Game of Thrones Bilimi (youtube video serisi- 3.bölüm yayında)


#1

edit : Daha önce paylaştığım bu videoyu Game of Thrones - Bilimi adında seri haline getirdik. O yüzden başlığı değiştirdim.

Merhabalar,

Forumu eskiden beri takip ediyorum.Bu vesiyleyle ilk mesajımı yazmış olayım.Game of Thrones’un gerçek tarihi olaylar ve karakterlerden esinlendiğini anlatan bir ço kyerli yabancı yazı ve video var ( yerli gerçi video çok yok ama) Biz kendi youtube kanalımızda tarihi olaylardan ve kişilerden ziyade GRRM’in gerçek obje ve canlılardan esinlendiği kısımlarla ilgili bir video hazırladık. Umarım beğenirsiniz.

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LksIbmzkd20[/video]


#2
  1. bölümde Game of Thrones Ejderhalarıyla gerçek canlıları kıyasladık

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kRNaIFfBclw&t=4s[/video]


#3

Duvarla gerçek hayattaki Hadrian duvarı ve Çin Seddini karşılaştırdık.

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WDu28OqTZNw[/video]


#4

Videolar güzel, kanal güzel ama izlenme oranları düşük gerçekten. Diğer saçma sapan bölümleri yorumlayan, tepki (react) videoları çeken, çalıntı teorileri video haline getirip izlenme sayısı kasmaya çalışan kanalların yanında hak ettiği değeri bulamamış.


#5

Düşünceleriniz için teşekkürler. Sabırla ilerlemeye çalışıyoruz. Aslında bölüm incelemeleri de yapacaktık. Ama normalde kanal daha çok bilimkurgu ağırlıklı diye kararsız kalmıştık. Sonradan fantastiği de dahil etmeye karar verdik. Ancak malumunuz senaryo internete düşünce çok bi tadı kalmadı. Geniş kitlelere yayılmak hedefimiz ama sırf daha fazla izlenmek için izleyene bişi katmayacak geyikler veya dediğiniz gibi orada burada yazan şeyleri kendi fikrimiz gibi söylediğimiz işler yapmak istemedik (yanlış anlaşılmasın güzel inceleme yapan bizimde keyfile izlediğimiz kanallarda var) Belkide yanlış yaptık böyle düşünerek.

Tekrar görüşleriniz için teşekkür ederim. Videoları paylaşarak bize destek olabilirseniz, geniş kitlelere ulaştığımızda kaliteyi daha da arttırmaya çalışacağız.