Game of Thrones yazarından oyuna iltifat

George R.R. Martin oyunun senaryosunu değerlendirdi

Şu sıralar adını sıkça duyduğumuz Game of Thrones RPG’si için en yüksek rütbeden de onay geldi dolayısı ile artık biraz daha gönlümüz rahat bir şekilde bekleyebiliriz.

Serinin yaratıcısı yazar George R.R. Martin her ne kadar Cyanide’ın yeni RPG oyununun senaryosunu yazmamış olsa da sürekli olarak senaryoyu kontrol etmiş.

Oyunun romanlarından (ve biraz da HBO’daki dizisinden) temel alınarak hazırlanması ünlü yazarı mutlu etti elbette lakin kendisi de serinin hayranlarının hepsinin bunu beğenmeyeceğini biliyor.

“Elbette en büyük isteğim herkesin sevmesi olur ancak dünyadaki hiçbir şey herkesi memnun edecek güce sahip değil ama bunun da hayatınızı kontrol etmesine izin veremezsiniz.”

Oyunu herkes sevmeyecek. Elinizden gelenin en iyisini yaparsınız ve iyi bir karşılık almasını beklersiniz. Cyanide’ın yaptığı işin bir örneğini gördüm ve gayet mutlu oldum. Sanırım hayranlarımın çoğu da benimle aynı duyguyu paylaşacaktır.

Bazı hayranların oyunun Martin’den bağımsız olara hazırlanmasından dolayı duydukları şüphe için de Martin:

Onların hazırladıkları şey Ice and Fire’dan önce gelişen bazı olaylara paralel hikayeler, dolayısı ile benim en büyük korkum oyundaki herhangi bir olayın kitaplarla çakışması olur” dedi.

Oyunlar gerçek anlamda dünya ile etkileşime girmek adına çok eğlenceli bir yol olabilir ancak bir yazarın ilerleyen zamanda yazdığı hikayelerde oyundaki olaylara veya fikirlere bağlı kalmak zorunda olmasını hayal edemiyorum.

Game of Thrones mayısta PC, PlayStation 3 ve Xbox 360’a çıkacak.

Kaynak

Şuan oynuyorum.Özellikle Wall bölümleri çok güzel.

Gerekli sistem yeterlilikleri nedir

İnternetten bak kardeşim bilmiyorum.

oynamayı biliyon ama birde yazmış şimdi oynuyorum diye kimse ilgilenmiyor senin ne oynadığınla neyse şaka şaka :smiley:

Hahahahaa.

gıcıklaşmak istemedim inşallah darılmadın :frowning:

“Elbette en büyük isteğim herkesin sevmesi olur ancak dünyadaki hiçbir şey herkesi memnun edecek güce sahip değil ama bunun da hayatınızı kontrol etmesine izin veremezsiniz.”

Bu lafı sevdim güzel demiş :smiley:

ooo iddialı kabullenici ve smart bir söz :smiley:

Yazar belli ki oyunlardan pek anlamiyor yada daha kotusu isin ucunda para var diye oyunu destekler aciklama yapmis olabilir. Umarim degildir. Oyuna gelirsek %99bucuk film dizi oyunlari berbat cikar ve oyun yorumlarindan anladigim kadariyla buda oyle. Oynamadim sahsen. kimse de kizmasin oynamadan kotuluyor diye. Film oyunu bu, kaderi kotu olmak ne yazikki

oyunda istedğimiz karekter olabliyiomuyuz