Game of thrones tarihi

arkadaşlar ben bu serinin önce dizisini izledim .sonra devamında kitaplarını okudum şimdi kargaların ziyafeti de bitti yeni kitabını bekliyorum ama bi sorum olcak çok merak ediyorum bu ned stark ın el olamdan önceki tarihi yani prens rhegar ı deli kralı hangi kitapta anlatıyo veya nerden öğreneblirim.ilk kitapta mı anlatıyo ,yoksa diger kitapların ara bölümlerinde verilen bilgilerden mi çıkardınız cevaplarsanız çok sevinirm

daha önceyi anlatan bir seri var ama prens rheagar’dan öncesini anlatıyor ve evet, kitaptaki bilgilerden çıktı

bunlar kitaplar arasından ara ara verilen bilgilerin bileşkesinden oluşturuluyor… tamamı bir yerde anlatılmıyor…
zaman geçtikçe yavaş yavaş kavrıyor insan bütün bilgileri. bende ilk başlarda bu nerde geçiyo gibisinden hep aranıyordum ama üzerine düşündükçe herşeyi keşfediyorsun…

teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

kitabın adını verebilir misin acaba?

Cidden fena olmaz kitabın adı

Seriden 100 yıl oncesini anlatıyor o kitaplar. Dunk and Egg serisi diye geçiyor 3 kitaptan oluşuyor. Gezgin Sovalye(te Hedge Knight), Yeminli Kılıç(the Sworn Sword) ve Gizemli Şövalye(the Mystery Knight) Türkceye cevrilmedi henüz. Epsilon Yayinevi 5. Kitabı cevirdikten sonra çevirecek onları.

1. Ne zaman cevrilir

3 taneydi galiba, şu an adlarını hatırlayamadım ama bilenler mutlaka vardır

Mayıs demişler bazi arkadaslara ama Haziran gibi çıkar diyorum ben.

Cok sağol bro

büyük ihtimal ben ilk 3 kitabı okumadım dizisini izledigim için bazı ksımlarını bilmiyorum bilgilendirme için teşekkür ederim

Gezgin şövalye çevrilmedi mi yahu? “Efsaneler” kitabının içinde geçiyodu?

Çizgi roman olarak çevrildi -_- ama çok kötü diyolla o yüzden değinmedim :stuck_out_tongue: