Fullmetal Alchemist

#1


“İnsan bir şeyleri feda etmeden hiçbir şey elde edemez,
Bir şeyi elde etmek istiyorsan ona eş değerde bir şey sunmalısın,
Bu simyanın eşdeğer değiş-tokuş prensibidir.”

Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward elindeki son çareyi kullanıp Al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. İki kardeş annelerini diriltmenin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar. Automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan Ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al’ın bedenini geri almak ve simyayı daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini yakıp bir yolcuğa çıkarlar.

Hayatımda izlediğim en anlamlı anime…
Bazen güldürüyor, bazen üzüyor…
Herkese tavsiye ederim…

#2

Anime şuan devam ediyor mu yoksa bitti mi.

#3

Mangasıyla birlikte anime de bitti. Anime mangayla tamamen aynı, konuyu saptırmadılar ikinci seride.

Düzenleme: Bir not düşeyim, animeyi izliyicekseniz FMA: Brotherhood isimli seriyi izleyin. Diğerinde konu saptırıldı ve değişik bir gidişatı var.

#4

Brotherhood ilk serisimi açıklarsan sevinirim.

#5

Hayır. İlk seri 2003-2004 arasında mangası tuttuğu için çıkarıldı fakat dediğim gibi konu saptı saçma sapan değişik birşey oldu. Aslında alternatif evren olarak fena sayılmaz ama ilk orjinalini izlemek mantıklı olur tabii. 2009 yılında herhalde manganın sonlarına yaklaşıldığından mıdır bilemiyorum Brotherhood serisini çıkarttılar ve mangayla birebir aynı senaryoyu işlediler. 64 bölüm yani iki sezon sürdü. Manga da aylık olduğundan ayda bir bölüm çıkıyor, yani son bir kaç bölümde yetişti anime mangaya ve neredeyse aynı zamanda bittiler.

#6

Dragonstone açıklamalar için teşekkür ettim…

#7

Sağolun, deneylim bakalım. İnşallah pişman olmayız.

#8

Beğeneceğini tahmin ediyorum…