Game of Thrones "Uzun Gece"

long-night
spin-off
game-of-thrones

Evet ama iyi oynuyor o yüzden itici hakkını vermiş rolün.

Jamie Campbell Bower’ı görünce benim aklıma ilk Lann Lannister geldi.

Kızıl kız kim acaba? Onu da merak ediyorum. Çok tatlı :relaxed:

Çok da itici bir rol değil işte. Sosyopat kral öyle diyim yani. Ha çok da sosyopat değil ama biraz garip. :grinning:

Katılıyorum. İlk gördüğümde aklıma hemen Zeki Lann geldi. Jaime Bower beğenilmeyen pilot bölümde Waymar reisi oynamıştı. Adamın kaderinde varmış GOT’ta oynamak

Aslında Waymer Royce için biçilmiş kaftan. Tam gıcık soylu olacak adam bu.

Aaa bunu bilmiyordum, bilgi için teşekkürler :slightly_smiling_face:
Cidden adamın kaderinde varmış :smile:

@Symmachus Tam Lann’i oynayacak adam işte :smile:

Ama az önce dediğim gibi deneyimli değil.

@ladyforlorn ‘un dediği gibi belki de Zeki Lann çok gözükmez.

Sarışın Waymar olmazdı iyi olmuş değişmesi kanka

Ya ben de tam bilmiyorum aslında arkadaş demişti :smiley: Aethelred i mi oynuyordu ?

knk peruk takmış oyuncu

Nasıl deneyimli değil? Gayet de deneyimli, birçok projede yer almış bir aktör.

O olabilir bak onu düşünmedim kanka

Aynen. Mercia kralı işte. Evlendiği kadınla olan gerdek gecesini adete tecavüze çeviren, sonra karısı bunu boynuzlayınca daha da sinir olan garip bir tipti.

@Starkgaryen

Bildiğim kadarıyla dedim ama benim kast ettiğim şey ağır top ayarı. Yani Sean Bean vs gibin.

Gerçi Spinn-off için bu kadar kasmaya da gerek yok belki.

Hmm anladım, birde anlaşılan sen yaşça daha büyük birini bekliyorsun. Ben aksine 28-35 yaş arası birini hayal ediyorum ve Jamie Campbell Bower buna uyuyor.
He tabi net bir şey de yok ortada, şimdi sonradan bunları okuyanlar da yanlış anlamasınlar, adamı Zeki Lann rolüne yakıştıran benim.

Aynen o da var. Şöyle 35 40 olsa da hiç fark etmez zaten mitolojik karakter bunlar.

Allah onların belasını versin öyle birşey yaparlarsa. Bu seride yaz adalılar hariç zenci karakter yok. GoT’taki beyaz olması gereken zencilere zor tahamül ettim. Bu diziyi izlemem. Sağda solda bedava yaptığım reklamları haram ederim. Eğer zenci koyarlarsa Asyalı da koyarlar bakın buraya yazıyorum. Bir de Koreli oyuncu koyarlarsa şaşırmayın.

Neden bu kadar rahatsız oldun ki? Ne olmuş yani? Full beyaz insan mı olmalı?
Eğer bu spin off tüm evreni ele alacaksa beyaz insan olduğu kadar, siyahi de olur, asyalı da. Dünya beyazlardan oluşmuyor.

Bu serideki karakterler beyaz. Got ta izlediğimiz tüm beyaz karakterlerin büyük dedesi zenciydi derlerse ne kadar gerçekçi olur ? Kaldı ki buz ve ateşin dünyasında hepsinin dış görünüşü belli. Popüler kültürün dayattığı her saçmalığa karşıyım. Bu saçmalığın savunulacak bir tarafı yok. Aynı popüler kültür İngiliz ikonu James Bond’u da zenci yapmaya niyetlendi. Spiderman’i zenci yaptı. Sıktı artık.

Yok onu gırgırına söyledim. O kadar abartı bir şey yapmazlar.

Öte yandan evrenin başlangıcını bilmiyoruz. Belki ilk zamanlar daha fazla zenci halk varolmuş olabilir. Bir sürü yitik medeniyet var. Sathoryos isimli bazılarına göre Essos’dan daha büyük bir kıta var. Orada bazı ilginç şehirler var. Sathoryos ilk uzun gecede daha fazla rol oynamış olabilir

@Starkgaryen

Zeki Lann’i anlıyorum. Mesele zenci olması ya da olmaması değil ama mesele illa bir iki zenci olması uğruna bu tarz uyarlamaların tahrif edilmesi. Başka şekilde tasarlanmış karakterlerin zenci yapılması. Mesela aklıma ilk gelen örnek Merlin. Kral Arthur’un sevdiceğini zwnci yaptılae ne arar o çağda zenci. Daha bir sürü örnek var buna benzer ve bir yerden sonra itici olabiliypr. Mesela Dany’i zenci yaptıklarını düşün.

Game of Thrones’da gene o kadar yok. Benim aklıma gelen sadece Sallador Saan var. Zaten Aegon’un olmadığı evrende eklenmesi çok da zaruri bir karakter değildi. Çok önemli değil yani.

Allah aşkına öyle şey mi olur, atalar zenci falan… Ömer onu ciddi söylemedi ki ayrıca.
Belli ki tüm asoiaf evrenini, veya en azından her milletten birilerini gösterecekler, olay bu. Tüm evrenden insanlar göstermeleri ve hepsinin beyaz olması mantıklı olur muydu?
Popüler kültürün dayattığı her şeye karşı olmaya çalışırken ırkçı gibi görünebilirsin ama dikkat et.

O çağda? Niye? Sonradan zencileșme diye bir şey mi var? :smile:
Dany örneği olmamış bu arada, aynı şey değil. Targların spesifik, özel bir görünüşleri var, herkesten farklı olarak. Fiziksel görünüşleri (gümüş saç, mor göz) onların bir özelliği zaten, bunu değiştirmezler. Ama Salladhor gibi karakterler işte değiştirilir.