Game of Thrones Ters Köşe Yapacak

Game of Thrones sürpriz yapacak.

Gece Kralı ya ölmemiş olarak ya da tekrar Jon Snow gibi canlanarak geri dönecek.

Her yerde gözden kaçan ya da ehemmiyet verilmeyen öyle bir durum var ki herkes bunu atlıyor. Arkadaşlar serinin adı Buz ve Ateşin şarkısı, Taht oyunları değil.
Dizinin daha 1. sezon ilk bölümünde en çok vurgulanan şey “Akgezenler” ve “Kış Geliyor”!
Sizin hemen kabullenip bu savaş bitti şimdi esas savaşta sıra dediğinizi görüyorum sürekli.
Taht oyunları ve entrikalar 7 sezon boyunca sürerken başından beri dizide esas büyük savaş geliyor mesajı verildi hep. Dizinin temelinde taht oyunları yok. Dizinin temelinde Buz ve Ateşin Şarkısı var.

Şimdi nedir sürpriz derseniz hemen o atladığınız noktalara gidelim.

1. Daenerys’ın 2. sezon 10. bölümde gördükleri;

1. Bu çok daha önemli bir detay. Koskoca yapım dizi başlamadan çok kısa bir süre önce hepimize bir fragman sundu. Tabi ki yanıltmak için fragmanlarda hiç olmayacak böyle ucuz şeyler yapılmaz.

Bu fragman aslında birçok şeyi açıklıyor.

Night King’i evet Arya’nın öldürebilecek durumda olması yetileri bakımından o şartlarda yeterli gözükebilir; ama bu kadar derin ve temellere oturtulmul her sezon pompalanmış esas mesele harika bir bölüm olsa da Arya ile çerez yapılmaz. Daha havada kalan ayrıntılardan bile yola çıkabilirsiniz.

Bran NK yanına gelene kadar transa geçmiş halde nerede ve ne yapıyordu?
Bran bu meselenin tam neresindeydi?
NK hakkında birçok şey gösterilmeden bir anda bitti?
Melisandre neden savaş kazanılmasına rağmen kendini feda etti ve yaşamına son verdi?
Yaşamına son verirken o hali o yürüyüşü aslında başka mesajlar veriyordu.

Birkaç şey daha var ama ben esas noktanın üzerinde durmanız için bunları yazıyorum. Kısaca daha bitmedi. Göreceklerimiz sadece Kralın şehrindeki o kadınla taht savaşı olmayacak. Öncesinde ya da sonrasında başka bir şey olacak. Kesinlikle normal bitmeyecek ve kötü son bizi bekliyor.

Yukarıdaki fragman boş bir fragman değil.

2 Likes

Abi adamı bi anda öldürmeleri iğrenç oldu yaa geri gelsin reis bu böyle bitmemeli hemen tamam sövdük falan ana cidden üzüldüm night reise yaa

Aryanın NK’i öldürmesini sadece beklenmedik olsun dedik diye açıklayan bir yapımdan bahsediyoruz:(

ben yapımcılar için bittiğini düşünüyorum tüm WW meselesinin. Keşke bitmese gerçekten ama bitti onlar için, artık bu yapımdan hiçbir ters köşe umup hayal
kırıklığı yaşamak istemiyorum.
Sadece en son bakalım kim oturcak tahta diye eğlencesine izleyeceğim kalan bölümleri

İnsanlar senaryodaki tutarsızlıklar nedeniyle durmadan eleştiride bulunuyorlar zaten,Madem biliyordun Aryanın bunu yapacağını neden hala Stannis peşine düşüyorsun,Night King öldü arkadaşlar 4.bölüm Cersei ile Danny savaşı hazırlık,5.bölüm savaş ,son bölümde kalanlardan birisi taht ta oturacak büyük ihtimal Sansa Tyrion:) Yani kısacası Westeros’a geçmiş olsun

2 Likes

WW defteri kapandı artık bence. 4. bölüm Cersei savaşına hazırlık 5. bölüm Cersei ile olan savaş.
6. bölümü de zaten D&D çekti galiba. Aksiyonlu bir bölüm beklemiyorum yani. NK bu bölümlerin hangisinde tekrar devreye girecek?

1 Like

Güzel düşünmüşsün de bu dizinin senaristi olan iki dallamayı unutuyorsun bunlar sırf farklılık olsun diye her şey aslında Bran’in rüyasıymış derler ve sabah dadısı uyandırır kahvaltısını yapmaya gider ve diziyi bitirirler :slight_smile:

3 Likes

Oh, my sweet summer child… :pensive:

5 Likes

Yere düşen buz parçaları yapıştırılarak geri dönülebilir.

4 Likes

Stannis’de bizi görecek mi ?

1 Like

Dany’nin görülerinde Taht’ın KAR ile kaplı olması Jon Kar’ın tahtın gerçek varisi olmasına bir gönderme olarak kabul edilebilir. (Ben hep öyle düşündüm). Red Keep’in yıkılmış olması ise King’s Landing’in birçok defa öngörüldüğü gibi yanıp yıkılacağına gönderme olabilir.

1 Like

Savaştan sonra fragmanı boşa değildi. Hala düşüncemde kararlıyım. Neden sonrası diye bir fragman yayınladıklarını sorun kendinize. O fragmanı analiz edin ve neden diye sorun. Gece kralını silik bir gölgeyle yürürken göstermelerinin sebebini sorun. Dizi kralın şehrindeki taht savaşı ile bitmeyecek.

Tamam diziyi batırdılar; ama bu onların bunu yapmayacağı anlamına gelmiyor.

Tabiki ters köşe yapacaklar. Böylesine mükemmel başlayan diziyi berbat bitirerek en büyük ters köşeyi yapacaklar.

2 Likes

Arkadaşlar dizinin iyi gittiğini zaten söylemiyorum. 5. sezondan sonra iyice o kaliteyi yok etti zaten ama yine de açık ara en iyilerdendi. İzlettiriyordu.

Ama yine söylüyorum. 8. sezon 5. bölümle tam da beklediğim gibi ilerliyor. 6. yani final bölümde klişeleri görecek olsak da hiç beklemediğimiz şekilde biteceğinde ısrarlıyım. Bu diziyi kurtarır mı bilemem çünkü yeterince batırdılar. Ama hala 6. bölümde sıradışı şeyler olacağını belirteyim.

Bu da duvarın ötesi ile alakalı. Danny tam da görüsündeki gibi tahtı harap bir hale getirdi. Yaktı yıktı. Yukarıda paylaştığım fotoğraflardaki gibi. Tek eksik gerçek bir kış ve karla kaplanmış bir görüntü. Bran meselesi daha bitmedi. 6. bölümde Winter is Coming havasını yeniden gösterecekler.

1 Like

Jimmy Kimmel D&D ye WW şeyi tamamen bitti diyebilir miyiz artık dedi. David Benioff kafasını yere çevirdi, ııı buna cevap veremeyiz dedi. O yüzden belki olur diye bekliyorum.

1 Like

eğer night king olayı bitmezde bi yerden ters köşe yaparlarsa biraz toparlamış olacaklar ama sızıntılar doğruysa ve ;

bran tahta oturup, jon dany’i kesip hadi eyv deyip sura gidecekse

harbi milenyumun en büyük hayalkırıklığı olur.

Biz şu ana kadar bran transa geçtığınde gördüklerini izledik asıl savaş son 1 saatte.

Dany’nin Night Queen’e dönüstürülecegine dair bir söylenti var, ne kadar dogru bilemem. Jon’un da Sur’a dönecegi söyleniyor, bir çesit 13.Lord Kumandan ve kraliçesi hikayesi tekrari mi olacak ki acaba diyenler vardi freefolk’da. Bir bu eksik zaten, yazsinlar!

Sonrasında Winter is Coming sloganıyla savaş biter, Martin bunun aslında Kış rüzgarları sonuna denk geldiğini söyler ve gerçek son için son kitabı beklemeleri gerektiğini açıklar.

Sonrasında Transformerslı, matrixli uzun gece teorilerine geri döneriz.

Not: Öyle gibi gözükse de bu tam olarak troll amacı taşımamaktadır.

Bu da benim komplo teorim :confused:

1 Like

Sur akgezenlere karşı ne kadar işe yaradı? NK ejderha olmasa yıkamaz mıydı kaleyi?

Abim sıradışı şeyler olsa ki ne olacak dizi bitti ve bir sürü cevapsız soru ile bitti. Night King tekrar çıksa ki ne olacak, dizinin devamı yok cevapsız soruda çok… Sana bir çok soru sıralayabilirim ama bu soruların cevapları 6. Bölüm yani son bölümde verilmeyeceğine göre dizi beni ters köşe yapsa ki ne olacak.