Game of Thrones Alternatif Son (Ben Yazdım - Sevmezseniz Banlayın)

Game Of Thrones
8x06

.
.
.
Son Sahne
.
.
.

Ak gezenler tüm diyarı ele geçirmiş, yaşayan sayılı insan kalmıştır. Ejderhalardan ikisi (Viserion ve Rhaegal) ölür ve geriye sadece Drogon kalır. Onun da çiftleşme zamanı gelmiştir bu yüzden şımarık ve tatminsiz bir ergen ejderhaya dönüşmüştür laf söz dinlemez. Jon ve Dany Ejderha Kayasındaki taht odasında dertli dertli oturup ne yapacaklarını düşünürler. Tyrion koşarak yanlarına ulaşır ve nefes nefese konuşmaya çalışır.

 • Birileri- Birileri geliyor!

Dany ve Jon ayaklanırlar. Jon merakla sorar.

 • Kim?

Birden sesi işitirler. Garip, mistik bir melodi yankılanmaktadır. Pek de tanıdık değildir.
Ben bunu uygun buldum.
( https://www.youtube.com/watch?v=aULM7vv8llk )

Dany dışarı çıkınca karşısında onları görür ve inanamaz. Jon yanında belirir.

 • Kim bunlar kraliçem?

Dany sinirlenir.

-Şimdi kim olduklarını anlarız…

Dışarı çıkıp merdivenlerin başına dikilirler. Gelen ordunun sözcüsü konuşmaya başlar.

 • Biz çok uzak diyarlardan geldik. Diyarımızın en zengin bor madenlerine sahibiz.

Dany söylediğini tam olarak anlayamaz ve Jon’a bakar. Jon araya girer.

 • Bu savaşta kimin tarafındasınız?

 • Anahtar cümleyi söyleyenlerin tarafındayız.

Daenerys biraz düşünür. Quaithe’in söylediklerini hatırlar ve o an bir vizyon gelir. Dudakları kımıldıyordur fakat söylediklerinin farkında değildir. Tüm orduyu diz çöktürecek o sözler ağzından çıktığında Drogon bile çığlık çığlığa etrafta dolaşmaya ve zafer meşalesini yakmak için ateş üflemeye başlar.

Daenerys cümleyi yüksek sesle dile getirir.

 • İMAM HATİPLER KAPATILSIN.

Sonunda ordu diz çöker. O sırada sırasıyla hilal tekniğiyle dizilmiş palalılar ve sonra kalaşnikof birlikleri de diz çöker. Bu ordu diyarın kurtarıcısı olur ve mutlu son gelmiştir.

Tüm diyara islamiyet yayılır ve ezan sesleri tüm diyarda yankılanır.
Gerçek huzuru bulan Dany kapanır ve diyarda sükunet hakim olur.

-SON-
[color=#ff3366]Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim beğendiyseniz teşekkür et butonuna basmayı unutmayın.

3 Beğeni

Ağlayarak okudum hocam. Kesinlikle yazar kadrosunda olmalıydınız ya da bir kitap yazmalısınız sizde büyük bir cevher var.
Ayrıca izninizle birden işitilen sese sizin attığınız linkten çok https://www.youtube.com/watch?v=yPsUxLLeV1E bunun daha iyi olacağını düşünüyorum.
Elinize sağlık :slight_smile:

GRRM’nın kullanması gereken final bu olmalı kesinlikle. Jon Snow da kuzeyde kıraathane işletir artık.
Ayrıca son bölümün introsu da kesinlikle https://www.youtube.com/watch?v=6yInwFu9NfE
Emeğine sağlık…

Edit: Şarap yasaklanıp acilen hoşaf getirtilmeli en organiğinden

Uzun adam sevdalısı ak gezenler, kısa kadını kabul etmezler bence :d

Başkan ise uzun adam Tyrion Olur

Beğenmenize sevindim ve size de ilham vermiş ne güzel…
Westeros’un bayrağında üç hilal var artık

Muhteşem final, keşke böyle bitse. :smile:

Keşke ama Hbo beni işe almaz

@Illuminati
Benim alternatif sonum şöyle olurdu. Tahtın gerçek varisi Daenerys olduğu için 8×5 te D&D katliamcıları Mad Queen’e çevirmeseydi son kısım şöyle olurdu. Dany, ejderhası Drogon’un üstünde King’s Landing portalinde şehre bakarken Lekesizler şehre girmiş Golden Company ve Lannister ordularını esir almış ve ellerindeki silahları toplamıştır. Red Keepte mahsur kalan Cersei ve adamları teslim olduklarını beklemek için çanların çaldığını bekler. Dakikalar sonra çalan çanlarla beraber Cersei kaçmak için hamle yapar. Red Keep’ten tam kaçacakken Grey Worm ve Lekesizler onu yakalar Daenerys ve ejderhası Drogo ile Red Keep’in önüne iner.
Dany

 • Artık saltanatın bitti ve benim saltanatım başlıyor. Yaptıkların cezasız kalmayacak ve sana en büyük adaleti ben sağlayacağım diyerek The Mountain ve Qyburn ve diğerlerini Drogon’un ateşiyle yakar. Cersei’ye dönüp
  Dany
 • Senin ölümün daha sessiz, daha acı ve daha yavas olacak. O gösterişli halinden eser kalmayacak. Seni asla kimsenin bulamadığı, kimsenin sesini duymadığı ve kimsenin sana yardım edemediği bir yere hapsedeceğim. Kaldığın yerde yalnız, pislik ve yaptıklarından her gün gözyaşı dökerek öleceksin ( Ulan senaryo dram türk dizilerine gidiyor dhdbdbdbd Muhteşem yüzyıl olmasa bari ) Grey Worm ve Lekesizler Cersei’yi yaka paça götürürken Dany Red Keep önünde toplanan halka uzunca baktı ve şunları söyledi
 • Bu tahtın, bu şehrin gerçek sahibi benim. Uzun zamandır sahte krallar ve kraliçe bu şehri yönetti. Benden çalınan tahtı adaletle ve haklı olarak ben yöneteceğim. Uzun yıllardır atalarımın kurduğu bu şehri ve bu krallığı gerçek sahibi tekrar devr aldı. Şimdi benden ve ejderhamdan korkmayın. Zira biz ancak kötülük yapanlara korku sağlarız. İçinizi ferah tutun ve bize güvenin diyip merdivenlerden yukarı çıktı. Lekesizler, Red Keepte düzeni sağlamaya çalışırken Dany taht salonuna geldi. Büyük uğraşlar sonucunda nihayet tahtın bir kaç adım gerisindeydi ve ona doğru yaklaşırken yoğun duygular hissediyordu. Sonra tahta oturdu ve artık gerçek kraliçe olduğunu anladı. O sıra Tyrion geldi.
  Dany
 • Gördün mü Tyrion ? Hak ettiğim tahtı bir delilik yapmadan aldım. Babamın kızı olmadığımı haklı çıkardım. Deli Kral’ın kızı olmadığımı ve olmayacağımı gösterdim .

Tyrion

 • Majesteleri sizin böyle olmayacağınızı biliyordum. Adaletiniz ve Kraliçenin eli olarak benim fikirlerimi dinlemeniz size hak ettiğiniz tahtı verdi.

Dany

 • Elbette senin fikirlerini de dinledim ama bu tahtta oturmam kendime olan inancım sağladı Tyrion. Kendime inanmasaydım bunlar gercekleşmezdi.

Tyrion

 • Artık 7 krallığın kraliçesi sizsiniz ve bütün Westeros’u siz yöneteceksiniz artık büyük sorumluluğunuz var. Dany biraz düşündü ve sonra Tyrion’ a döndü
  Dany
 • Artık yanımda danışmanım olarak sen kaldın.Missandei,Sör Jorah ve Sör Barristian yok. Kuzey için ne düşünüyorsun bilmek isterim. Winterfel için ? Sence orada bir kralın olması doğru mu ya da kraliçenin ? Sence bu benim krallığıma zarar verir mi ? Bu riski göze almaya değer mi ?

Tyrion

 • Yüzyıllardır nasıl devam ettiyse kış yarı lordu da size sadakatle bağlı kalacaktır kraliçem.

Dany

 • O zaman içimde en ufak şüpheye yer kalmaması için haber verilmesini istiyorum. Taç töreninde Stark hanedanı bana sadakatlerini sunacak ve ben de Winterfel’in hala bir lord tarafından yönetilmesine izin vereceğim.
  Dany taç törenine hazırlanırken Stark hanedanına haber gönderilir. Westorastaki tüm hanedanlara haberler iletilir. Taç töreninde salon tüm Westeros’taki hanedanlığı temsilen edilenlerle doludur. Dany salona girer ve yavaşça tahta doğru ilerler. Jon Snow, Dany’e bakar. Sansa nefret dolu bakışlarını gizlemeye çalışsa da beceremez. Arya, yanında taşıdığı needle ile Dany’e şüpheci bir şekilde yaklaşır. Bran ise daha önceden bu anı gördüğü için sadakatini belirten bir şekilde Dany’e bakar. Tyrion elinde kraliçe tacı ile salona girer. Merdivenleri dikkatlice çıkar ve sonunda Dany’in yanına gelir.
  Tyrion
 • Diyarın Koruyucusu, Andalların, Rhoynarın ve İlk İnsanların Kralı ile Yedi Krallığın Lordu diye yüksek sesle söylerek tacı Daenerys’in başına takar. O sırada Drogon’un dışarıda uçarak kükremesi içerdeki insanların pencereden dışarıya bakarak ejderhanın kanat çırpışını görmelerine şahit oldular. Taht salonundaki flamalar üç başlı ejderha ve fire and blood yazısıyla donatılmış bir şekilde hep beraber
  “Çok yaşasın kraliçe, çok yaşasın kraliçe” diyerek sadakatlerini belirtirlerken Dany onları izlerek tahtın iki yanına kollarını uzattı.