Game of Thrones oyuncularının kişisel bilgileri sızdırıldı!


#1

Hackerlar ciddi olduklarını gösteriyorlar

Bildiğiniz gibi HBO’ya yapılan siber saldırıda tam 1,5 TB veri çalınmıştı. Bu verilerin arasında HBO’ya ait birçok önemli yazışmaların, kanalın bünyesindeki yapımların teknik raporları ve Game of Thrones’un yeni bölümlerinin de olduğu söylenmişti. Saldırıyı üstlenen Mr Smith adlı hacker veya hackerlar, HBO’dan tam 6 milyon dolar değerinde bitcoin fidye istemişlerdi. Hatta hackerlar bu fidyenin ödenmemesi durumunda HBO’yu bitireceklerini dahi söylemişlerdi ki bu doğru olabilir. Çünkü hackerlar ciddi olduklarını göstermek adına Game of Thrones’un ünlü oyuncularının bütün kişisel özel bilgilerini internette paylaştılar.

Şu ana kadar toplam 3,5 GB veri paylaşan hackerlar, aralarında HBO’nun üst yöneticilerinin ve dizinin yıldızları Emilia Clarke, Peter Dinklage ve Lena Headey gibi isimlerin de aralarında bulunduğu kişilerin ev adreslerini, mail adreslerini ve cep telefon numaralarını paylaştılar. Haliyle bu olay deyim yerindeyse şok etkisi yarattı. Ünlü oyunculardan herhangi bir açıklama gelmedi ancak söylenene göre HBO menejerleri olaya müdahale ederek ünlü oyuncuların telefon numaralarını ve mail adreslerini değiştirtmişler. Ancak ev adresleri de ifşa olduğu için haliyle oyuncular şu anda korkar durumdalar. Bu olayın ardından ise ortaya çıkan iddialara göre hackerların ciddi olduğuna kanaat getiren HBO, bir miktar da olsa sus payı olarak daha fazla sızıntının olmaması için fidye ödemeyi düşünüyormuş.

Bakalım HBO gerçekten fidye ödeyecek mi yoksa sızıntılar karşısında sessiz mi kalacak bekleyip göreceğiz.

Kaynak:www.merlininkazani.com/Game_of_Thrones_oyuncularinin_kisisel_bilgileri_sizdirildi-oyun_sinema-95921p1.html


#2

Sızıntılardan gelen bilgilerle emilia clarke ın numarası var ama çoktan değiştirmiştir zaten aramayada cesaret edemedim ilk ele geçirdiğim vakit :smiley:


#3

Ondan demek google a geçen Emilia Clarke yazdım altta telefon numarası diye çıktı hemen