Game of Thrones Tutuklaması


#1

Game of Thrones’un bölümlerini sızdırmakla suçlananların üçünün Prime Focus Technology isimli firmada çalıştığı açıklandı.
BBC Türkçe’nin haberine göre, bu şirketin, dizinin Hindistan’daki internet haklarını elinde bulunduran Hotstar isimli firma adına bölümleri depoladığı belirtildi.
YAYIN TARİHİNDEN GÜNLER ÖNCE SIZDIRILMIŞTI
Game of Thrones, televizyon tarihindeki en fazla indirilen yapım olma özelliğini de elinde tutuyor. Yeni sezonun dördüncü bölümü 4 Ağustos’taki yayın tarihinden günler önce sızdırılmıştı. Hakları Amerikan HBO televizyonunda olan dizi yayınlandığı yıllar içinde birçok kez sızdırma haberleri ile anıldı.
BİLGİSAYAR KORSANCILIĞI İLE İLGİLİ DEĞİL

Son olarak bilgisayar korsanları, 1.5 terabaytlık veri çaldıklarını söylerken, HBO e-posta sisteminin tamamen ele geçirildiğine inanmadıklarını belirtmişti. Hindistan’daki tutuklamaların bilgisayar korsancılığı ile değil sızdırılan bir bölüm ile ilgili olduğu ifade ediliyor.

TUTUKLANDILAR
AFP haber ajansına konuşan Mumbai Emniyet Müdür Yardımcısı Akbar Pathan, gelen şikayet sonucu başlatılan soruşturma kapsamında, 7. sezonun 4. bölümünü izinsizce yayınlayan dört kişinin tutuklandığını açıkladı.

Kaynak: http://www.ensonhaber.com/game-of-thrones-tutuklamasi.html


#2

iyi olmuş, hak ettiklerini bulmuşlar