Game of Thrones "Uzun Gece"

long-night
spin-off
game-of-thrones

Bence, İngilizce olarak düşünelim, “The Long Night” isminden daha güzel bir isim var… The Long Night’in ait olduğu çağın ismi : “Age of Heroes”

Facebook’da zırt pırt reklamı karşımıza çıkan clash of clans türevi strateji oyunu ismi gibi duruyor bence.

Demek istediğini anladım, Ömer ama işte bence Long Night iyi geliyor bana. Bazen sadelik ve düz olmak iyidir, daha hoş gelir göze ve kulağa.

Kesinlikle katılıyorum, Ömer’e.

Ayrıca o dönemin Kahramanlar Çağı olacağı bile şüpheli, hatırlayın lütfen zira her şey muamma; bahsi geçen dönemlerde misal şövalye yok ama şövalyeden bahsedilmiş; ejderha olmadığı bilinmediği sanılıyor ve dahası Valyria tarzı kılıçlar da yok sanılırken aslında olduğuna dair kanıt gördü Sam. Kan Taşı İmp. bu çağ öncesi yaşadığı düşünülüyor iken Son Kahraman meseleleri kahraman çağı dendi. He elbette hepsi birden aslen bu çağda yaşanmış olabilir, itirazım yok ama yine de Ömer’in dediği gibi konsül oyunu ismi gibi. Gece’nin Kralı’nın Yolu ismini tercih ederim. :smiley:

23-29 yaş aralığında ikiz kız kardeşleri oynayacak oyuncu duyurusu yapılmış.

A2 olarak tanımlanan bir diğer oyuncu duyurusu; 70’lerinde bir erkek. Alman, İskandinav ya da Doğu Avrupa kökenli olması isteniyor. İstisnalar olmakla beraber bu kökenler genelde “Yabanıl” karakterleri oynamış.

Joramun olabilir mi acaba yaşlı adam.

Aklıma geldi ama bu rollerin başrol, yan rol ya da figüran gibi rol alıp almayacakları belli diğer. Diğer yandan Joramun gibi bir adamın 70 yaşında yaşlı biri olmasını beklemiyorum.

Ben de beklemiyorum o kadar yaşlı olmamalı.

Yeni oyuncular :

Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim,
Ivanno Jeremiah, Georgie Henley, Alex Sharp, Toby Regbo.

Fazla siyahi var. Kimi temsil edecek bunlar anlamadım

Dizide sadece Ghiscarlar esmerdi biraz ama onlar da daha çok latino ekolüne yakındı.

Gerçekte de evrende siyahi olan yaz adaları ve Sothoryos var.

Sağ altta ki Last Kingdom’da oynuyordu iyi oyuncu önemli bir rolde olabilir.
@Symmachus 7 krallıktan üçünü siyahi yaparlarsa şaşırmam.

First men olduğu gibi zenci oluyormuş, sonrası için de Andallarla karıştılar/zamanla evrimleştiler diye açıklama yapıyorlarmış.

Zenci Zeki Lann’ler, Garth Yeşileller, Gri Krallar…

Bu arada en sağ alttaki Last kingdom’daki sosyopat Mercia kralı değil mi? Skdldl

Evet Last Kingdom bir an Vikings sandım :smiley:

Kim olacak acaba :smiley:

02020

Lann olursa şaşırmam :smiley:

Zeki Lann gibi ağır bir rolü verirler mi sence?

Yani Zeki Lann için sanki geçmiş başarıları daha kabarık bir abi olması gerekir gibime geliyor.

Ha gerçi bu konularda kültürüm zayıf. Belki deneyimli oyuncudur bayağı benim haberim yoktur.

Sondaki mavi gözlü oğlan Reign dizisinde Mary nin eşi değil miydi ya ? Ona benzettim. Naomi denen bayanı da önceden duymuştum, iyi bir oyuncu diye.

Lann bence dizide çok az olur ön planda olacağını sanmıyorum çocuğun tipide uyuyor o yüzden dedim yoksa oyuncu çok tecrübeli değil ama kaldırır gibi rolü.

Aslında üçümüz de aynı adamdan bahsediyoruz szşskdşkw. O adam Lann olursa güzel olur hem Lannister yakışıklılığı var ve zarif bir adam diye hatırlıyorum.

Evet o dizide de oynamış ben izlemedim ama Last Kingdom’da Mercia Lordu’nu oynuyor gayet iyiydi.

Arkadaşlar falan orada çok itici bir rolde oynadığını söylemişti doğru mu ?