Game of Thrones - Kamera arkası

dizi
ejderhalar

Ejderhalar :

Aksiyon sahneleri (dublörler) :

Protez makyajlar :

6 Likes

Emek…Emek…Emek…Başkada bir şey yazmaya gerek yok Bu arada şaka maka 26 gün kaldı haa :grin:

1 Like

Kamera kullanımı :

2 Likes

Bu görüntüleri izledikçe gülüyorum :grin: Hayır maynak değilim,kafayı da kırmadım aklıma Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı geliyor “İstesek,Game of Thrones kalitesinde dizi çekeriz” demişti ona gülüyorum.2 kamera,1 jimmy jib görünce herseyi yaparız zannediyorlar.Cgi ye güveniyorlar.O iş öyle olsa Hollywood Spielberg ler ile Nolan lar ile Scott lar ile Cameron lar ile dolu olurdu.Millet bunlar film ceksin diye dua ya çıkmazdı.Ben uzun süre bu kalite de dizi çıkacağını sanmıyorum.Çıkarsa da aynı yerden çıkar yani Hbo dan.

2 Likes

Bir ihtimal bu boşluğu LOTR doldurabilir, iyi bir prodüksiyonla geliyorlar sanırım.

Lotr’in produksiyonu cok iyi olur orası kesin çünkü yayın hakkı Amazon da.Amazon demek Walt Disney,20th century fox gibi Hollywood devleri demek.Görsel olarak tatmin edicektir belki senaryosu da iyi olur ama Got’un yeri bende başka.Burada yapılan tüm elestirilere ragmen çok iyi.beni çeken asııl sey ise gercekciligi.Dünya üzerinde Gandalf gibi adam bulamazsın ama Tywin Lannister gibiler gani.Cersei gibiler gani.Taht oyunu dünya nın her yerinde.Anlayacagın olaya sadece Fantastik boyutuyla bakmıyorum ve bazen Sagda,solda “Ejderhalı,zombili” dizi deyip aklı sıra kucumseyen kucuk beyinler goruyorum,onlari da R’hllor’a havale ediyorum.

At gözlüğü ile bakan sığ insanlar.

Kendileri 7 24 boş boş instagram twitter takılır ama ben got izleyip/okuyunca boş işler yapmış olurum. Neden? Çünkü ejderhalar var. Peki.

Bence gerçekçilik asıl olarak insan ilişkilerinde önemli yer tutuyor. GoT bunu başarılı şekilde sağlamıştır.

1 Like

Yeni video geldi.

Görsel Efektler

Sette ilk gün

(Uzun versiyonu gelirse, editlerim)

1 Like

8.Sezon | 1.Bölüm | Inside the Episode

8.Sezon | 1.Bölüm | Game Revealed

2 Likes

Güzeldi sabahın körü izlemiş olsam da :smiley:

1 Like

HBO BTS’leri serisi disinda bir video paylasacagim çünkü… Izlemelisiniz :joy:

Emilia Clarke ejderhali sahnelerin çekimlerini anlatiyor, ve Daenerys’in ilk ejderha sürdügü sahne bakin nasil çekilmis :

Artik bu sahneyi izledigimde, bir yanim her zamanki gibi hissederken, diger yanim su görüntüleri hatirlayip gülmeme sebep olacak :smile:
Emilia’nin anlatimi da yine her zamanki gibi sahane :smile:

Baska bir komik olay daha var… Dakika 2:17…
“Bana, 'Emilia, ejderha nefes aliyormus gibi hareket eder misin? dediler” diyor ve devamina bakin, ne yaptigini gösteriyor (komik bir anlatimla tabi) :joy: “…Ooo nefes aliyor…” :smile:

Game of Thrones - Backstories
"The Slap Game"

:smile:
“Backstories”, sette yasanmis olaylarin anlatilacagi yeni bir seri (anladigim kadariyla).
Ilk hikaye, bu paylastigim “The Slap Game”. David Benioff ve Jason Momoa’nin (Drogo) oynadigi oyunun nasil gelistigi ve bittiginin hikayesi :smile: (David Benioff ve D.B Weiss anlatimiyla)

1 Like

8.Sezon | 2.Bölüm | Inside the Episode

8.Sezon | 2.Bölüm | Game Revealed

8.Sezon | 2.Bölüm | The Last Night

8.Sezon | 3.Bölüm | Inside the Episode

8.Sezon | 3.Bölüm | Game Revealed

1 Like