Fossoway hanesi hangi haneye bağlı?

fossoway in kırmızı elması yeşil elması muhabbeti filan geçiyodu 2. veya 3. kitapta.bilen biri acıklayabilirmi?bu hane hangi haneye baglı ve kimin nesidir bunlar?

Tyrellere bağlılar.Zaten Garlan Tyrell de bir Fossoway’le evli.
Beş Kralın Savaşı’nda da önce Renly sonra Stannis için savaşıyorlar.Ayrıca bu Fossowayler zaman içinde iki kola ayrılmışlar;Birinin armalarında yeşil elma,diğerininkinde kırmızı elma var.

tyrell olduğuna emindim ama haneler bölümüne baktım bulamadım bu haneyi.teşekkürler

rica ederim

Hane Tyrellere bağlıdır.Hanenin bir kolu Renly öldükten sonra Stannis’in safına geçmiş diğer koluda Lannister-Tyrell İttifakının yanında savaşmıştır.

Hayır,hanenin iki kolu da Karasu’da Stannis için savaşmıştır.

Ben tek diye biliyorum.

Yanlış biliyorsun,Lothor Brune de hem kırmızı hem yeşil elma kolunun adamlarını esir aldığı veya öldürdüğü için ‘Elmayiyen’ lakabını aldı zaten.

Hanenin 2 kolu var evet:
1- Cider Hall’un Fossowayleri
2- New Barrel’ın Fossowayleri

Spoiler
Karasu savaşından önce Renly öldüğünde her iki şube Stannis’in yanına geçti. Savaş sonrası da Tyrelllere geçtiler diye biliyorum.
Bu haneyi bende seviyorum imzamda kullanmıştım :slight_smile: çevrilirse tarihini doğru şekilde hatırlayacağız…

Okumayanlar için Gezgin Şövalye hakkında spoiler

[spoiler]Uzun Sör Duncan’ın Prens Aerion’un ağzını burnunu dağıtmasından sonra Sör Duncan’ın dövüşerek yargılanmasına karar verildi. Fakat bu dövüşerek yargılanma biraz farklıydı. Duncan’ın fiziğinden tırsan Aerion Yedili Yargılama (Yediye yedi dövüş) talep etti ve kabul görüldü. Duncan yeni şövalye olmuştu ve pek çevresi yoktu :smiley: Davası için 6 kişi aramaya başladı. Turnuvanın başında tanıştığı Cider Hall şövalyesi Steffon Fossoway,Duncan’a yanında savaşacağına söz verdi. Fakat dava günü geldiğinde Prens Aerion,Fossoway’a lordluk vaadinde bulunup taraf değiştirmesini sağladı.

Davaya dakikalar kala 1 kişi eksikti,Steffon’un kuzeni ve yaveri olan Raymun Fossoway Duncan’ın yanında savaşmak istedi. Savaşabilmesi için şövalye olması gerekiyordu. Duncan’ın yanında savaşacak olan Gülen Fırtına Lyonel Baratheon tarafından şövalye ilan edildi. Hanesinin kırmızı elmasını da yeşile boyadı.(Yeşile boyamasının sebebi de Steffon’un Raymun’la “sen daha hamsın kuzen,olgunlaşmadın” diye sürekli dalga geçmesi :slight_smile: )

Böylece Fossoway hanedanı iki kola ayrıldı.[/spoiler]