Frey'leri Gelecekte Neler Bekliyor

buz-ve-ateşin-şarkıs

Bu nikahın nasıl olacağı benim de kafamı karıştıran mevzulardan birisi. Sansa’nın gerçek kimliği bir şekilde ortaya çıkabilir ama tam olarak nasıl olacak bilemiyorum. Zaten yukarıda verdiğim Sansa povunda da Lf gerçek kimliği ile bir nikah olacakmış gibi konuşuyor. Yalnız Sansa’nın zaten evli olması gibi bir sorun da var. Çok karışık bir mevzu hala nasıl biteceğini çözebilmiş değilim.

Kış Rüzgarlarının yayınlanan Aleyne pov unda vadideki bir turnuvadan bahsediliyordu. Ben orada birçok olay bekliyorum. Kesin olarak emin olduğum olaysa o turnuvaya katılanlar içinde Sansayı KL de görmüş tanıyan insanlar olacağı ve bunun kimliğini ortaya çıkaracağını düşünüyorum.
Tyrionla evlilği ise formaliteden ibaret iptali kolay olmasına rağmen sanki büyük engelmiş gibi lanse edilmeside işte LF oyalama bahanelerinden biri (sansayı ) yoksa Harry ve teyzesi için sorunolmaz bu evlilik iptal yoluna gidebilirler
gerçekten çok karışık basit gibi yazıyıorum ama sadece durum değerlendirmesi benimki asıl olay devamında

Vadi olaya karışırsa rezil durumda ki Freyleri rahatlıkla yenerler. Lannisterların Vadi’nin karşısına çıkacak gücü yok. Tyreller Euron ve Aegon ile meşgul olacaklar o yüzden müdahale edemezler. Geriye Stannis ve Roose kaldı orada ki savasın galibi kim olursa olsun güneye inecek vakitleri olmayacak kuzeyde ortalık bu savaş bittiğinde de karışık olacak. Yani Vadi rahatlıkla Nehir topraklarını ele geçirir hatta isterlerse Kingslanding bile onlar için kolay lokma olur.

bu dediğin normal şartlardaki bir evren için geçerli değil mi ? Bu evrende kağıt üstünde olan hiç birşey gerçek olmuyor ve teoriden anladığım vadinin bölüneceğide Freylere saldırı durumu olursa
Varis Harry akrabalarının tarafını tutacak tutmak isteyecek, diğerleri saldırmak isteyecek eğer Robert ölmüş olursa sa Harry nin dediği olur
bu durumda LF nin Harry yi öldürteceği düşüncem iyice katlanır. Çünkü Nehirovanın kontrolünü istiyor bu da Freylerden kurtulmadan geçiyor ve önce tabiki Harry den

Kağıt üstünden konustum zaten böyle olacağını öngördüm ama böyle olmayacagı kesin tabi ki.