Game Of Thrones Kutu ve Kart Oyunları

Game Of Thrones Kutu Oyunu
Game Of Thrones kutu oyununun zorluk derecesi deneyimsiz kutu oyuncuları için biraz yüksek. Kuralları biraz karışık ve uzun süren bir oyun. Ortalama üç saat sürüyor, ilk defa oynandığında bu süre çok daha uzayabiliyor. Fakat strateji oyunları sevenlerdenseniz vaktin nasıl geçtiğini farketmeyecek kadar kendinizi oyuna kaptırıyorsunuz.

Game Of Thrones oyununda kıta üzerinde yerleşik beş aile var. Her oyuncu kitap serisinde geçen bir aileyi temsil ediyor. Amacınız on tur içinde yedi adet şehri ele geçirmek. Yedi şehri ele geçiren oyunu kazanıyor. Aksi taktirde onuncu tur sonunda en fazla şehir zapteden kazanıyor.

Şehirleri ele geçirmek için doğal olarak rakiplerinizle savaşıyorsunuz, ama sadece ordu üretip savaşmakla oyunu kazanmak mümkün değil. Aynı anda tüm rakiplerle savaşmak çok yıpratıcı olacağı için zaman zaman bazı rakiplerinizle anlaşmalar yapmak, hatta ittifak kurmak gerekebiliyor.

Rakiplerinizle yaptığınız anlaşmaların oyun kuralları içinde bir bağlayıcılığı yok. Yani bir oyuncu yaptığı anlaşmayı işine gelmediği anda bozabilir, itiraz edemezsiniz. Anlaşma yaptığınız kişinin dürüstlüğüne güvenmiyorsanız tedbiri elden bırakmamanız gerekiyor.

Game Of Thrones oyununun bu şekilde bir diplomasi içeriyor olması zaman zaman arkadaşlıkları bozacak derecede münakaşalara sebep olabiliyormuş, uyarmadan geçmeyelim… Tecrübeli (ve aşırı hırslı olmayan) oyuncular bu durumun oyunun bir parçası olduğunu bildiklerinden çok sorun etmeyeceklerdir elbette.

Bir kutu oyununun kaliteli olduğunun işaretlerinden biri, oynandıktan sonra stratejisi üzerine bolca konuşulmasıdır. İşte Game Of Thrones da böyle bir oyun. Saatlerce oynuyorsunuz, bittikten sonra hiç sıkılmadan bir o kadar süre oyunun kritiğini yapabiliyorsunuz.

Game Of Thrones, strateji oyunları sevenlerin mutlaka denemesi gereken çok kaliteli bir oyun. Kitabını okuyup, dizisini izledikten sonra oynarsanız çok daha keyifli olacaktır…

Game Of Thrones Kart Oyunları 

Birsürü kart oyunu olduğu için size direk videoyu vereyim ordan izleyin
VİDEO

Keşke bunların birkaçı Türkçe olsada bizde oynasak :confused:

İstanbul’da satılıyor mu?

Zamanında ne aramıştım bunu varya, İstanbul’da olabilir ama çok aramak lazım. Geçen sene Fuara gelmişti Fantasy Flight games, şansıma fuar bittikten sonra haberim oldu :frowning:

Forumca bir yerde toplanıcaksın alıcaksın bunu oynıyacaksın ne güzel olurdu,ama sanırım sonu karakolda biterdi? Forumda bile bu kadar fikir ayrılıkları oluyorsa kart oyununda düşünemiyorum…

Bulalım oynayalım da hapse girsem bile razıyım :smiley:

beni atmazlar yaşım küçük

Ehehe.

Olabilir aslında. İstanbul’da her hafta sonu düzenli olarak bir yerde toplanıp yapabiliriz böyle bir şey.

Donanım Haber marketinde birisi satıyordu kart oyununu. Hala aktifse bakayım. :smile:

Bir firmanın Türkiye’ye getirme çalışmaları vardı ama ne oldu bilmiyorum-hatta türkçe olarak gelecekti-
Aslında ebay’dan felan sipariş etsek olurda ulaştırma bedeli,gümrük felan çok sorun çıkarır :d

Biri alır. oynayacak olanlar belli bir ücret öder sana .

Amazondan alacaktım, Türkiye’ye böyle küçük şeylerin kargosu gelmiyormuş. Gelse bile gümrükte kalma ihtimali varmış.

Link türkçesi çıkıcak diyorlar hadi hayırlısı bakalım ayrıca forum donanımdaki 150 liraya satıyormus :smiley: 20 dolarlık şeyi

Aynı yazıyı geçen sene okudum, hala çevrilcek. Bi fuar falan olsa gelse, koşa koşa gidip alcam ama yok işte

Farkeden birşey olmaz.O oyunu dışarıdan sipariş etsen geliş bedeli her türlü o fiyatı geçer.

Türkiye’ye gelse ve satışa çıkarılsada Türk firmalarının aç gözlülüğü/fırsatcılığı ve KDV ile aynı fiyata ulaşır -belki daha fazla-

Türkçe olmasına gerek yok ben çok severim böyle oyunları olsa oynardık :S… Türkçeleştirirdik yani.

Bu seneki Tüyap Kitap Fuarına gelme ihtimali var mıdır acaba?

Bi yakınına söyleyeceksin İngiltere veya amerikada yaşayan valizine koyup getirecek gümrük taktırmadan tabi