ise konuşulacak fazla bir şey yok, dizi vasat bir hale geldi ve kitap da çıkmıyor. Kitap çıkarsa belki bir nebze eskileri yakalayabilir bu forum.

İşte kırıldığım bir üye. Eskiden çeviri yapardı şimdi yapmıyor :confused:

Profilinde hala çevirmen yazıyor??? Kessenize abi cezasını.

Firdevsciim sen boşver onu bunu iki konu aç da yorum yapalım

Çevirmen olmamı mı kıskanıyorsun :slight_smile:

Benim az ve ya çok dahil olduğum bazı olaylar:
I Forum iç savaşı
II Forum iç savaşı
III Forum iç savaşı
Ashemark isyanı
20 karekter isyanı
Ümmügülsüm: bir geniz eti linç hikayesi
Jaime serinin en baba karekteridir konusu döngüsü
Discort savaşları
Forum revizyonu

Revizyondan sonra kayde değer bir olay yaşanmadı forumda…

Hepsini uzaktan uzaktan seyrettim. Bütün isyanlarda modların kanlı banları ile bastırıldı

Hayır ne münasebet ahhahahahah zaten çeviri yapmıyormuşsun. Koltuk sevdalısı biri haline gelmişsin üstelik. İcraat yok ama orada çevirmen yazıyor. Aziz Yıldırım mısın sen?

Böyle bir hakarete daha önce maruz kalmamıştım. Bu nasıl bir sorudur. Koltuk sevdalısı değilim yarın istifamı sunuyorum.

4 yaşındaki oğlum profiline bakıp: ‘ANNE BEN DE ÇEVİRİ YAPMADAN ÇEVİRMEN OLACAĞIM’ dedi. Kamunun bu denli aleyhine çalışan bir sen varsın bir de Aziz Başki. Sal artık şu koltuğu. Bıktık senin egolarından be jaqenimo…

Bana bu hakareti ettin madem ben de Aziz gibi taktik yapıyorum. Beni sinivlendivmeyin 10 yıl daha bu koltuğu bıvakmam.

Çok öncesi de var tabi bu olayların. Ancak baltam sağolsun yazdıklarının hepsini hayal meyal hatırlıyorum.