Game of thrones: yedinci sezonda geçmişe yapilan referanslar


#1

[color=#838383][font=proxima-nova, sans-serif]Küçük detaylar, büyük anlamlar.

[color=#ccccff][font=proxima-nova, sans-serif][font=proxima-nova, sans-serif]Game of Thrones yayın hayatına bizlere büyük bir keyif vererek devam ediyor. Ama özellikle bu sezon senelerdir izlememizin ödülünü alıyormuşuz gibi verilen bütün detaylar daha da keyif almamızı sağlıyor.

[color=#ccccff][font=proxima-nova, sans-serif]Eski bölümlerde geçen bir replik, bir görsel ya da en ufak detay bile çok ince ayrıntılarla bu sezon bölümlere serpiştirilerek bize sunuluyor. Bazıları gözden kaçırılamayacak kadar belliyken bazılarının ise hatırlanması zor olabilir. Bu yüzden bu yazımızda sizinle yakaladığımız bazı referansları ve detayları paylaşacağız.

[font=proxima-nova, sans-serif][font=proxima-nova, sans-serif]Uyarı: [color=#ccccff]Makale, spoiler barındırır.

[font=proxima-nova, sans-serif][font=proxima-nova, sans-serif]Kış geldi
[color=#ccccff]
[font=proxima-nova, sans-serif]Açılış jeneriğinde gösterilen Duvar’ın kenarındaki suların artık bu sezon açılışında donmuş olarak gösterilmesini fark ettiniz mi? Gerçekten de kış geldi.

[font=proxima-nova, sans-serif][font=proxima-nova, sans-serif][color=#333435][color=#333435][font=proxima-nova, sans-serif]

[font=proxima-nova, sans-serif][font=proxima-nova, sans-serif][font=proxima-nova, sans-serif]'Ama’dan önce söylenen…

[font=proxima-nova, sans-serif][color=#333435]İ[color=#ccccff]lk sezonda Benjen Stark ve Tyrion arasında geçen konuşmada Benjen tarafından kullanılan “Kardeşimin bir keresinde söylediği gibi ‘ama’ sözcüğünden önce söylenen hiçbir şey aslında önemli değildir.” repliği, bu sezon prömiyerinde Jon tarafından Sansa’ya karşı kullanılmıştı. Tabii daha hakaret içeren bir biçimde.

Saç hayranlığı

[color=#ccccff][font=proxima-nova, sans-serif]Jon’un Sansa’ya Cercei’ye hayranlık beslediğini belirttiği sahnede Sansa’nın saç modeline dikkat edin.

[color=#333435][font=proxima-nova, sans-serif]

[font=proxima-nova, sans-serif]Bu ben değilim

[color=#ccccff][font=proxima-nova, sans-serif]Arya ve ulukurdu Nymeria arasındaki konuşmada Arya’nın “Bu sen değilsin.” repliği, ilk sezonda Ned Stark’ın kızına “Büyüyünce büyük bir lord ile evlenecek ve kalesini idare edeceksin.” dedikten sonra Arya’nın “Bu ben değilim." repliğine bir gönderme.

[font=proxima-nova, sans-serif][color=#333435][color=#333435][font=proxima-nova, sans-serif]

[font=proxima-nova, sans-serif][font=proxima-nova, sans-serif]Littlefinger’ın Kaşınmaları Bitmiyor

[color=#ccccff][font=proxima-nova, sans-serif]Jon’un Littlefinger’ın boğazına ilk sezonda Ned Stark’ın yaptığı gibi yapışması.

[font=proxima-nova, sans-serif][font=proxima-nova, sans-serif][color=#333435][color=#333435][font=proxima-nova, sans-serif]