Game of Thrones "Uzun Gece"

game-of-thrones
long-night
spin-off

Bu hikayenin büyük bir kısmının Westerosda geçmemesi gerekiyor bu bilgilere göre yoksa efsane saçmalık olur. Yİ Tİ Yeşim denizi taraflarda geçer diyicem ama o taraflar da çekik gözlülerin toprakları. İlla politik doğruculuk yapıcaksanız doğru düzgün yapın şunu çekik gözlü seçin Essosun doğusunda geçsin hikaye. Elin Yaz adalı siyahisinin Westerosda, Yi Tide, Asshaide ne işi var.

Gri Kral’ın siyah 2 çocuk ile yahut güçlü beyaz kadın ile ilgisi ne?

@argos Doğrusu çok fazla siyah oyuncu duyurusu yapıldığı için ben de düşünüyorum ne yapıyor bunlar? diye. Yani siyahları doğu için kullanacakları aşikar ama neresi? Aklımıza ilk gelen Valyria ve Şafak İmparatorluğu… 2.’de birden fazla insan topluluğu olabilir yani isim vb. şeyler yüzünden hemen akla çekik gözlü tipler geliyor ama efsane ile gerçekler çok farklı ve eğer öne sürülen bazı kuramlar doğru ise misal; Valyria’nın halkı oradan geliyor yahut İlk İnsanlar da oradaki titan yönetimden kaçmış. Doğrusu 5000 yıl önce geçeceği söylendiği için dizinin ve Uzun Gece olacağı için (efsaneler 8 bin diyordu oysa ve Valyria yoktu o dönem ama martin olacak dedi) siyah, beyaz, kavruk tiplerin olması olağan. Yine de hangi rol için kullanıkacaklar ki? Gerçekten sırf politik bilmem ne için ise ben bunu yanlış buluyorum. Sırf bu yüzden tiyatro oyununda Hemronie siyah oyuncu tarafından canlandırılmıştı, saçmalığa bak. Sanırım bir animede de örümcek adam siyah olmuştu.

Böyle oyuncular arandığı duyurusunu aynı anda yapmaları zaten söz konusu karakterler arasında bir bağlantı olduğu anlamına gelmez ki (genel söylüyorum, sadece bu dediğine bağlı değil)

Benim anladığım kadarıyla, zaten adından da anlaşılacağı üzere, bu dizinin ana konusu Uzun Gece dediğimiz dönem evet, fakat direkt dalmayacaklar konuya.
O döneme, esas olaya giden süreç de işlenecek, ki bu ek yan konu anlamına da gelir. Ve evrenin geneline etki eden bir olay olduğuna göre, mantıken, tüm evreni göreceğiz gibi, dolayısıyla siyahi de olacak, beyaz da, çekik gözlü insan da olur. Şunu unutmamak gerek, bu tip duyurular yapılmadan, buna gerek kalmadan anlaşmalı cast ajansları aracılığıyla zaten oyuncuların birçoğu bulunmuştur. Bizim bilmediklerimiz, bildiklerimizden muhtemelen daha fazla yani bu oyuncu konusunda.

Haaa güçlü beyaz kadın mı demişler?

Ben onu görmemişim. Aklım direkt hane liderlerine gittiği ve güçlü adam dendiği zaman aklıma Gri Kral geldiği için öyle dedim.

Beyaz güçlü kadın kim olabilir? Herhalde bildiğimiz anlamda efsanevi kişilerden olmaz.

Yok, sen anlamadın. Bunu belirtince Ömer, Gri Kral mı? diye sordu da güçlü beyaz kadını, adam diye okumuş. :stuck_out_tongue:

@Symmachus tamamdır. :slight_smile:

Sen de haklısın aslında, ana oyuncular zaten duyuruldu, alayı ünlü tipler. Bunlar olsa olsa figüran diyebileceğimiz yahut 2. 3. karakter diyeceğimiz kişiler olmalı, öyle çok ana konu ile bağlantılı görmemek gerek.

Anladım anladım, ona demedim ben, sonunda belirttim ya genel söylüyorum diye. Kadın ile de ilgisi yok, daha çok cümlenin ilk kısmı ile ilgiliydi.

He ama niye o cümleyi alıntı yapıyorsun, kafamı karıştırdın. :rofl::rofl::rofl:

Evet, dediğin gibi olabilir ama ister istemez aynı yaşta ve renkte çocuk arayınca “kardeş” olma ihtimali akla geliyor ama şart değil sonuçta.

Naomi’yi sıkıştırıp bilgi almak istemişler ama alamamışlar, sadece böyle bir projede olmak “heyecan verici” deyip, araya sıkıştırmış hatta “Size gerçekten bir şey söyleyeceğimi mi düşünüyordunuz?” diye takılmış. Yapımcılar, oyuncuların ağzını sıkı tutması konusunda baya sert tembihlerde bulunmuş galiba. :smiley:

Bu oyuncu kadrosuyla bu dizi pempe diziden farklı olmaz.

HBO program şefi Casey Bloys, Uzun Gece dizisi için yaz başlarında bir çekim tarihi aradıklarını, söyledi. Heyecanlı olduklarını da ekleyerek; çalışmaların yolunda ilerlediğini ve bu iş bitene kadar başka hiçbir işle uğraşmayacaklarını bildirdi.