Game Of Thrones'un Yeşilçam Versiyonu Nasıl Olurdu ?

Farz edin ki,1975 yılındasınız (hayali bile güzel) ve 1974 yılında çıkan,tüm dünya yı kasıp kavuran bu kitap serisinin filmini çekeceksiniz.Hangi oyuncuları seçerdiniz ? Ben bir kaç örnek verip gerisini size bırakıcam ;

Daenerys Targaryen, (Türkan Şoray)

images(1)

Jon Snow (Aytaç Arman)

images(2)

Jaime Lannister (Tarık akan)
images(3)

Cersei Lannister ( Filiz akın)

Gregor Clegane ( Yadigar ejder )

20180930_14_38_05

Sandor Clegane ( Yavuz selekman)

images(4)

Ned Stark ( Serdar gökhan )
images(6)

Tywin Lannister ( Hüseyin peyda)

images

2 Likes

Hoş olmuş :smiley: Elinize sağlık paylaşım için.

Aslında pekte hoş olmadı.Bu başlıgı aklıma geldigi gibi açtım.üstünde hiç kafa yormadım.Forumun yaş ortalamasını hesap etmedim.2000 jenerasyonu hatta 90 jenerasyonun bir kısmını da ekleyebiliriz,Yeşilçam’ı bilmiyorlar.sacma sapan dizilerle,5 para etmez filmlerle buyuduler. Biliyorlarsa bile bu ana karekterlerle sınırlı ; Kemal sunal,Şener şen,Cüneyt arkın vb.Bu muhabbete katılıp geyik yapmaları için basrol oyuncularından,figuranana, tamamını bilmeleri lazım.aksi halde yapamazlar.

Bu başlık 80 ve öncesi jenerasyona hitap ediyor,onlarında sayısı belli.Niye 80 jenerasyonu diyorum ? Cünku özel televizyonlar 1990 da açıldı.ve 90’lı yılların sonuna kadar 7/24 Yesilcam filmleri yayınlanırdı.öyle ki,artık jenerikte ki yazılardan ,figuranları bile tanır hale gelmistik.Sözün özü ; Bu baslıgı genclere bırakmamam lazımdı.Aklımdaki Casti yazıp,öyle bırakmam lazımdı.üşendim.Elimde olsa bu başlıgı silerdim.

Sonuncu abi çok iyi.

Türk versiyonu vardı yeşilçam versiyonuda güzel olurdu yapsalardı keşke :slight_smile:
Jon Snow’un yerine koyduğunuz karakter oturmamış gibi geldi bana ama :confused: