Game of Thrones 8. Sezon 2. Bölüm Fragmanı

8-sezon

Türkçe altyazılı Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm fragmanını izleyebilirsiniz.

5 Likes

Daenerys, milyonları yakmak isteyen babasının yaktığı adamın yerine otururken Jaime’ye laf söylüyor. Vay :face_with_monocle::face_with_monocle: Umarım Sansa, Jaime’ye misafir hakkı tanıyarak onu korur :blush:

5 Likes

Tabii canım hoş geldin paşam buyur çay içmez miydin demesi lazımdı babasının katiline. Altını çiziyorum katiline, milyonları kurtarmak için yaptım palavrasına inanıyor musunuz ? Dany babasının günahlarından sorumlu tutulamaz , mantığa sığmıyor. Ama Jaime kendi işlediği pisliklerden sorumlu tutulamıyor :slight_smile:

1 Like

3 bölümlük fragmanda Jaimeyi savarşırken gördük, burada sabaha kadar vakit var diyor, yani savaşacak herkesi koruyacaklar
bu durumda daha da ilginçleştiriyor durumu 1. bölümde

Deny, Jon’a sansa için “arkadaşım olmasını istemiyorum ben kraliçesiyim” diyordu
Halk ona soğuk davranınca ejderhanın bağırışı imdadına yetişiyor halkın korkusu hoşuna gidiyordu. Gördük Kuzeyde kimse sevmiyor onu, Jon da Taht adayı olarak çıkacak fragmanlardan anladık Jaime ye birşey yapamayacak çıldırması içten bile değil çünkü kraliçelik yaptırmayacaklar .

tabi benim yorumum

2 Likes

Dizinin RTE’si net bir şekilde Jaime Lannister. Bu bölümde çıkıp beni kandırdılar yanılttılar deyip bütün halktan af dileyecek ahahah :smiley: Ne Bran’i kardeşim bir obsidyen kaç para biliyor musunuz ?

1 Like

Dizinin RTE’si lafına katılmasam da tasvir gülümsettiği için verdim şukunu :joy:

Meseleye gelince Dany’nin affetmekte zorlanması kadar doğal bir şey yok. Yahu Sansa, Jon iki geç kalınca dolduruşa geliyor insanlık hali diyorsunuz Dany korumakla yeminli olduğu halde babasına ihanet edip öldüren ve son gördüpünde kendisini öldürmeye çalışan arada onlarca pislik yapan adama kötü bakınca ama Dany de anlayışsız oluyor.

0 Likes

İyi ya da kötü birisi senin babanı adeta katlediyor. Hem de onu korumakla sonsuza kadar yeminliyken. Bran’i attım ama milyonları kurtarmak için falan diyecek herhalde. Senin babanı öldürsünler ama böyle pislik bir herif gelince de anlayışsız ol.

0 Likes

Tütütütü haşa tövbe BismilJaime, Tanrıyı kul ile bir tutmak günahların en büyüğüdür. Jaime kulun yalanına kanmaz, O kulu yalandan caydırandır.

0 Likes

Jaime size şah damarınızdan daha yakındır. Jaime tuzak kuranların en hayırlısıdır.

0 Likes

Bu Orta kuzeylileri gercekten de anlamıyorum arkadas.Brandon herkesin icinde Nk duvarı yıktı geliyor diyor.Sansa,Trip atıyor,yemek hesabı yapıyor.Orta kuzeyli lordlar surat yapıp,Jon’a atarlanıyor.Derdiniz ne laa sizin ? Hayatta kalmazsanız yemegi ne yapacaksınız ? Mevki,makamınız ne ise yarayacak ? Bugune kadar Jon’a hep sefil bilo dedim ama bu sefer gercekten de banker mahmut çıktı.İclerinde aklı basinda bir tek o vardi.Neyse 2.bölümde Kralın ayak sesleri geliyor.savasın baslamasiyla birlikte Bu sacmaligin bitecegini dusunuyorum.umuyorum.

3 Likes

Jaime’ye olan tavır, ne bilem… Aslında bu konuşmayı bekliyorduk, doğal olarak bekliyorduk ama geçen sezonda bekliyordum; karşı karşıya gelip Cersei ile o kadar konuşan kadının Jaime’nin yüzüne doğru düzgün dahi bakmaması ama sonra gelip burada böyle atar yapması… Gerçi bölümü izlemek gerek, belki sonra tekrardan “Deli Kral ismini neden aldığını biliyorum, ismini hak ettiğini biliyorum.” sözlerini söyler. Yani bunu söyleyip de sonra “niye öldürdün len babamı?” demek, saçma yani. Hayır, babasının neler yaptığını çok iyi bilen bir Dany var karşımızda. Kitaptaki hiçbir şey bilmiyor, o der ve kimse bir laf edemez ama dizideki nayırrr.

Miro, bu şaşılacak bir şey değil ki! Diz çök, yardım ederim diyen bir Dany de vardı geçen eleştirdiğim nokta buydu. Diğer yandan Jon sırf bu ötekiler yüzünden Yabanılları aldı içeri, alayı gördü ww’leri ama gittiler adamı öldürdüler. Milletin kafa dumur oluyor.

1 Like

Dany insanları ailesinin günahlarından sorumlu tutuyor ama? Babasının mirasına dayanarak 7K’ı istiyor ama onun günahlarını reddediyor? Miras alacağıyla borcuyla kabul edilir bence. Ve Jaime’nin bu hususta palavra sıktığı teorisini (?) ilk defa duyuyorum maalesef. Buna ilişkin dizi ya da kitapta bir kanıt var mı yoksa kendi yorumun mu? Bana bu konuya ilişkin travması gayet gerçekçi gelmişti çünkü.

3 Likes

Travması gayet gerçek. Adam zevk olsun diye deliyi öldürmedi. Adamın kafasında çınlıyor “Burn them all!” Sözü.

3 Likes

Aynı salak sansa hiç değişmemiş,Bran olmasa Aryayı bile gözden çıkarmıştı,ben Daenayers yerinde olsam bırakırım kuzeylileri ne bokları varsa görsünler…

0 Likes

Evet Tyrion’ı bayağı bir sorumlu tutmuş her halinden belli. Kadın o sözlerden sonra El ilan etti Tyrion’ı :smiley: Benim babamın günahı yok diye bir şey söylemiyor o senin kendi subjektif yorumun. Kendi ve babasının canını kurtarmak için KRAL MUHAFIZI (!) Jaime kralına ihanet ediyor. Sonra da orada milyonlayca inşan vaydı oyda ühühühühü. Deli Kral Tywin’in ihanetini görünce Jaime’ye babasının kellesini getirmesini emrediyor ve aynı zamanda babası şehirde. Tabii ki dizide bunlardan bahsedilmiyor. 7K’ı istemesi doğuştan hakkı bunu tartışamayız.

0 Likes

O muhabbet olucak Ayça…Ama ne Dany’in ne de Brandon’un ona tavır koyacagını sanmıyorum.Brandon “Eski dostumu bekliyorum dedi” onu bir kere gecelim.En fazla Jaime özür diler,Brandon da o olayın yasanması gerektigini soyler.Dany’e gelirsek aynı muhabbeti Jon ile de yaptı.Sonra ne oldugunu biliyoruz.Baban ne kadar deli olursa olsun,onu öldüren adamla yüzyüze geldigin de mutlaka iki kelam edersin.Senin de dedigin gibi sonradan ne diyecegini bilmiyoruz.“Belki babam deliydi.Yaptıklarını biliyorum” diyecek.Tanıtıma bakarak kimse yi yargılamamak lazım.

Sansa ya gelirsek Cersei konusunda haklıydı.Yemek ve diger mevzularin alayinda sacmaladi.İticilesti…uyuzlastı…Takındıgì tavır akla,mantıga aykırı.Onu Dany ile karsilastirmak ise absurtlugun dik alası.“Ama Dany de kralice triplerine giriyor ! diz cök diyor ! yeri mi ? zamanı mı ?” evet hem yeri hemde zamanı ! Bu kadın bastan beri bu mucadeleyi veriyor.Bu yolda bir suru badire atlatti.Muaazzam bir ordusu ve 2 ejderhasi var ! ve simdi bunlarin alayini Orta Kuzeyliler icin riske atiyor ! Hepsini kaybedebilir hatta kendi de öleblir ! Bu kadın kralice tribi yapmayacakta ben mi yapacam ? diz cok demeyecekte ,ben mi diyecem ? Akıl var mantık var canım.“Efendim Sam’e kullandıgı uslup yanlıstı !” kadın dogruyu söyledi bunun neyi yanlis ? Sam’in babasi ile braderi koyun otlatirken mi öldü ? yoo.Lannisterlerin safında savasırken.bitti.

2 Likes

Ya zaten fragmana bakarak yorum yapmak için erken olabilir dedim; sonrasında ne diyeceğini bilmiyoruz, dediğim şeye benzer şey diyebilir. Kaldı ki bir şey yapacağını da sanmam zaten, savaş kapıda ne yapacak? Ben sadece “babamı niye öldürdün len?!” havasında takılı kalır ise saçma olur onun açısından, dedim. Bran zaten bir şey demez; Bran zaten Bran değil ama o söz güzel he; eski dostum :slight_smile:

Ya siz niye anlamıyorsunuz Allah aşkına! Biz ne diyoruz? :joy: Ötekiler geliyor, bunu biliyorlar. Lakin geçen sezon Dany “diz çök öyle yardım ederim” derken; Sansa da “bu kadar asker ve ejderhayı nasıl besleyeceğiz?” diyor ve üstüne kuzeyliler trip atıyor. Alayı aynı kafa işte ve aynı saçmalık. Ötekiler tehlikesi var diyor Jon ama bunların hepsi başka kafalarda, başka şeylerin hesabını yapıyor. Anlatabildim mi? Mesele diz çök len olayı değil. Cersei hesabı da aynı işte. Onlara salakça oluyor eleştiri oluyor da Dany’e mi olmuyor? Kraliçe elbet ilk öyle diyecek, demek… Ötekiler gelmese yahut inanmasa eyvallah. Biliyorsun, ikna oldun ama hala aynı şey. Bunu bırakması lazımdı bir yerde artık. Jon’a karşı diyorum.

1 Like

Yoo sana bir sey demiyorum.Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla :grin: Dany’in WWlar dan haberdar olması kralice tribi yapmasina engel degil diyorum.Kadın kendi canı dahil elindeki herseyi ortaya koymus ve yardima geldigi kisilerin “Ústen bakmalarina” maruz kaliyor ! Jon’a “Kardesin beni sevmedi” diyor.Jon"Beni de sevmezdi" diyor.Dany de benimle kanka olmasini istemiyorum.Saygili davransin yeter diyor.Saygili dedigim bir kralice ye nasil davranilmasi gerekiyorsa oyle davransinlar diyor.Kadin hakli.Dany’i bu muhabbetler uzerinden elestirenleri gordum hazir sana yazmisken bos gecmeyeyim dedim :grin:

0 Likes

Ben anlamam, beni ayır yorumdan :joy:

Orada kraliçecilik oynayacak elbet, bunu eleştirmek saçma yani. Kankaları olarak gelmemiş oraya, kraliçeleri olarak gelmiş ama Davos da güzel bir şey söyledi. Kuzeyli bunlar, saygı duyulmak istiyor ise hak edeceksin. Sosyal yapıları böyle. Güneyliler gibi kafasında her taç görene mantıken çökmüyorlar ki Güneyliler için zaten kaba sert vahşi bir halk kuzeyliler. Yabanıllar daha inatçı.

2 Likes

Glover kadar yanar döner herif görmedim Boltonlar ile savaştayken kuzey umrunda değil Şimdi milliyetçilik yapıyor.

Wwler kuzeyden geliyor umarım Gloverden de bir spiral yaparlar.

3 Likes