Game Of Thrones Bebek İsimleri İçin İlham Veriyor!

Bebek isimleri bulmak için kurulmuş popüler bir site olan Nameberry,bu yıl bebeklere “Arya” ve “Theon” adları vermenin revaçta olduğunu açıkladı.İşte o makaleden:

Arya:

Bu yılın başlarında Aria isminin popülerliği hakkında konuşmuştuk,ama şimdi bebeklere konulan ve Game of Thrones’ta kullanılan Arya isminin sayısında 800’ün üstünde artış var.Arya Stark,krallıktaki bir lordun kızı,ailesinden ayrı ve bir erkek gibi kılıç kullanan.

Theon:

Theon,George R.R Martin’in kitaplarında kullanılan,antik kökenlere dayanan bir başka olağandışı isim:Theon matematik ve astronomi dalında ders veren bir Yunan öğretmendi.

Diğer popüler isimleri öğrenmek için buraya göz atabilirsiniz:
http://www.kansascity.com/2012/07/17/3709841/nameberry-baby-names-2012-whats.html

Birde bu kalmıştır :smiley: Yakında soyisimlerinide stark yapar bunlar :smiley: Bu yabacılara film,dizi izletmiyecen :smiley:

Zaten geçen yıl 200’e yakın çocuğa khalesi ismi verilmişti.

asmalı konak dizisinin döndüğü dönemde de bütün çocuklara seymen,hayat vs isimleri verilirdi.bu da aynı hesap.sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.

Bizim Türk kızlarında da “Tuana” çılgınlığı vardı bir ara.
Neredeler? NEREDELER?..

Sahi hatırlıyorum, benim arkadaşım da vardı o isimde.

Şimdide hayal ve masal diye kız isimleri koyma çlgınlıgı var

Aslında Jory ve Renly güzel isim. Amerikan olsaydım koyardım. Yada Alyn ve Jorah da iyi.

arya da güzel isim.ilerde kızım olursa düşünebilirim :smiley:

[quote=“Arianne, post:9, topic:1360”]
arya da güzel isim.ilerde kızım olursa düşünebilirim :smiley:
[/quote]Arya dışındakiler dilimize pek uymuyor ama Arya güzel, iki kızım olursa ikincisinin ismi Arya olur.

huylarıda benzesin inşallah :DD

Hizdarh zo Loraq koymayı planlıyorum oğlumun adını !

Ayakta alkışlarım ben bu adamı !!!

Renly ile Loras güzel :slight_smile:
Stannis falan da güzel.

En iyisi Skahaz mo Kandaq !!

Şaka maka hayatımda Ashara Dayne kadar karizmatik bir isim görmedim.

Martin’in bi ropörtajında dinlemiştim kızlarına Daenerys ismini verdiklerini söyleyen o kadar çok mail alıyormuş ki ailelerden yakın zamanda ilkokullar Dany Daenerys ismiyle dolup taşacak diye çok seviniyorum demişti.

Daenerys hakketen güzel isim.

doreah da güzel bence

Willas’ı tek geçerim isim konusunda.

Drogo da çok iddialıydı bence bizdeki Ejder ismi gibi fantastik bi isim. :slight_smile: