Game of Thrones Finali (Geyik Muhabbeti)


#1

Game of Thrones Finali (Geyik Muhabbeti)

Herkese merhaba arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim konunun başlığında da belirttiğim gibi sadece eğlence amaçlıdır bu yüzden beklentilerinizi buna göre şekillendirin yoksa hüsrana uğraya bilirsiniz ve son olarak konu ne kadar geyik dahi olsa dizinin her hangi bir noktasından spoiler barındırabilir şimdiden uyarıyorum.

Evet gel gelelim fenomen dizi Game of Thrones’un finalinde olacaklara. Final genel olarak Brandon Stark’ın gerçekleri nasıl çarpıttığını bize açıklayan geriye dönüşlerle (flashback) dolu olacak şimdi size kısaca olayları özetleyeceğim.

Brandon Stark annesinin perde asmasına yardım ederken televizyondaki A.T.O.M oyuncak reklamı yüzünden dikkati dağılıp merdivenden düşüp sakat kalmış zavallı bir çocuktur. Sakatlığın verdiği hüsran ve çevresindekileri çocukluğunda getirdiği bir hayal gücü ile birleştirir ve kendince bir evren yaratır.

Evi onun kalesi, düştüğü merdiven ise onun kalesinin surudur. Dışarıdan gelen soğuk hava onun için ak gezenler, pencere duvar, güneş ise Khaleesi’nin ejderhalarıdır. Khaleesi ise tabii ki gökyüzündeki bulutlardan başka bir şey değildir. Hatırlarsanız dizinin ilk sezonundaki yıldız kayması ise Bran’in gözünde büyüttüğü basit bir yıldız kaymasından başka bir şey değildir. En sevdiği peluş kuzusuda onun ulu kurtudur. Tabii peluş atıda Hodor’dan başkası değildir. Sıktığı zaman durmadan aynı sözleri söyler hatta bazen annesi kapının duvara çarpmasını engellesin diye Hodor’u kapı tutacağı olarak dahi kullanır, olayların ne derece basit olduğunu anlayabilirsiniz. Neyse devam edelim Bran’in babası zabıtadır ve kıt kanaat geçine bilmektedir. Bir gün bir ip ile intihar eder ve Bran bu ipi kardeşi Sansa’nın sarı çamaşır ipi ile özdeşleştirir. Sansa Bran’in zeka özürlü ablasıdır. Kardeşi Arya’nın ise gözleri ileri derecede bozuktur. Annesi ise durmadan misafirliklerde gezdiğinden eve neredeyse uğramaz bile. Bran’e Osha adındaki hizmetçileri bakar. Robb Stark ise annesinin kafasız diye dalga geçtiği fevri ve genç abisidir. Rickon’da Bran’in küçük erkek kardeşidir ve Ramsey adındaki bir serseriden sürekli dayak yer. Evdeki soba ise Melisandre’den başkası değildir. Bir gün eve gelen uzaktan akrabaları Stannis Arya’nın bebeklerinden birini kazara sobaya düşürür. Başka bir gün ise dayısı Alliser Thorne yemekte tuz ister ve Alliser Thorne’un çocuğu Olly tuzu uzatırken devirir. Tuzluk Jon Snow’dan başkası değildir ve Bran tuzu çok sever yemeklerini bol tuzla yemeden yapamaz. Üç Gözlü Kuzgun Bran’in dedesidir ve ona sürekli hikayeler okuyarak Bran’i adeta başka diyarlara götürür.

Bunun dışında diğer karakterlerin kısaca gerçek kimlikleri şöyle;

Robert Baratheon: Bran’in babasının eski patronu.
Drogo ve Tazı: Bran’in sınıfının kavgacı tipleri.
Jaime: Bran’in küçükken elini kopardığı A.T.O.M oyuncağı.
Drogo’yu Zehirleyen Cadı: Sürekli üfürükçülerde gezen babaannesi.
Serçe Parmak: Bran’in asla kabullenemediği üvey babası.
Tyrion: Komşunun küçük ama çok bilmiş çocuğu ayrıca Podrick’in en yakın arkadaşı.
Varys: Sınıfın ispiyoncu çocuğu.
Theon: Sınıfın dönek ve çift kişilikli çocuğu ayrıca abla kuzusu.
Margaery: Sınıfın her hafta farklı biri ile çıkan kızı.
Cersei: Bran’in ablasının Barbie bebeği (Bran Barbie bebeklerden nefret eder).
Brienne: Sınıfın erkek Fatma’sı.
Gregor Clegane: Tabiri yerinde ise sınıfın ayısı.
Samwell: Sınıfın kilolu çocuğu.
Jorah: 1 sene sınıfta kalmış. Okulda vakit geçirmekten sakalı beyazlamış son sınıf öğrencisi.
Rodrik ve Luwin: Bran’in öğretmenleri.
Rahip: Bran’in din öğretmeni ayrıca favori öğrencisi Tommen.
Tommen: Sınıfın zengin çocuğu.
Jaqen H’ghar: Bran’in televizyonda izlediği insanlar.
Ramsey: Hayvan sever ve Joker’e bayılıyor.
Benjen: Bran’in küçükken bir kere gördüğü Almanya’daki amcası.


#2

Leyla ile mecnun aah ah:(


#3

Fatal error

Aemon targaryen tarafından kuzgun ile gönderildi.


#4

Bu ne?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi