Game of Thrones "Uzun Gece"

long-night
spin-off
game-of-thrones

Lann tipi var olabilir.

çocuk rhaegar için fazla genç bence, ama jon olabilirmiş:

AA olabilir diyorum ben. Klasik genç kahraman günü kurtarır gibi olacak sanırım. nissa nissa’ya aşık olur evlenirler sonunda öldürmek zorunda kalır ama bir efsane olur çünkü bu onun yegane kaderidir…

Rhaegar dediğin 24 yaşında aksllddl

Harbi yakışıklı adammış yalnız. Beğendim.

AA bu dizide işlenmez Kahramanlar Çağında geçecek dizi AA’dan sonrası yani.

Bu şafak savaşı kronolojik olarak kahramanlar çağında zaten. Şafak çağı insanlar ve ormanın çocuklarının anlaşmasıyla sona eriypr. Mesela mimar brandon suru yapan şahıs yani.

Muhtemelen iki çağ arası olarak ele alabilirler şu anlaşmanın dizide açıklanan zamanını baz alırsak.

Zaman olarak uyabilir ama yine de AA işleneceğini sanmıyorum. Naomi, Gece Kraliçesi olacaksa işlenmeyeceği kesin zaten. Ama dizi saçmalayıp efsaneleri birbirine karıştırabilir.

dizide daha büyük yaptılar ki çocuk zaten rhaegar için minyon kaçıyor bence. o yüzden. ama kitaptaki karakterlere uygun yapsalardı diziyi 15-16 yaşındaki jon u iyi kotarırdı bence :slight_smile:

bu sadece bir iddia. dizinin adı uzun gece zaten. yani AA yı filan anlatacak.

Dizide Asshai gösterilecekse anlatılabilir.

Şimdi, HBO ve GRRM’in açıklamaları ve kitaplarda yazılanlara göre resmi olarak anlatılan çizilen efsaneler, anlatımlar doğru değilmiş, yani olan biten bizlere anlatılanlardan çok farklıymış.

Atıyorum; AA kahraman ve iyi adam gibi gösterildi ama aslen kötü adam çıkabilir; Aynı şekilde NK ve kraliçesi için de aynı şekilde geçerli. Biz o dönemde Kuzey Kralı var sanıyoruz ama aslen olmayabilir, gibi gibi gibi şeyler çıkacak karşımıza. Bu yüzden bu gerçekleri göz önünde bulundurun.

HBO açıklamasına göre dizide Essos ve Westeros, Starkların kökenleri gibi şeylere değinilecek ve hiçbir şey sandığımız gibi değil, denerek bizlere işaret verildi.

Bu oğlan AA olabilir mi? Belki. Gecenin Kralı olabilir mi? Belki. Onun kardeşi olabilir mi? Belki. Taş Kanı İmparatoru olabilir mi? Belki. Başrol bir tane olmayacağına göre bir çok başrol adayımız var.

Şahsi fikrim, Naomi konusunda haksız çıkmaz isem ve söylendiği gibi “gizemli karizmatik karanlık” bir karakter ise büyük ihtimal evet, Gece’nin Kraliçesi olacak. Bu durumda ilk aşamada daha çok WW hikayesinin başrollerini seçmeye başlamışlar, bu yüzden bu oğlan da onun kocası olabilir. Tip olarak Stark olarak yutturulabilir, zaten sarışın Ned Starktan sonra olur yani. :smiley:

O değilde genel olarak seriyi kitaplardan takip ederken, yan dizi olan uzun gece sadece Tv ekranından ibaretmi olcak. umarım kitaplarıda 2100 de çıkar :smiley:

Naomi ve Josh’tan sonra yeni başrol karakterler için düğmeye basılmış ama bunların da isimleri bilinmiyor, sadece takma isimler verilmiş. Söylediğim gibi, birden fazla başrol oyuncusu olacak zira Westeros’tan Essos’a kadar uzanan bir dizi var karşımızda.

İki oyuncunun niteliklerine gelirsek; bir tanesi S2 ismiyle siyah bir kadın; 40 ila 60 yaşları arasında olması gerekiyor. Bir diğeri ise A ismiyle belirtilmiş; 17-20 yaş arası bir erkek, ortaya karışık melez bir oyuncu istemişler.

Sizce bu ikisinin rolü ne olabilir? Birbiriyle bağlantılı mı yoksa ayrı roller mi? Haberi aldığım yer “anne-oğul” olabilir belki demiş.

Filmin ismiyle ilgili bir güncelleme geldi. Martin’in söylediğine göre “Uzun Gece” resmi isim değilmiş ve yapımcılar da nazikçe bu şekilde sağda solda söylememesini rica etmiş. Hayır, yani başka ne isim yakıştırmayı düşünüyorlar ki? İnşallah salakça bir isim koymaya kalkmazlar, evren bu adamın güzelce ismini koymuş bırakın bu olsun!

Game of Thrones: Night King’in Yolu

:scream::scream::scream::nauseated_face::nauseated_face::nauseated_face::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting:

:joy:

Ahahahaha! :smile:

@YeniAy_Ottoman Amaan boşver kız, önemli olan içerik.
Ama ben de merak ettim he, Uzun Gece olmayacaksa ne olacak?

İçerik daha önemli elbette de yani salakça isimlere de tahammülsüzüm ne yapam :smiley:

Gerçekten Uzun Gece olmaz ise ne yapacaklar? Ömer’in söylediği ismi koyarlarmış bir de :smiley:

Winter is coming yaparlar falan :smiley:

Battle of Ice and Fire ? :stuck_out_tongue:

Bir de Uzun Gece koyarlar ise gerçekten o zaman da derim ki" len adama niye böyle şey ettiniz madem koyacaktınız?"

Aslında uzun gece fazla düz kaçıyor olabilir. Biraz daha şairane bir şeyler bulabilirler.

Düz mü? Fakat her şeye öyle edebi bir isim beklemek de doğru değil bence. Sonuç olarak hikayenin konusu en iyi yansıtan, özetleyen bir isim seçilir; Uzun Gece de en iyisi. Essos ve Westeros’u kapsayan tüm hikayeler Uzun Gece içerisinde gerçekleşiyor işte. Tüm olay bu, Uzun Gece; nesiller bu dönemde ölmüş, çocuklarını öldürmüş, korkunç canlılar ortaya çıkmış ve herkes hayatta kalma savaşı vermiş ve Uzun Gece’den kurtulmaya çalışmış.

Olabilir ama şunu demek istemiyorum

Buz ve Ateşin Şarkısı mı?

Stark ve Targaryenlerin diyarı kurtarması mı?

Hangisi dana hoş duruyor?

Tamam biliyorum tam olarak aynı değil, iyi bir örnek değil şuanda pek yaratıcı olamıyorum ama demek istediğim şeyi anladın sanırım. Uzun gece olayı güzelce anlatan, güzel bir isim. Ama akıllarında daha şairane, daha epik bir şeyler varsa bekleyip görelim derim.

Bence Uzun Gece baya havalı ve kaliteli bir isim ve olayın anlamını da taşıyor. Bi şeyi de değiştirmeseler şaşarım şu güzelim seride.