Game of Thrones "Uzun Gece"

long-night
spin-off
game-of-thrones

Awoiaf zaten şu uzun gece meselesini çok genişleten bir eser. Awoiaf’ı okuduktan sonra uzun gecenin tüm milletlerin rol oynadığı global çapta bir olay olduğuna iyice ikna oldum.

Tek gizemli ve ortadan kalkan medeniyet Sothoryos değil. Kuzeyde binadalar var yeşil tenli insanların yaşadığı ve denizlerin yuttuğu. Sonra Westeros’da tuz tahtı yapmış gitmiş başka bir halk var. Hightowerların ataları var. Demiradaların Batısı var. Varoğlu var.

Öyle zaten, bahsi geçen efsanelerdeki gibi olmadığını HBO da söyledi kitapta da bahsi geçti. Yani baya beklenmedik şeyler göreceğiz, bu yönden baya heyecan verici. :slight_smile:

Cast çalışmaları devam ediyor; arana oyuncu özellikleri.

• B3 (Male, 50 – 63 years old) SERIES REGULAR. Playing age 50s. Black actor.

• W (Male, 37 – 45 years old) Playing age late 30s-mid 40s. Caucasian actor.

• E (Male, 30 – 38 years old) SERIES REGULAR. Playing age 30s. Genuine Scandinavian, Germanic, or Eastern European.

• V2 (Male, 49 – 58 years old) SERIES REGULAR. Playing age 50s. Genuine Scandinavian, Germanic, or Eastern European.

• N (Female, 31 – 34 years old) SERIES REGULAR. Playing age early 30s. Caucasian actress.

• M3 (Female, 28 – 31 years old) SERIES REGULAR. Playing age late 20s. Caucasian actress.

Tahminleri alalım mı? :smiley: Şimdi doğal olarak ilk başrol ve yan rolleri arıyorlardır ki zaten yanlışım varsa düzeltin; series regular devamı rol alacaklar için galiba?

3 tane Kakfas kökenli aranıyor… (hemen başvurak :smiley: ) İki üç tane de sarışık bebe arıyorlar, sarı deyince aklıma ilk Lannisterlar geliyor. Kafkaslar da Starklara uygun fiziksel yapıya sahipler; kahverengi saçlar ve gözler vs.

Hocam habere bakmadım da Caucassian tabiri Ortadoğuyu da içine alan beyazlar için kullanılıyor genelde. Yani avrupa, Kuzey Amerika, Ortadığu falan hepsi dahil.

Kafkas demek değil miydi ama?

Kafkas demek de antropolojik bir tabir işte. Hani beyaz ırk oradan kökenlenmiş falan ondan yani

Anladım, yeni bir şey öğrendim. Sağ olasın. :slight_smile: Sonuç olarak Essos olayları ve Stark için uygun bu kısım sanırım?

Aynen.

02020202020202

Orada ilk sırada black olması gözüme takıldı yakarım setlerini black başrol istemiyorum.

Sebep? :unamused: Muhtemelen Essos tarafında olacak.

Başrol değilse sorun yok ama Gri Solucan gibi de gözümüze sokmasınlar ırkçılıklarını örtmek için.

Valyrian kökenli (sallador saan) herifi zenci yaptı bu herifler.

Hayır madem bu kadar zenci düşkünüsünüz o zaman Ros denen kızıl yerine şu kitaptaki Yaz adalı seks işçilerini ekleseydiniz.

Son habere göre, Oscar sahibi Ingiliz oyuncu Naomi Watts dizide başrol olarak yer alacakmış.

Onu yazmaya giriyordum. :joy: Gecenin Kraliçesi diyorum, siz ne diyorsunuz? :grin:

Dizi için anlaşma yapılan Naomi Watts’ın rolünün ne olduğu net olarak açıklanmasa da İngiliz oyuncunun “karanlık sırrı olan karizmatik birini” canlandıracağı öne sürüldü.

@YeniAy_Ottoman muhtemelen Gecenin Kraliçesi :slight_smile:

:woman_zombie: :grin: Başka türlü zaten Stark tipi olmadığı gibi bizim bildiğimiz o dönemde öne çıkan Stark kadını da yok, sadece Gecenin Kraliçesi :slight_smile:

Sen bence bu gecenin kraliçesi dediğin için mi bana öyle geldi bilmiyorum ama gerçekten bu ablada gecenin kraliçesinden beklenecek endamı sezdim, tatlı ama bir yandan donuk bir bakış, gizemli bir hava, aynı duyguları veren sinsi gülümseme falan.

Bilmem ama Naomi genelde böyle karakterler için uygun bir tiptir. İnşallah WW’leri dizideki gibi iğrenç yapmazlar da kitaptaki gibi perimsi yaparlar, yoksa yani öööööööööööööööööööööö

Allah! İşte…

Bu oğlanın Rhaegar’ı oynamasını istemiştim ama kısmet olmamıştı, demek Spin Off’a nasipmiş. :smiley:

Şimdi kendisi kim olabilir? Naoimi’nin karanlık karizmatik karakterinin gecenin kraliçesi olabileceği şeklinde fikir beyan etmiştim, bu genç abi de başrol olarak çömmüş durumda… Bu da onun kralı olabilir mi? Yahut Kuzey Kralı?

Gerçi biz ağırlıkta -bilhassa ben- hep westeros odaklı yorumluyorum ama bir bakıyormuşuz essos odaklı başrollermiş :smiley:

Zeki Lann?

020202020220