Futbolda 6+2+2 formülü?!

futbol
#1

İçine etmedikleri bir futbol kalmıştı zaten.10 yılda 8 defa degistirdiler de ne oldu ? Dunya kupasına mı katıldık ? Avrupa kupası mı aldık ? Yarı batık kulupler tam battı.Tarık çamdal,Mustafa pektemek,Volkan şen gibi leşler ihya oldu.Menejerlerin cebi doldu.Komisyonlar havada uçuştu.Futbolu domine eden ülkelerin hiç birinde yabancı sınırı yok !

Milli takımmış ! Milli dava imis ! Hadi ordan…Siz kim Milliyetcilik kim.
Memleket Suriye ye dönmus,Sıgınmacıların sayısı 15 milyona ulaşmış,Türkler Ana Vatanlarında yabancı konumuna düşmüş,bunlardan rahatsız degilsiniz de,14 yabancı dan rahatsızsınız öyle mi ? Menejerlerle ortak calısıyoruz desenize ! Her kuşu öptük sıra futboldaki pastaya geldi desenize ! Kimi kandırıyorsunuz ?

Niyetleri iyi olsa Alt yapıya önem verirler.tesvik icin prim sistemi getirirler.Genclik ve spor bakanlığını devreye sokup,Altınordu benzeri rezerv takımlar kurarlar.daha bir sürü şey yazılır ama niyetlerinin iyi olmadıgını herkes biliyor.Bu kuralı hic kimse istemiyor.ne Fenerlisi ne Galatasaraylısı ne Besiktaslısı hic kimse ! Su anda zaten yabancı sınırı var,yerli sınırı yok.isteyen istedigi kadar yerli oynatıyor.Yetenekli adamı kim oynatmaz ? Ama esege de Aslan muamelesi yapılmaz ! Forma icin savasacaklar,rekabete girecekler.hak edecekler ! liyakatı katledenler,esek de olsa oynat diyor.Milli takım eseklerle dolsun istiyor.Daha ağır seyler yazmamak icin kendimi zor tutuyorum.Cok sinirliyim cokk…

Bu kural geldigi anda,Allah belanızı versin der,Futbolla iliskimi keserim.Bir zevkimiz bu kalmıstı,onuda halledin.

2 Likes

2018-2019 Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu