Game of Thrones serisinin kötü bulduğunuz yanları?

Kitabın ve dizinin hep iyi yönlerinden bahsediyoruz,sizin kitapta ya da dizide hatalı gördüğünüz,hoşunuza gitmeyen ya da bu olmamış Georgy dediğiniz yerler var mı?

Georgy değilde kitaptaki bazı önemli kısımlar dizide çok farklı gösterilmiş yada gözden kaçırılmış bu sıkıntı yaratıyor bende ilerde böyle devam ederse durum kötü

Bazen olağan üstü olaylar olurken nedense basit bir olayın gerçekleşmesi mümkün olmuyor

-Arys Oakheart’ın POV olması.
-Tyrell POV karekteri olmaması.
-İşkence/tecavüz/iğrenç ölüm sahneleri :’(

Güzel konu bu arada ;D

Arys POVlari bi harika dostumdkdjdjdjhdjd

Valla yok bi kotu yani şimdilik. Hersey tamam benim icind kdkdkdndndn

Sent from my iPhone using Tapatalk

valla dostum bugün benim aklımdanda serinin ne eksiği var diye konu açmak geldiydi tam açıyodum bunu gördüm.neyse bence lofr deki gibi daha çok ırk olabilirdi belki …

Son iki kitap kala bizleri o kadar çok teori ve sorular ile baş başa bıraktı ki tam olarak kötü taraf sayılamayacak olsa da martin in serinin sonu çok aceleyle ve iyi bağlayamayacak olmasından endişe ediyorum.

Kesinlikle katılıyorum,ayrıca bazı önemli olaylar biraz hızlı gelişiyor gibi bu da kitapların sonunu pat küt bitiricek diye aynı endişe bende de var.

Dizide;
Tecavüz,Aşırı seks sahneleri olması…Ailecek tv’de izlenemiyor…

Kitapta;
Gereksiz kişilerin hayatta kalması ve bir pi. bir anda başka birinin p.çi olduğunun ortaya çıkması(Aşırı sinirlendiriyor beni)

Ya 6.kitapta netleşecek her şey. Eğer böyle giderse çok berbat bi son olacak ama salak mı adam kendi de düşünüyordur. Bence 10 kitap falan temiz olurdu.

Bazı konulara girip devamını getirmemesi. Ucu açık kalan çok konu var kafamda.

Sanki pek özgün olamamış. Her şeyde tarihten ya da baska hikayelerden izler var.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Neredeyse her kitapta olan birşey bu, LotR dahil. Yeterince özgün bence

Gece Nöbeti’nde Jon ve Sam dışında akılda kalıcak karekter olmaması. Hayır tam sevicem Sur’un öyküsünü falan dandik dandik isimli adamlar giriyor hikayeye çok fena sinir oluyorum. Sivilceli Peter, Sarı saçlı Peter, Baltacı Peter, Eski Şehir’den Robert falan çok saçma !

Adamların kendisi dandik isimleri nasıl düzgün olsun?

J. R. R. Tolkien’den yetişme George R. R. Martin reis her türlü bağlar olayları diye düşünüyorum. Doğunun Limanları gibi ucu açık bırakmaz finali. Eski toprak beyler,affetmez. Ekseriyetle bana göre kitaplar arasındaki süre sıkıntı oluyor. Kralların Çarpışması ile Kılıçların Fırtınası arasında 1 sene varken,bunları izleyen Kargaların Ziyafeti 5 sene sonra,ardından Ejderhalarla Dans da 6 sene sonra çıkıyor. Tabi haliyle bu kadar büyük bir kurgunun devamını getirmek bayağı zor. The Winds of Winter’ın 2014’te çıkmasını umut ediyorum beyler. Reis arayı fazla açmasın. İyi forumlar.

Seride kötü bulduğum yanı yok ama okuyucalar çok fazla teori ürettiğinden dolayı bir olayın bitmesi muhtemel sonuçları elimizde mevcut olunca heyecanı kalmıyor.

onun en büyük sebebide kitap çıkış tarihleri arasındaki uçurum. eğer daha sık yazabilseydi o kadar teori üretecek zaman olmazdı…

beş kitap çıktı ama hala açıklanmayan bir sürü olay var. serinin sonu lost gibi olacak diye çok korkuyorum.

bence en saçma kısım pov karakterlerin birbirleriyle karşılaşmamaları mesela danynin 7 krallıkla hiç alakası yok. Yada olay akışından çok karakter fazlalığı var biz olaylar ilerlesin diye beklerken birsürü karakter girip onların hayatlarını izlemeye başlıyoruz