Game of Thrones "Uzun Gece"

long-night
spin-off
game-of-thrones

Uzun Gece dizisi için bile daha yönetmen vs. belli değil iken Valirya için belli olduğunu sanmam, belki aday isimlerdir onlar ve evet, kesin değil 2. Dizinin Valirya olduğu, söylenti şeklinde şimdilik ama muhtemel doğru çıkar çünkü uzun gece ve Valirya en çok merak edilen ve görmek istenilen konular arasında. :slight_smile:

Ash???

resim

Edit: Ash kül demekmiş ama Benim aklıma ilk Pokemondaki Ash geldi anlamsızca güldüm öyle.

Hayal kırıklığına uğradım 5 spin-off dan 4’ü iptal olunca ama ileride mutlaka çekilecektir. Birde ben Dunk ve Egg’in maceralarını çok istiyorum.

Eğer bu doğruysa hikayenin zaman çizelgesinin bin yıllar boyutunda olması gerek.

Açıkçası bu spinn-off ları kitap takipçilerine yapılan bir saygısızlık olarak görüyorum. ABİ ZATEN DİZİ YÜZÜNDEN ADAM RAHAT RAHAT KİTAP YAYINLAYAMIYOR. BIRAKIN DA Bİ KİTAP YAZIP YAYINLASIN, BİZ DE OKUYALIM

Yan dizilerin kitapların yayınlanmasıyla ilgisi yok. Seride ayrıntısı verilmeyen vb. konular üzerinde dizi yaptıklarını düşünüyorum.

Hayır yani adamı da ekibe almışlar adam zaten erteleyip duruyor şimdi bunlar yüzünden daha çok erteleyecek

Önceliğinin kitap olduğunu söylemişti, şahsen kitabın çoktan bittiğini düşünüyorum. Yani her gün 1 sayfa yazsa 365 günden bilmem kaç senede bitmez mi ya hu kitap? Bitmiştir.(inşallah)

Ben de bittiğini düşünüyorum ama dizi yayınlanmadan yayınlanmaz ayrıca yeni kitaba da başlamıştır umarım. Belki yakın tarihlerde yayınlar…

Çok eskide kalmış ama o üçleme fikri mükemmel geldi keşke yapılmış olsa :frowning:

Oyuncu arayislari baslamis :

Bu arada bu kisiler, düzenli olarak rol alacaklar projede.

Hep kadın ya, bir tane erkek var. Biri Gecenin Kraliçeis erkek de kralı herhalde :stuck_out_tongue_winking_eye:

Bu baslangiç ama tabi :smile:

Benim ilgimi çeken su : Black actress, hatta mixed race actor

Ben hep bu spin off sadece bildigimiz Uzun Gece’yi anlatacak saniyordum, yani Akgezenler - Ormanin Cocuklari - Ilk Insanlar - Devler falan filan… Cünkü spin off projesi sonuçta, pek dallandirip budaklandirmaz saniyordum, öyle bir izlenim de yarattilar sanki. Uzun Gece iste yani, net olarak neye, hangi olaya özellikle Uzun Gece dendigini biliyoruz.
Ama siyahi oyuncu aradiklarina göre, isin içine Essos’u da mi katacaklar diye düsünmeden de edemiyorum.
Ve aslinda bu beni endiselendiriyor. Biraz fazla karmasik olacak diye korkuyorum. He istemem mi? Isterim tabi, orasi ayri.

Bence diversity olayı yüzünden daha çok. Tamamen Westerosda geçse bile zenci ekleyebilirler.

Bir dakika, bayağı fazla zenci mixed varmış.

Hmm

Yukarıda kii WW, Blade runner onlar ne anlama geliyor, ingilizçesi kuvvetli olan arkadaşlar el atarsa :smiley:

Uzun Gece ise ki öyle WW köklerine kadar gidecekler. Zaten Doğunun Gizemlerine de değineceklerini söylediler. Bu durumda evet, Essos ayağı olmadan uzun gece ve ww kökü değinilemez. Yani uzun gece sebep olan eylemler oradan geldi efsaneye göre. :smiley:

@Symmachus 10 bin yıl önce siyah adam batıda ne yapsın? :grin: Bugün bile neredeyse yok, olsa bile doğudan, yaz adasından gelme tipler bunlar. Essos ayağı için karışık ırk Ve siyah.

@Ifade film ismi p. Kadın daha önce o filmlere cast bulmuş galiba, önceki çalıştığı proje ismi anladığım kadarıyla

Bulurlar bir bahane.

Essosun doğusunda siyahlar yaşamıyor, çekikgözlüler yaşıyor. Siyahlar Sothoryos ve ya Yaz Adalarında yaşıyorlar. Essosun doğusuna köle ya da ticaret maksadıyla gele bilirler yalnız. Bu da gelişmiş medeniyyet demek. 10bin yıl önce gelişmiş bir medeniyyet olarak Altın impatorluğu biliyoruz yalnızca. Ama onlarında çekikgözlü insanlardan olduklarını biliyoruz.

Bak Sathoryos’da gelişmiş bir medeniyete dair izler vardı. Lanetli şehir gibi. Onunla ilgili bir şeylerdir belki.

Olabilir ama onların, hikayeye nasıl bir etkisi var acaba. Uzun Gece dizisi çok büyük bir twistle başlaya bilir kitabları ve Twoiafı okumuş insanlar için. Bildiğimizi sandığımız bir çok şeyi yanlış biliyormuşuz durumu olabilir.