Game of Thrones Alternatif Final Bölümü Senaryoları (Fan Fiction)

Arkadaşlar Jahrein’i izledikten sonra final bölümü için bir senaryo yazmak istedim. Daha doğrusu bir olay örgüsü kurmak istedim. Yarım saat falan sürdü. O da telefonda yazdığım için. Danyciler belki beğenmeyebilir ama D&D’den daha dramatik bir son yazdığımı düşünüyorum.

Bölüm Dany’nin zafer konuşmasıyla başlar. Tyrion o sırada kardeşlerinin akıbetini merak etmektedir ama kaleye giremez. Bir umutla salın bulunduğu yere gider ve hala orada olduğunu görünce kardeşlerinin öldüğünü anlar. Dany Jon ile Winterfell’i tehdit etmesi üzerine tartışır ve Jon’u hapse attırır. Tyrion Varys’in planını minik kuşlardan öğrenir ve planını devam ettirir. Dany zafer sarhoşluğundan zehirlendiğinin farkında bile değildir. Taht odasına gider ve tahta oturur. Grey Worm’a Jon’u getirmesini emreder. Jon’a “Ben kırmızı kapılı evi özleyen, kendine gerçek bir yuva isteyen gariban bir kızdım. Olaylar benim istemediğim şekilde başladı ve artık geri alamayacağım noktaya geldim. Ben çoktan ejderha olmuştum ve artık kuzu gibi davranamazdım.” gibisinden bir laf eder. Aman işte çok takılmayın. :laughing: O sırada ağzından kan gelmeye başlar ve Jon’un kollarında can verir. Dragon taht odasına gelir ve Dany’nin öldüğünü görüp Jon’a hamle yapmaya kalkan Grey Worm’a tek atar. Jon olanlara anlam veremez ve Dragon Lekesizleri ve Dothrakileri yaktıktan sonra (peşlerinden gittiklerinin onları öldürmesi) Dany’i alıp kuzeye doğru yol alır. Bir sonraki sahnede anlarız ki Bran Dragon’u warglamıştır. Kalan bütün haneler KL’de toplanır ve Bran Jon’un tahtın gerçek varisi olduğunu söyler. Bir şekilde insanları ikna ederler(Bran, Sam, Tyrion, Davos) ve Jon tahta oturur. Sansa eskiden kuzeyin bağımsız bir krallık olduğunu, kuzeyin bunca olan bitenden sonra kimseye diz çökmek istemeyeceğini söyleyerek kuzeyin bağımsızlığını talep eder. Bunun Jon’la ilgili olmadığını, ondan sonra gelecek kişinin iyi bir hükümdar olmayabileceğini söyler. Jon onaylar ve Sansa Kuzeyin kraliçesi olur. As bayrakları as as:hugs:. Sonraki sahnede Jon ile Bran’i görürüz. “Ben buna hazır değildim. Ben bu tahtı istememiştim. Bana yardım etmelisin Bran.” der Jon. Bran “Bunca yolu niçin geldim sanıyorsun?” der ve Jon Bran’i Kral eli yapar. Geri kalan konsey üyeleri Tyrion hariç aynı kalır. Tyrion’a da önemli bir görev verilebilir. Şu an aklıma gelmedi ama bu kadar kusur D&D’nin senaryosuna göre az kalır. Neyse Kuzeyde ve KL’de taç giyme törenlerini görürüz. Arya yine gezgin olur. Yıllar geçer. Diyardaki huzurun sağlanması açısından gece nöbetçileri faaliyetlerine devam etmektedir. Uzun yıllar sonra gece nöbetçilerini ziyaret eden ilk Kral olan Jon eski kardeşleriyle birlikte duvarın ötesine free folkun ve Ghost’un yaşadığı yere giderler. Hava Jon’un duvara geldiği ilk gün kadar soğuktur. Ghost’la Jon gezintiye çıkarlar. Ghost sanki onu bir yere götürmektedir. Adımları hızlanır ve Jon arkasından bağırır ama bu bağırışı gördüğü şey karşısında yarıda kesilmiştir. Arkası dönük bir varlık orada dimdik durmaktadır. Gümüş rengi uzun saçları ve buz kadar beyaz teniyle Jon’u o kadar etkilemiştir ki onun Night Queen olmuş Dany olduğunu bile farkedemez. Son.

Yorumlarınızı bekliyorum. Kendi senaryolarınız varsa lütfen bu başlık altında paylaşın. Yazması da okuması da keyif verecek emin olun.

3 Likes