Game Of Thrones Emmy 2019 Ödülleri

Emmy ödülleri adaylıkları açıklandıktan sonra ödüle “aday” gösterdikleri bölümler arasında son üç bölümünü yönetmenliği ve senaryosunu görünce ben pek bir şeeyyyy oldum. Bu iki adaylığı kazanamaz inşallah.

3 Likes

Bazen sırf ismi sayesinde bile önde oluyor GoT gibi diziler nu yarışta. Senaryo konusunda güçlü bir rakibi var mı acaba?

O konuda bilgim yok ama illa vardır. Son sezonun senaryo dandirikliği düşünülür ise en basit dizinin senaryosu bile ciddi rakip olabilir.

1 Like

Chernobyl aday mı bilmiyorum ama adaysa GOT’a bir şey bırakmaz.

3 Likes

Bu sezon için bana göre sadece müzik ve kostüm dalında ödül versinler.Diğer hiç bir dalı hak etmiyorlar.
Adaysa da ödülleri arkadaşın dediği gibi Chernobyl alsın.Onlar bu ödülleri Game of Thrones’tan daha çok hak ediyorlar.

4 Likes

Bence en iyi görsel efekt dalını da hakketti. (öyle bir dal varsa tabi)

2 Likes

Yanılmazsam kesinlikle vereceklerdir son sezon yada son bölüm diye düşünülmez bu gibi durumlarda olay genel etkileyiciliği baz alınacaktır chernobyl adaymı bilmiyorum adaysa o da toplayacaktır

Yani bana da biraz öyle geliyor. Sonuçta 8 senenin verdiği bir etki ve çekicilik var. Üstüne zaten ben bu ödül törenlerinin tamamen hakkaniyet ile yapıldığına inanmıyorum. Haydi yönetmenlik neyse de senaryo ödülü kazanırsa yuhhh yani

2 Likes

ödül verilecek ise final bölümüne izleyici rekoru ödülü verilmeli. diğer türlü GOT’un kendisine hakarettir.geçmiş bütün sezonların hepsi finali ikiye katlar beşle çarpar …

1 Like

En iyi dizi ödülünü alacaklar, sırf final sezonu olduğu için. Hep öyle olur, bir dizi final yaptığında tüm ödülleri toplar, hele ki efsane bir diziyse. Final sezonu senaryo yazımı alanlarında tek bir ödül bile haketmiyor ama… Bugün MTV’den En iyi dizi ödülünü aldılar mesela son sezonla.

Șu Emmy’de kesinlikle ödül almasını istediğim kişiler… Emilia Clarke (en iyi kadın başrol), Lena Headey (en iyi kadın yardımcı oyuncu).
Birde Creative Arts ödülleri almalarını isterim, mesela müzik, ses, cinematography, kostüm, protez makyaj gibi alanlarda, çünkü gerçekten büyük emek var.

1 Like

Theon, Melisandre ve Brienne kendi aday olmuş, parasını verip. :thinking:

Nasıl ya kpss mi bu başvuru yapıyosun ahaha
Alfie’nin ödül almasını isterim bu sezon en iyi oyuncu oydu. Geri kalan herkes balon. Belki Lena.

Alfie’nin ne sahnesi vardı da çok iyi oyuncu idi, anlayamadım? İroni yaptın demi? :smiley:

Hayır ironi yapmadım. 8. sezon boyunca kim iyi oyunculuk yaptı? Kit mi, Peter mı, Emilia mı? Lena diyorum ama onun da sahnesi yoktu. Doğru düzgün replik bile yoktu 8.sezonda. Yardımcı erkek kategorisinde ödül alacak biri varsa o da Alfie’dir.

Edit: sırf 8.sezonun iğrençliği dolayısıyla umarım aday gösterildiği hiçbir ödülü alamazlar.

Şahsi fikrim bence de 8. yılda hiç kimsenin adam gibi sahnesi olmadığı için oyunculuk yeteneklerini ortaya koyan bir iş çıkartamadılar, haliyle özünde hiç biri başrol ya da yardımcı rollerini hak etmiyor; ne Kit ne Emilia ne de harika oyunculuğu ile göz dolduran Lena. (Yine de Kit kazansın istiyorum, geçmiş onca yılın başarısına ve genel olarak iyi oyuncu olduğuna inandığımdan. :slight_smile: )

Tüm yıllara bakarak konuşursak ama Alfie yine -bana göre- hak etmiyor, yani ona gelene kadar Peter var.

Bu diziden hiç kimse bir şey haketmiyor. En iyi dizi ödülünü Chernobyl alır, en iyi oyuncular da o diziden çıkar. Benim isteğim en iyi erkek oyuncu ödülünü Bodyguard ile Richard Madden’ın almasıydı ama Emmy o kadar komik bir şey yapmış ki diziyi aday olarak koymuş, Richard Madden’ı en iyi erkek oyuncu adayı yapmamış. Ulan adam Golden Globe’u aldı be, yapılan çok büyük ayıp ve komik. Alfie Allen konusuna gelince, bu adam dizideki en iyi yan oyunculardan biri. Bazı başrollerden ise katbekat daha iyi. Ödülü alırsa bir şey demem, ama bu jüri ödülleri GOT’a verecek. Bu belli.

1 Like

Ödülü bir tek ejderha Drogon hak ediyor.Tabii ejderha efektllerini hazırlayan elemanlar.Gerisi çöp.Senaristlere en kötü senaryo dalında ödül verilmeli.

1 Like

Bugünkü panelde utanmadan Starbucks bardaklarını kaldırıp gülüştüler. Nasıl nefret doluyorum anlatamam.