Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm için öngörüleriniz neler?

8-sezon
s08e02

Game of Thrones’un 8. sezon 2. bölümü için öngörüleriniz neler? Bu başlıkta lütfen gerçekleşeceğini düşündüğümüz olayları özet olarak maddeler halinde yazalım.

0 Likes

Savaş sahnesi geldiğinde bolum bitecek diye düşünüyorum. :blush::blush:

1 Like

Sansa atarlanacak Jon ikna etmeye çalışacak ardından Dany atarlanacak Jon ikna etmeye çalışacak sonra Lyanna ve Arya atarlanacak Jon yine ikna etmeye çalışacak sonra Ötekiler kapıya dayanırken bitecek görürsünüz :smiley:

1 Like

aynen böyle olur bence de
Jon kimliğini öğrendiğinden bölüm boyunca onun bazı gelgitlerini görürüz, Deny de bölüm bitimine yakın öğrenir gibi geliyor bana, bu arada Jon herkesten uzak duracaktır. Jaimenin gelişi azıcık hareket yaratsa da uzun süreli olmaz

1 Like

Dany orada çemkirirken Jaime bu savunmayı yapacaktır bence

2 Likes

• Sadece deny değil Stark ve Kuzeyliler de çemkirecek bence.
  • Ayrıca Brann in onu beklemesi boşa değildir
1 Like

Dizi hep çoluk çocuk doldu Jaime reyiz abilik etsin istiyorum
İnşallah LF gibi yalvaran bir Jaime görmeyiz yoksa kanser olurum
Aynen beklemesi boşa değil ve Jaime sağlam işler yapacak bence

1 Like

capsden belli yalvarmadığı
Ona abilik kimse ettirmez Jaime kendi yerinde olsa bile etirmezdi. En azından savaşarak yıkılmadan ölsün bencede

1 Like

Daha önce ordu kontrol etmiş bir Jamie var zaten. Askeri acıdan çok yararı dokunacaktır. Dany de bunları gördükten sonra zaten birşey yapmaz

0 Likes

Ya belli de ben yine de duygularımı söyleyeyim dedim :joy:
Abilik ettirmezler ama eskilerden sadece Jaime kaldı diğerleri hep çoluk çocuk

1 Like

• Dany sezona Ejderhanın korkuttuğu halka gülerek, Sansa’nın arkadaşı değil kraliçesi olduğunu vurgusunu yaparak başladı. Jon’a aşıkken…
  • Jon da tahttan vazgeç benim hakkım diyecek.
  • Kraliçelik yaptırmadı ona kuzey (ilk bölüm )
  • Babasının katiline gücü yetmedi (fragmanlardan Jaime savaşta gördük )
  • Başka birde taht adayı çıktı. Hemde kendinden güçlü halkın desteğini almış biri
  • Son sahneden biliyoruz "sen insanlar için unvanından vazgeçtin. O da geçecek mi ? " Yine resimlerde onu Ejderha kayasında gördük. Dark Dany geliyor bence. Bölüm adı da haklı kraliçeydi galiba bir sanki bir iğneleme var gibi Jon’un kimliğini öğrenmesinden sonra.
2 Likes

Öyle bisey demez yeni ogrendigi gibi ,ayrica kuzeyliler jonun targeryan olduğunu öğrenirlerse onada gider yaparlar kuzey halkı çok dönek.

0 Likes

Jon kesinlikle tahtan vazgeç diyecek biri değil onun tahtla alakası yok, olaylar onu oraya itiyor.Jon olmasa kuzey kraliçelik yaptırmasa ne olur istese aynı dakikada yerle bir eder hadi acıdı diyelim gece kralını görünce kuzeyliler ayaklarına kapanırlar ki daha tehlikenin farkında değiller.Jon sevdiği için değil iyi bir insan olduğunu düşündüğü ve halkının geleceği için diz çöktü…Babasının katiline gücü yeter ama mevcut durum farklı ve adam sözünü tutmak için gelmiş Jamie karakter dönüşünü alkışlıyorum…Kendinden güçlü halk desteğini alan kim??? şakamı bu …Ben daeneyrs yerinde olsam kralın şehrini yok eder sonra gece kralıyla ugraşırdım böyle olunca ayaklarına kapanacaklardı bizi kurtar diye…

0 Likes

• Jaime,Brandon dan özür dilemek için yanıma gider ama o konuşmadan brandon onu teselli etmeye yönelik sözler söyler.Eski dostlar bir süre muhabbet eder.

• Jaime,Cersei’nin yardım göndermeyecegini Tyrion’a söyler.Toplantı salonunda bir takım ithamlara maruz kalır,Linç de diyebiliriz.Bu arada Dany ile de yüzleşir.Ama tatlıya baglanır.ve Jaime nehirova ya gitmek üzere Winterfell den ayrılır.(Destek getirmek amaçlı !)

• Stark üyelerinin Jon’a takındığı tavırlara bakılırsa,Arya da dahil hepsi onun Targaryen oldugunu biliyor.Bu gerilim biraz daha súrebilir.

• Jon, Dany’e gercek kimligini söyler ama bu cephe de bir gerilim beklemiyorum.

• Edmure Tully ile Rob arryn’i bu bölümde görürüz.

• Bir súre daha gelin & görümce gerginligine maruz kalırız.

• Sansa & Sandor muhabbetine sahit olabiliriz.

• Arya & Gendry cilvelesmesi devam eder.

• Qyburn’un bronn’a " Ejderha kraliçesi ile ilgli başka planlarımız var" demesine bakarsak,bu planın Arya’nın tarikatı (FM) ile alakalı olma olasılığı bir hayli yüksek.Cersei,İron Bank’ın destegi ile FM i tutmus olabilir ! yani Jaqen’i görebiliriz.

• Kızıl cadımız ortaya çıkar (Melisandre)

• WWları nihayet goruruz.Son sahne NK e özel olur.

3 Likes

@Subutay Haklısınız Jon taht isteyecek biri değil ama Sam ona Deny’nin nasıl bir kraliçe olduğunu ifade ederek söze başladı.
İlk bölümde üstü kapalı Sansayı tehdit etti Deny.
Yine ilk bölümde Jon ve Arya arasında aile hakkındaki konuşma varken, ailesi tehlikeye düşerse onun önüne geçmek için tek ve güçlü silahını taht hakkını kullanacaktır. Zora düşmezse kesinlikle kullanmaz ama Sam’in ailesine yapılanı da göz ardı edemez.
Dahası sen tacından vazgeçtin o da geçecek mi sorusu boşa değildir ?

buna katılmıyorum Jon kuzeyde büyümüş, yarı Kuzeyli, Nöbete yemin etmiş biri. Dolayısı ile kuzeyliler onu bağrına basacaktır.
Dönek kısmına gelirsek güneyle karıştırdın herhalde yada kuzey dönekse güney ne olur düşünemiyorum.

2 Likes

Ejderhaların Dansı 2.0…

2 Likes

Ya bu şey değil mi?
-Theon winterfelli aldiginda nasil sen bizim binlerce yillik bagli olduğumuz haneye ihanet edersin demeyip öylece bırakan winterfelle yardima gitmeyen
-Boltonlara aninda diz çöken.
-Sansayla jon kapi kapi dolaşırken yol veren kuzey halki(mormont haric)
-gloverler dün bile döneklik yaptı.kendi kalemizi koruyacağız diye.
ben mi yanlış biliyorum.

0 Likes

Kuzelyiler hane olarak döneğin masterini yapmışlardır,Mormont hariç şu hanelere bakalım,Bolton,Karstark,Umber,Glover hepsi döneklik yapmışlardır tabi Rob Stark’ın hatasınıı kabul ediyorum…Güneyde Tarly ihaneti biliyoruz onlarda bedelini ödediler…

2 Likes

Herkes kuzeyli güneyli farketmez önce kendini halkını düşünür. Mesela hayvanseverler eylem yapıyor sen onların ortasında kürkle dolaşabilir misin? Zaten kitapta kuzeyliler bir stark başa geçsin diye can atıyorlar. Güney ise cipsten çıkan taso gibi kimde menfât varsa ona koşuyorlar (örn: Stannise bağlı lordlar)

3 Likes

Bana göre Jaime Cercei nin destek vermeyeceğini söyleyecektir. Herkes Jaime ye küfrederken Sansa ve Dany tartışacakken Kuzey de herkes huzursuzlanacakken Jon liderlik özelliğini belli edecektir ve yine herkesin kabul edeceği lider olarak ortaya çıkacaktır ki savaştaki liderleri Jon Snow kabulleneceklerdir ayrıca Glover hanesi destek vermedi ki akgezenler ilk orada çıkacaktır.

Jon Snow kısaca herkesin Dany dahil liderimiz Jon diye düşünecekler diye düşünüyorum.

0 Likes